Bilgisayarim gitti galiba bir sureligine

Bu konuyu okuyanlar

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
Askubuntuda soru sordum,
Birileri de bakin su sayfada cozum var mi diye sudo ile bazi komutlar girdikten ve yaptigi islemlerden sonra
Sag ust ekranda bir uyari belirdi (uyariyi tam hatirlamiyorum fakat bilgisayar calisiyordu)

Kapattiktan sonra acilmiyor suam

Surekli saniyede 1-2kez yada daha fazla yanip sonen "authentication error" var ve hicbir sekilde sifreyi giremiyorum.

Klavyeden bisey yapilabilir mi acaba

Merak ettigim sey su: garanti disi kaldi mi bu simdi?

UcuzGamer

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Askubuntuda soru sordum,
Birileri de bakin su sayfada cozum var mi diye sudo ile bazi komutlar girdikten ve yaptigi islemlerden sonra
Sag ust ekranda bir uyari belirdi (uyariyi tam hatirlamiyorum fakat bilgisayar calisiyordu)

Kapattiktan sonra acilmiyor suam

Surekli saniyede 1-2kez yada daha fazla yanip sonen "authentication error" var ve hicbir sekilde sifreyi giremiyorum.

Klavyeden bisey yapilabilir mi acaba

Merak ettigim sey su: garanti disi kaldi mi bu simdi?
Hayır garanti dışı kalmamıştır muhtemelen ama 2 şey soracağım bilgisayarın notebook mu masa üstümü notebook ise markasını öğrenebilirmiyim ?

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
Dell notebook, bunun pili tumlesik odugundan pil bitene kadar biosa da giremeyecegim

UcuzGamer

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Dell notebook, bunun pili tumlesik odugundan pil bitene kadar biosa da giremeyecegim
doğruyu söylemek gerekirse marka hakkında çok fazla bir bilgim yok ama garanti kapsamından muhtemelen çıkmamıştır içini açmamışsan ama muhtemelen garantiye vverirsen kullanıcı hatası diyip geri göndericekler bu arada sistem özelliklerini öğrenebilirmiyim

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
Intel i5 1035g1 dell inspiron 1tb 4gb ram

Ya acma kapama tusunun oldugunu unutmusum ac kapa yaptim fakat komut sistemi ile aciliyor ekrandaki yaziyi telefonumla cekip atayimmi

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
2 guncellemenin acil indirilmesi 1 tanesinin guvenlik ile alakali oldugunu soyluyor...

UcuzGamer

Asistan
Reaksiyon puanı
17
bana kalırsa güncellemeleri yapın uzun sürerse bile bilgisayarı kapatmayın çümkü yarıda biterse windows eskisini silip yenisini yüklediği için pc açılmaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
sudo apt-get upgrade yaptim baska bir yorum onerdi onu yazdi ama sudo ile, simdi onu yapiyor ya komut sisteminden cekiniyordum neyseki baska cihazlar var iletisim tamamen kopmuyor

UcuzGamer

Asistan
Reaksiyon puanı
17
tamam şuan ki durumu atarmısınız bana

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
Resmi atamiyorum cunku cok buyuk hacimde felan diyor resmin buyuklugu fakat soyle bir durum var komut sistemiyle olmuyor bir error var gideremiyorum
Elimde win7 dvd si var cok eskiden kalma bide 2014 lerden kalma ubuntu versiyonlarivar bunlardan birini yuklesemmi

UcuzGamer

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Resmi atamiyorum cunku cok buyuk hacimde felan diyor resmin buyuklugu fakat soyle bir durum var komut sistemiyle olmuyor bir error var gideremiyorum
Elimde win7 dvd si var cok eskiden kalma bide 2014 lerden kalma ubuntu versiyonlarivar bunlardan birini yuklesemmi
bana kalırsa garantiye gönder yada bir bilgisayarcıya göster kardeşim.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
UEFI olarak tekrar Ubuntu kurmayı deneyebilirsin. Ya da UEFI olarak Windows 10 kurabilirsin.

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
UEFI olarak tekrar Ubuntu kurmayı deneyebilirsin. Ya da UEFI olarak Windows 10 kurabilirsin.
merhaba, askubuntudan yönlendirdiler biraz bazı komutları denedim ve sanırım olacak. ama 2-3 saat alabilir diyor o yüzden yüklemeleri bekleyeceğim.
bilgisayar şuan işlem yapıyor

sanırım olmadı. çok saçma şeyler gerçekleşti galiba.
ama bilgisayar açılırken bios ayarlarına giriş yapabilmekteyim. bana lisanslı bir windows 10 disci lazım sanırım :(

Son düzenleme:

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
merhaba, askubuntudan yönlendirdiler biraz bazı komutları denedim ve sanırım olacak. ama 2-3 saat alabilir diyor o yüzden yüklemeleri bekleyeceğim.
bilgisayar şuan işlem yapıyor

sanırım olmadı. çok saçma şeyler gerçekleşti galiba.
ama bilgisayar açılırken bios ayarlarına giriş yapabilmekteyim. bana lisanslı bir windows 10 disci lazım sanırım :(
Microsoft'tan indirin:

UNetbootin ile UEFI FAT32 olarak USB nizie yazdırın ve UEFI Olarak kurulumu başlatın.

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
peki ama ücretli yazılım değilmi windows?

nasıl olacak bu durum (kurulumdan sonra ne kadar süreliğine gecerli olur),bende 16gb disk var yalnızca. bide bilgisayar (başk bi bilgisayar)

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
peki ama ücretli yazılım değilmi windows?

nasıl olacak bu durum,bende 16gb disk var yalnızca. bide bilgisayar (başk bi bilgisayar)
Hayır. Microsoft'tan ücretsiz indiriliyor ve kurulumda Ürün Anahtarı atlama butonu var zaten. 30 gün deneme sürümü olmuş olacak. İnternetten korsan programlar ile sahte aktivasyon yapılabilir fakat önermiyoruz. İnternette 30 TL civarı Windows 10 Pro OEM Key'ler var. Bu keyler ile ömür boyu orijinal lisanslı olarak kullanabilirsiniz.

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
tamam 30 gün süresi varsa bence olur. indireceğim de bekletiyor şuan bikaç dakika. teşekkür ederim yardım için. yaf ne kadar mutlu olacaktım ubuntuyu komut sistemiyle yükseltmiş olsaydım.

ama deniycem ...

windowsu indirmeye başlayamadım daha, şöyle bir mesaj var ve yaklaşık birkaç dakikadır devam ediyor bu mesaj görüntülenmeye.

İsteğiniz doğrulanıyor. Bu işlem birkaç dakika sürebilir. Sayfayı yenilemeyin veya geri seçeneğini belirlemeyin, aksi takdirde isteğiniz iptal olur.

bu mesaj şu sebepten görüntüleniyor olamaz değilmi. bu bilgisayarıma daha önceden windows 10 kurulu idi
fakat buna ben UEFI ile ubuntu yüklemiştim.
aslında dün windows 10 iso dosyasını diğer bilgisayarıma indirmiştim (ama onda öyle bir mesaj almadım) fakat bu dosyayı başka biryere kaydetmeyi unuttum.

...

yani şöyle : daha önce bu IP ile kayıtlı bu bilgisayarıma windows yüklü idi fakat ben bunu silerek ubuntu yükledim bu yüzden de microsoft resmi sitesi tekrar bu bilgisayara windows yüklenmesini engelliyor olabilir mi?

Son düzenleme:

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
tamam 30 gün süresi varsa bence olur. indireceğim de bekletiyor şuan bikaç dakika. teşekkür ederim yardım için. yaf ne kadar mutlu olacaktım ubuntuyu komut sistemiyle yükseltmiş olsaydım.

ama deniycem ...

windowsu indirmeye başlayamadım daha, şöyle bir mesaj var ve yaklaşık birkaç dakikadır devam ediyor bu mesaj görüntülenmeye.

İsteğiniz doğrulanıyor. Bu işlem birkaç dakika sürebilir. Sayfayı yenilemeyin veya geri seçeneğini belirlemeyin, aksi takdirde isteğiniz iptal olur.

bu mesaj şu sebepten görüntüleniyor olamaz değilmi. bu bilgisayarıma daha önceden windows 10 kurulu idi
fakat buna ben UEFI ile ubuntu yüklemiştim.
aslında dün windows 10 iso dosyasını diğer bilgisayarıma indirmiştim (ama onda öyle bir mesaj almadım) fakat bu dosyayı başka biryere kaydetmeyi unuttum.

...

yani şöyle : daha önce bu IP ile kayıtlı bu bilgisayarıma windows yüklü idi fakat ben bunu silerek ubuntu yükledim bu yüzden de microsoft resmi sitesi tekrar bu bilgisayara windows yüklenmesini engelliyor olabilir mi?
Hayır site ya da tarayıcı bozuk. Başka tarayıcı ile açın.

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
Hayır site ya da tarayıcı bozuk. Başka tarayıcı ile açın.
merhaba yeniden,

ya,bu iso dosyasını nasıl kalıp olarak yazdıracağım ubuntuda? (dosyayı indirdim bu arada)
yani windowsta iken Rufus programı ile yazdırmıştım ,fakat ubuntuda aynı program çalışır mı yada başka ne yapabilirm bilmiyorum

çok eskiden brasero yada nero gibi bir program vardı sanırım ama ...

komut sistemiyle çalışmak istemiyorum yalnız. :(

(zorunlu değilse tabi)

diskler uygulamasıyla yazdırıyorum ancak UEFI ayarını göremedim..

Son düzenleme:

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
bilgisayarım geri geldi :) :) :)

windows 10 pro yu yukledim ama tabi kardeşimin bilgisayarında windows 7 vardı onunla indirerek yükledim.
yalnız biri şu konuda yardımcı olabilir mi:

oem ürün anahtarı alabileceğim söylendi ama nasıl nerden girmem gerekli windows un bu ürün anahtarını acaba?

aaa sanırm bilgisayar kısmından ..

bir soru ve bir sorun:

soru: oem ürün anahtarını satın aldıktan sonra , tekrar formatlamak istersem windowsu tekrar kullanmam mümkün mü yoksa yeni bir ürün anahtarı daha mı almam gerekecek?

sorun: windows 10 pro yu yukledim ancak ses özeliği çalışmıyor , ayarlar> cihazlar > ses e gittiğim zaman tepede şu tarz bir not var kırmızıyla yazılmış :

ayarlarınızı kişiselleştirmek için windowsu etkinleştirmelisiniz. bundan kaynaklanıyor olabilir mi?

eks soru: bu usb disk teki verileri ben yeni bir klasöre kopyaladım bu yeni kalsördeki windows 10 dosyalarını format atmak üzere başka bir usb ye direk kopyalayıp formatlama işlemine başlayabilir miyim (başka bir bilgisayar için)

Son düzenleme:

UcuzGamer

Asistan
Reaksiyon puanı
17
şurdan windows 10' u etkinleştirebilirsin.

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
ben satın aldım ürün anahtarını yaf...baya ucuzdu ama sorun olmadı gerçi erken şuan sanki bişey söylemek için ama satın aldım...gittigidiyordan