Bilgisayarım Harici Harddiski Görmüyor

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

crow88

Profesör
forumlarda yaşanmış olaylardan alıntı
1-
Sorunun kaynağını buldum. 2017 tarih
Power supply.

Sanırım yetersiz geliyordu, denemek için arkadaştan aldım, baktım sorunsuz çalışıyor.

2-ikili usb kablolarından taktım sorunum düzeldi. sanırım az güç geliyordu hdd ye o yüzden pc görmüyordu 2010 tarih

3-
.Benim harddiski de raw olarak gösteriyordu.
disk yönetiminden"sürücü harfi ve yolu değiştir" diyerek benim sorunum halloldu 2011 tarih

4-tesadüfen buldum çözümünü. virüslü dosyaları silmek için ''combofix'' programını kullandım ve sonra birde baktım ki hdd sorunsuz görünmeye başladı. bugün yine aynı sorunu yaşadım. combofix i tekrar çalıştırdım pc de sorun yine çözüldü. benim gibi aynı sorunu yaşayan arkadaşlara umarım faydası olur. ilk yaşadığımda bu sorunu kafayı yiyecektim internette o kadar çözüm yolu aradım ki. binbir türlü öneriler buldum denedim ama sorunum çözülmedi. sonunda tesadüfen kendim buldum. 2012 tarih

5-bende 750gblık WD hardiskimi göremiyordum bu konuya baktım ama biçimlendirmeye gözüm yemedi tüm verilerim silinecek diye disk yönetimini açtım ve hardiskin bölümü üzerine gelip sağ tıkladım ve sürüc harfi veya yolu değiştir dedim ve oldu

salman006

Üyecik
forumlarda yaşanmış olaylardan alıntı
1-
Sorunun kaynağını buldum. 2017 tarih
Power supply.

Sanırım yetersiz geliyordu, denemek için arkadaştan aldım, baktım sorunsuz çalışıyor.

2-ikili usb kablolarından taktım sorunum düzeldi. sanırım az güç geliyordu hdd ye o yüzden pc görmüyordu 2010 tarih

3-
.Benim harddiski de raw olarak gösteriyordu.
disk yönetiminden"sürücü harfi ve yolu değiştir" diyerek benim sorunum halloldu 2011 tarih

4-tesadüfen buldum çözümünü. virüslü dosyaları silmek için ''combofix'' programını kullandım ve sonra birde baktım ki hdd sorunsuz görünmeye başladı. bugün yine aynı sorunu yaşadım. combofix i tekrar çalıştırdım pc de sorun yine çözüldü. benim gibi aynı sorunu yaşayan arkadaşlara umarım faydası olur. ilk yaşadığımda bu sorunu kafayı yiyecektim internette o kadar çözüm yolu aradım ki. binbir türlü öneriler buldum denedim ama sorunum çözülmedi. sonunda tesadüfen kendim buldum. 2012 tarih

5-bende 750gblık WD hardiskimi göremiyordum bu konuya baktım ama biçimlendirmeye gözüm yemedi tüm verilerim silinecek diye disk yönetimini açtım ve hardiskin bölümü üzerine gelip sağ tıkladım ve sürüc harfi veya yolu değiştir dedim ve oldu
1- bilgisayarım laptop masaüstü değil power supply değiştiremem. ki güç yetersiz geliyor olsa durduk yere bir anda neden olsun ki? hiç bir sorun yoktu akşam harddiskten film izledim sabah uyandığımda bu sorunla karşılaştım.
3- bunu birçok kez denedim birşey değişmedi.
4. Bunu deneyeceğim ancak format atmama rağmen düzelmedi değişeceğini düşünmüyorum.

Rylad

Asistan
select disk 1
clean
Create partiton primary

salman006

Üyecik
yardımcı olacak birisi yok mu sorunumu hala halledemedim. Baska bilgisayarda çalışırken benim bilgisayarımda çalışmıyor ve bir anda oldu bu. USB den yeterli gücü çekemiyor mu acaba diye düşündüm ama bir anda neden olsun?

insanimsi

Asistan
Çünkü sorun sanırım sizin usb nin güç girişlerinde sizin harddisk ayrı güç kaynağı ile çalışıyorsa harddisk kutusu ve adaptör ile ona güç sağlayabilirsiniz :)

Ha bide böyle psikopatlıklar var denenebilir :D

salman006

Üyecik
ayrı güç kaynağı yok hdd nin. ancak harrdisk başka bilgisayarda çalışıyor o sebeple kurtarma yapmaya gerek yok

insanimsi

Asistan
hocam bu sefer bilemeyeceğim (o videoyu kurtarma için değil içindeki diski çıkartıp takabilirsiniz demek amacıyla atmıştı tabiki psikopatlık :D) size tavsiyem bir arkadaşın ya da tanıdığın pcsinetakıp deneyin :)

salman006

Üyecik
ondan bahsetmiştim ben. başka bilgisayarda çalışıyor hdd sadece bende çalışmıyor. ışık yanık kalıyor yanıp sönmesi gerek ve içerisinden dönme sesi gelmiyor okuma yapmıyor.

salman006

Üyecik
çok garip bir durum ya akşam çalışan hdd bir anda çalışmamaya başladı. ama başka bilgisayarlarda çalışıyor

baris30

Üyecik
bilgisayarının bios ayarlarına bak orda usb 1.1 Support ve usb 2.0 Support gibi seçenekler disable olabilir onları enable olarak çevir bazı durumlarda usb girişlerinden geri besleme yapılmasın diye bios kendini korumaya alıp o seçenekleri disable yapabilir

stat counter