Bilgisayarım Harici Harddiski Görmüyor

Bu konuyu okuyanlar

salman006

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar. Elimde 1tb'lık bir harddisk var hiçbir sorun olmadan kullanıyordum bir anda bilgisayarım harddiski görmemeye başladı ışığı sürekli olarak yanıyor ancak motoru dönmüyor. Harddiske harf atadım internetten bir çok çözümde denedim ancak bir sonuca ulaşamadım en son Bilgisayara formatta attım ancak değişen birşey olmadı. Harddiki arkadaşımın bilgisayarına taktığımda hiçbir sorun olmadan çalıştığını gördüm. Bu soruna 4 gündür bir çare bulamadım. Bilgisi olan birisi yardım edebilir mi?

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Anakart üzerinden farklı bir socket'e takıp ilerlemeyi denediniz mi daha önce? Sorun donanımsal olarak görünüyor.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,140
USB soketini değiştirin. Cihazınız dizüstü mü masaüstü mü?

Metw

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Kendi bilgisayarımda benimde başıma gelmişti. Sanırım harddiskin bir bölümünğ ntfsc olarak görüyordu ve harddiskime erişim vermiyordu. Bu sorun benim başıma harddiskimi başka bilgisayarda dahili olarak kullandığımdan dolayı gelmişti. Anca harddiske ayrılan bölümü tamamen silerek düzeltebilmiştim. Ama nasılsa içindeki verileri kurtarmıştım.https://forum.shiftdelete.net/conversations/harddiskim-onardiktan-sonra-nfts-ye-donustu.391545/
Böyle yazmıştım bende.

Rylad

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Eğer portable ise direk anakarta bağlamayı dene portable değil ise sağ tık yönet üzerinden bak görüyor mu hdd'yi

salman006

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Anakart üzerinden farklı bir socket'e takıp ilerlemeyi denediniz mi daha önce? Sorun donanımsal olarak görünüyor.
bilgisayarım laptop 3 tane usb girişi var 3 ündede denedim harici harddisk zaten

salman006

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kendi bilgisayarımda benimde başıma gelmişti. Sanırım harddiskin bir bölümünğ ntfsc olarak görüyordu ve harddiskime erişim vermiyordu. Bu sorun benim başıma harddiskimi başka bilgisayarda dahili olarak kullandığımdan dolayı gelmişti. Anca harddiske ayrılan bölümü tamamen silerek düzeltebilmiştim. Ama nasılsa içindeki verileri kurtarmıştım.https://forum.shiftdelete.net/conversations/harddiskim-onardiktan-sonra-nfts-ye-donustu.391545/
Böyle yazmıştım bende.
sorun harddiskte değil harddiskte sorun olsa baska bilgisayarda çalışmaz

salman006

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Eğer portable ise direk anakarta bağlamayı dene portable değil ise sağ tık yönet üzerinden bak görüyor mu hdd'yi
yönet üzerinden baktım harddiskin ismi falan çıkmıyor ancak evet görünüyor

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Yönet bölümünde gözüküyorsa zaten dediğin gibi HDD bir sorun yoktur. Verilerin çok değerli değilse yönet kısmından biçimlendirerek tekrar kullanmayı dene.

salman006

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yönet bölümünde gözüküyorsa zaten dediğin gibi HDD bir sorun yoktur. Verilerin çok değerli değilse yönet kısmından biçimlendirerek tekrar kullanmayı dene.
harddisk başka bilgisayarda çalışıyor o sebepten dolayı biçimlendirmek istemiyorum açıkçası. En son seçenek olarak düşünüyorum onu ama harddisk dönmediği için onun da olacağını düşünmüyorum

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Görünüyorsa ,bi harf atayarak ilerle dedin mi.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Anakartınızın usb driverini yeniden bi kurun olmazsa.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Denemekte yarar var.Sorun anakartla/yazılımla ilgili bi şey çünkü. Harici hdd ,başka bi pc de çalıştığına göre.

salman006

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ekran Görüntüsünü ekleyebilir misin ? Yardımcı olayım
69120

Disk 1 olan harddisk harf değiştirmemde bir etki yapmıyor.

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,041
forumlarda yaşanmış olaylardan alıntı
1-
Sorunun kaynağını buldum. 2017 tarih
Power supply.

Sanırım yetersiz geliyordu, denemek için arkadaştan aldım, baktım sorunsuz çalışıyor.

2-ikili usb kablolarından taktım sorunum düzeldi. sanırım az güç geliyordu hdd ye o yüzden pc görmüyordu 2010 tarih

3-
.Benim harddiski de raw olarak gösteriyordu.
disk yönetiminden"sürücü harfi ve yolu değiştir" diyerek benim sorunum halloldu 2011 tarih

4-tesadüfen buldum çözümünü. virüslü dosyaları silmek için ''combofix'' programını kullandım ve sonra birde baktım ki hdd sorunsuz görünmeye başladı. bugün yine aynı sorunu yaşadım. combofix i tekrar çalıştırdım pc de sorun yine çözüldü. benim gibi aynı sorunu yaşayan arkadaşlara umarım faydası olur. ilk yaşadığımda bu sorunu kafayı yiyecektim internette o kadar çözüm yolu aradım ki. binbir türlü öneriler buldum denedim ama sorunum çözülmedi. sonunda tesadüfen kendim buldum. 2012 tarih

5-bende 750gblık WD hardiskimi göremiyordum bu konuya baktım ama biçimlendirmeye gözüm yemedi tüm verilerim silinecek diye disk yönetimini açtım ve hardiskin bölümü üzerine gelip sağ tıkladım ve sürüc harfi veya yolu değiştir dedim ve oldu

salman006

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
forumlarda yaşanmış olaylardan alıntı
1-
Sorunun kaynağını buldum. 2017 tarih
Power supply.

Sanırım yetersiz geliyordu, denemek için arkadaştan aldım, baktım sorunsuz çalışıyor.

2-ikili usb kablolarından taktım sorunum düzeldi. sanırım az güç geliyordu hdd ye o yüzden pc görmüyordu 2010 tarih

3-
.Benim harddiski de raw olarak gösteriyordu.
disk yönetiminden"sürücü harfi ve yolu değiştir" diyerek benim sorunum halloldu 2011 tarih

4-tesadüfen buldum çözümünü. virüslü dosyaları silmek için ''combofix'' programını kullandım ve sonra birde baktım ki hdd sorunsuz görünmeye başladı. bugün yine aynı sorunu yaşadım. combofix i tekrar çalıştırdım pc de sorun yine çözüldü. benim gibi aynı sorunu yaşayan arkadaşlara umarım faydası olur. ilk yaşadığımda bu sorunu kafayı yiyecektim internette o kadar çözüm yolu aradım ki. binbir türlü öneriler buldum denedim ama sorunum çözülmedi. sonunda tesadüfen kendim buldum. 2012 tarih

5-bende 750gblık WD hardiskimi göremiyordum bu konuya baktım ama biçimlendirmeye gözüm yemedi tüm verilerim silinecek diye disk yönetimini açtım ve hardiskin bölümü üzerine gelip sağ tıkladım ve sürüc harfi veya yolu değiştir dedim ve oldu
1- bilgisayarım laptop masaüstü değil power supply değiştiremem. ki güç yetersiz geliyor olsa durduk yere bir anda neden olsun ki? hiç bir sorun yoktu akşam harddiskten film izledim sabah uyandığımda bu sorunla karşılaştım.
3- bunu birçok kez denedim birşey değişmedi.
4. Bunu deneyeceğim ancak format atmama rağmen düzelmedi değişeceğini düşünmüyorum.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Bir öneri verecektim ama başka pc de çalışıyor demişsin.

Rylad

Asistan
Reaksiyon puanı
12

select disk 1
clean
Create partiton primary

salman006

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
yardımcı olacak birisi yok mu sorunumu hala halledemedim. Baska bilgisayarda çalışırken benim bilgisayarımda çalışmıyor ve bir anda oldu bu. USB den yeterli gücü çekemiyor mu acaba diye düşündüm ama bir anda neden olsun?