Bilgisayarım İyi Ama Performansı Düşük

Bu konuyu okuyanlar

Berke Can Güler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tekrardan Windows 10 kurdum ama Pro mu yada başka bir şey mi anlamında sormuştum Windows S kurdum hep Pro kuruyordum değişiklik olsun dedim Windows S kurdum şimdi tekrardan format atacağım Windows S benim gibi kullanıcılar için değilmiş. Tekrardan Windows Pro kuruyorum

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
Tekrardan Windows 10 kurdum ama Pro mu yada başka bir şey mi anlamında sormuştum Windows S kurdum hep Pro kuruyordum değişiklik olsun dedim Windows S kurdum şimdi tekrardan format atacağım Windows S benim gibi kullanıcılar için değilmiş. Tekrardan Windows Pro kuruyorum

Cihaz ne olarak geldiyse onu kurun.

Berke Can Güler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sistemi kendim topladım ve Windows'unu da kendim kurdum ilk başta pro kurmuştum şuan Home kullanıyorum Pro biraz daha iş için ben sadece oyun oynadığım için Home bana yetecektir diye ümit ediyorum şuan da Home kuruluyor
--- Gönderi Güncellendi ---
Windows 10 Home'yi kurdum şimdi Driverları kuruyorum.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
win 7 at sorunun çözulur win 10 da hangi pc ye atsam her türlü fps kaybı oluyordu .
GTX 1080Ti ve Ryzen1700x ile şu FPS değerlerinin alınmasının nedeni Win10 olamaz tam aksine Ryzen ve 1080Ti gibi güncel donanımlar ile en uyumlu Win10 çalışır.

Berke Can Güler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bios güncellemesini yaptığımdan beri bilgisayar o kadar kötü çalışıyor ki midem bulanıyor artık bunu kullanırken eski sürümü yükleyecem

Emrhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
GTX 1080Ti ve Ryzen1700x ile şu FPS değerlerinin alınmasının nedeni Win10 olamaz tam aksine Ryzen ve 1080Ti gibi güncel donanımlar ile en uyumlu Win10 çalışır.
Öyle olması Gerekiyo Ama nelere Şahit oldum yahu :D Win 7 den şaşmıyorum

Berke Can Güler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başka bir forum sitesine yazdım oyun günümüzde fps'in önemi kalmadı 60 fps yeter diyor ama bilmediği bir şey var 60 hz monitöre 60 fps benim 180 hz monitörüm var 150 aldım mı başım dönüyor ve şuan oyun oynamaktan midem bulanıyor alt tab çekiyorum masaüstüne ulaşması bilgisayarın 30 saniye sürüyor takılıyor kalıyor peki ne yapıpta düzelticeğim ben bu sorunu daha ne sorunu olduğunu bile saptayamıyoruz
İşletim Sistemiyle alakalı bir durum değil bu kesinlikle donanımla alakalı bir sorun ve neyde olduğunu saptayamıyoruz Anakartta olma olasığı var mı?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Başka bir forum sitesine yazdım oyun günümüzde fps'in önemi kalmadı 60 fps yeter diyor ama bilmediği bir şey var 60 hz monitöre 60 fps benim 180 hz monitörüm var 150 aldım mı başım dönüyor ve şuan oyun oynamaktan midem bulanıyor alt tab çekiyorum masaüstüne ulaşması bilgisayarın 30 saniye sürüyor takılıyor kalıyor peki ne yapıpta düzelticeğim ben bu sorunu daha ne sorunu olduğunu bile saptayamıyoruz
İşletim Sistemiyle alakalı bir durum değil bu kesinlikle donanımla alakalı bir sorun ve neyde olduğunu saptayamıyoruz Anakartta olma olasığı var mı?
İstersen 60hz monitörün olsun o fps değerleri bir sorun olduğunu teşkil eder.Anakartta olabilir belki işlemci veya ekran kartında uyumsuzluk çıkarıyordur.Özellikle BIOS güncellendikten sonra bu sıkıntıların artması da garip.

Berke Can Güler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok çaresiz bir durumdayım nerdeyse 3 aydır ben bununla uğraşıyorum hangi amaçlarla hangi umutlarla aldım uğraştığım şeylere bak. Ve bu arada Bilgisayar ilk açılırken Asus logosunun yanlarında 2 tane kırmızı şerit var. Bu normal değil o şeritlerin olmaması gerekiyor

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Çok çaresiz bir durumdayım nerdeyse 3 aydır ben bununla uğraşıyorum hangi amaçlarla hangi umutlarla aldım uğraştığım şeylere bak. Ve bu arada Bilgisayar ilk açılırken Asus logosunun yanlarında 2 tane kırmızı şerit var. Bu normal değil o şeritlerin olmaması gerekiyor
Reddit de açabilir misin bu konuyu?Orada yardımcı olabilirler belki.

Berke Can Güler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben parçaları sökmeye başlıyorum yani böyle olacak gibi değil göndereceğim parçaları Asus' a falan bakayım ne diyecekler
Orası ingilizce bir site değil mi ben ingilizce bilmem ki

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Ben parçaları sökmeye başlıyorum yani böyle olacak gibi değil göndereceğim parçaları Asus' a falan bakayım ne diyecekler
Orası ingilizce bir site değil mi ben ingilizce bilmem ki
Denemekte fayda var umarım sıkıntın çözülür.