Bilgisayarım çok iyi ama oyunlarda kasma yaşıyorum

Bu konuyu okuyanlar

GalderoN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi bilgisayarım iyi ama oyunlar stabil değil. Daha 2 gün oldu laptopu alalı. GTA San Andreas ta bile kasmalar var. Sistem özelliklerini yazıyorum;

İşlemci : Intel Core i7 - 6700HQ
İşlemci Hızı : 2.6 GHz Turbo İle 3.5 GHz
Ram : 16GB DDR4
Ekran Kartı : Nvidia Geforce GTX 950M 4GB
HDD : 1TB
Çözünürlük : 1920 x 1080
İşletim Sistemi : Windows 10 - 64bit

Son düzenleme:

Mighty Ray

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hacı ya benim özelliklerim seninki kadar değil ama yinede hiç yoktan İ5 bir sistemim var , ekran kartından kaynaklıdır zannettim ilk başta (520 mb ) lol falan kasıyordu anladım ama san andreas da da kasınca resmen çöktüm :( ekran kartı bile düzgün oyun için istenenden çok daha iyi yinede 5 FPS e kadar düştüm , sen sorununu çözebildin mi ?

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Bazen düşünüyorum, Windows kullanıcılarının bu tip sorunlara rasladığını forumlarda çok sık görüyorum ama hiç linux kullanıcılarının bu tip bir sorunla karşılaştığını görmedim. Özellikle çok iyi bilgisayarı olup da düşük fps alanlar dikkat çekici. Evet, oyuncu için en iyisi Windows'muş harbi :D @Halktan Biri @Ben Kenobi sizin yorumunuz nedir ? :D

mrtlln

Asistan
Reaksiyon puanı
61
1.6 centrino işlemcili kuvvetle ihtimal 2002 yılında aldığım laptop da ben gta S.A. kasma yaşamıyorum

Senin olası problemlerin
1 İşletim sistemini güncelle (win 10 son sürüm creator aupdate ile şuan bir çok hata giderildi)
2 Ekran kartı driverını güncelle
3 Anakart üzerindeki bileşenlerin driverlarını güncelle (tavsiyem üreticinin kendi web sistesindeki driverları indir)
4 All Runtimes indir kur
5 Directx end user runtime indir kur
7 Nvidia ekran kartı ile oyunun başlatıldığından emin ol (nvidia ayarlarından oyunu bu ekran kartında performanslı şekilde çalıştır şeklinde ayarla)

göreceksin bir sorun kalmayacaktır.

Tabi sistemde virus solucan trojen vs gibi saldırgan uygulamaların olmadığını varsayıyorum.