Bilgisayarım Harici Harddiski Görmüyor

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

salman006

Üyecik
Merhabalar. Elimde 1tb'lık bir harddisk var hiçbir sorun olmadan kullanıyordum bir anda bilgisayarım harddiski görmemeye başladı ışığı sürekli olarak yanıyor ancak motoru dönmüyor. Harddiske harf atadım internetten bir çok çözümde denedim ancak bir sonuca ulaşamadım en son Bilgisayara formatta attım ancak değişen birşey olmadı. Harddiki arkadaşımın bilgisayarına taktığımda hiçbir sorun olmadan çalıştığını gördüm. Bu soruna 4 gündür bir çare bulamadım. Bilgisi olan birisi yardım edebilir mi?

BlackTSix

Asistan
Anakart üzerinden farklı bir socket'e takıp ilerlemeyi denediniz mi daha önce? Sorun donanımsal olarak görünüyor.

Utku Cabir

Önce O inandı.Sonra Millet inandı. İşte Zafer Anı!
Yönetici
Moderatör
USB soketini değiştirin. Cihazınız dizüstü mü masaüstü mü?

Metw

Üyecik
Kendi bilgisayarımda benimde başıma gelmişti. Sanırım harddiskin bir bölümünğ ntfsc olarak görüyordu ve harddiskime erişim vermiyordu. Bu sorun benim başıma harddiskimi başka bilgisayarda dahili olarak kullandığımdan dolayı gelmişti. Anca harddiske ayrılan bölümü tamamen silerek düzeltebilmiştim. Ama nasılsa içindeki verileri kurtarmıştım.https://forum.shiftdelete.net/conversations/harddiskim-onardiktan-sonra-nfts-ye-donustu.391545/
Böyle yazmıştım bende.

Rylad

Asistan
Eğer portable ise direk anakarta bağlamayı dene portable değil ise sağ tık yönet üzerinden bak görüyor mu hdd'yi

salman006

Üyecik
Kendi bilgisayarımda benimde başıma gelmişti. Sanırım harddiskin bir bölümünğ ntfsc olarak görüyordu ve harddiskime erişim vermiyordu. Bu sorun benim başıma harddiskimi başka bilgisayarda dahili olarak kullandığımdan dolayı gelmişti. Anca harddiske ayrılan bölümü tamamen silerek düzeltebilmiştim. Ama nasılsa içindeki verileri kurtarmıştım.https://forum.shiftdelete.net/conversations/harddiskim-onardiktan-sonra-nfts-ye-donustu.391545/
Böyle yazmıştım bende.
sorun harddiskte değil harddiskte sorun olsa baska bilgisayarda çalışmaz

BlackTSix

Asistan
Yönet bölümünde gözüküyorsa zaten dediğin gibi HDD bir sorun yoktur. Verilerin çok değerli değilse yönet kısmından biçimlendirerek tekrar kullanmayı dene.

salman006

Üyecik
Yönet bölümünde gözüküyorsa zaten dediğin gibi HDD bir sorun yoktur. Verilerin çok değerli değilse yönet kısmından biçimlendirerek tekrar kullanmayı dene.
harddisk başka bilgisayarda çalışıyor o sebepten dolayı biçimlendirmek istemiyorum açıkçası. En son seçenek olarak düşünüyorum onu ama harddisk dönmediği için onun da olacağını düşünmüyorum

met 35

Dekan
Denemekte yarar var.Sorun anakartla/yazılımla ilgili bi şey çünkü. Harici hdd ,başka bi pc de çalıştığına göre.

stat counter