Bilgisayarım iyi fakat oyunlarda beklediğim performansı vermedi

Bu konuyu okuyanlar

samethantrr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba daha bilgisayarımı alalı 1 ay oldu. Lenovonun ideapad 510 serisini tercih ettim .
Sistem özellikleri şunlar :
12 gb Ram
i7 7300 2.70 işlemci
940gtx 4gb ekran kartı
Ssd yok
Aslında pc yi aldığımda ilk olaral csgo ve lol yuklicektim fakat arkadaslariminda ricası uzerine fortnite ı yukledim fakat bekledigim fps degerlerini alamayinca hevesim kactida diyebiliriz . Bu konuyu cok arastirdim nerdeyse herseyi yaptim fakat fpsim bekledigim gibi degil. En düşük ayarlarda bile fortnite da 40 fps alabiliyorum ve drop giriyo 25 lere falan bile dusebiliyo. Sizce bunun sebebi nedir . Yardım ederseniz cok mutlu olurum .

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bilgisayarı aldığınızda içinde Windows 10 kurulu muydu yoksa FreeDos mu geldi?

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Merhaba,

Ekran kartınız yeteriz çok yüksek performans elde etmeyi beklemeyin. Kartınızın adıyla Google üzerinde arama yaptığınızda Benchmark' lara ulaşabilirsiniz çoğu oyuna ait.

Saygılarımla,
BlackTSix

samethantrr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Ekran kartınız yeteriz çok yüksek performans elde etmeyi beklemeyin. Kartınızın adıyla Google üzerinde arama yaptığınızda Benchmark' lara ulaşabilirsiniz çoğu oyuna ait.

Saygılarımla,
BlackTSix
Teşekkürler

---- Mesajlar birleştirildi ----

Merhaba,

Saygılarımla,
BlackTSix
Az önce baktım ve 940mx ekran kartında minimum ayarlarda 110 fps degerini gösteriyor fakat ben daha böyle bir fps değeri görmedim . Ben bir sorun olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Teşekkürler

Az önce baktım ve 940mx ekran kartında minimum ayarlarda 110 fps degerini gösteriyor fakat ben daha böyle bir fps değeri görmedim . Ben bir sorun olduğunu düşünüyorum.
Temiz format at. Hali hazırsa sistem ile gelen bilgisayarlar çok yavaş ve dolu oluyor.

samethantrr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Temiz format at. Hali hazırsa sistem ile gelen bilgisayarlar çok yavaş ve dolu oluyor.
Aslında bilgisayar ilk geldiginde internetten aldigim satici bir kullanici acmisti bende wifi ye baglanamadigimdan dolayı bilgisayarı sıfırlamıştım. İlla temiz format mı gerekiyor .

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
O halde sürücülerin güncel olup olmadığından emin olun.

Aslında bilgisayar ilk geldiginde internetten aldigim satici bir kullanici acmisti bende wifi ye baglanamadigimdan dolayı bilgisayarı sıfırlamıştım. İlla temiz format mı gerekiyor .

Leptoplar da sıfırlama olayı olasada hiçbir zaman temiz kurulumla eşdeğer olamaz. Temiz bir kurulum yapıp tüm sürücülerin güncel olduğundan emin olduktan sonra tekrar deneyin. Ve sonuçları bizimle paylaşın.

Son düzenleme:

samethantrr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O halde sürücülerin güncel olup olmadığından emin olun.

Leptoplar da sıfırlama olayı olasada hiçbir zaman temiz kurulumla eşdeğer olamaz. Temiz bir kurulum yapıp tüm sürücülerin güncel olduğundan emin olduktan sonra tekrar deneyin. Ve sonuçları bizimle paylaşın.

Tesekkurler

Son mesajlar