Bilgisayarım açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

XX_torba_xx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Sa Windows 10 yanına linux mint kurmuştum biraz önce linuxa ayırdığımız diski sildim şu an bilgisayar açılmıyor şu hatayı veriyor:
error: no such devince: c288eb-885a-49ca-8c62-aa29fffd33fd
error: unkown filesystem
Entering rescue mode
grub rescue>

---- Mesajlar birleştirildi ----

Sorunu. Çözdüm arkadaşlar öncelikle format USB yada CD lazım ama format atmıcağız hangi Windows yüklüyse o olması lazım ama bende linux mint vardı bende linux u tekrar kurdum ileriki zamanlarda USB ye Windows 10 yükleyip Windows u onarıcam şu an bilgisayarım çalışıyor

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Linux ve Windows aynı disk içinde miydi?

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
GRUB hatası gibime geldi. Eğer öyle ise, hangi işletim sisteminin başlatılacağını seçebileceğiniz ekranda bir sıkıntı var. Grub onarım uygulamaları ile yada linuxu tekrar kurarak çözülebilir. Windows tekrar kurulursa linuxu göremeyebilirsiniz.

XX_torba_xx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Linux şu anda kurulu değil kurarken çöküyor bende linux u kurmadan d diskinde Windows 10 kopyası vardı onu USB ye atıp wini onarıcam

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Anladım. Umarım başarılı olursunuz bu işlemde. Ancak hatırlatmak isterim;
Windows ile gelen grub sadece Windows işletim sistemlerini tanır. Dolasıyla dual boot sistemlerde Linux dağıtımları en son kurulmalıdır. Aksi halde çok uğraşırsınız.

XX_torba_xx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Linux yüklü USB yi içinde değişiklik yapamıyorum başka bir usbye yükledim fakat biosda 1. Olmasına rağmen boot ekranı açılmıyor yardımcı olur musunuz

---- Mesajlar birleştirildi ----

Parted can't resize partitions managed bu windows dynamic disk hatası alıyorum

Son düzenleme: