Bilgisayarım Açıkken Reset Atıyor !

Windows mu ? Mac mi ?

• Evet

Kullanılan: 0 0.0%
  • Hayır

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
4
Merhaba Arkadaşlar. Sizlere Bir Sorunum Hakkında Danışmak İstiyorum.
Benim Bilgisayarım Açık İken Kendine Reset Atıyor. Yani Söyle Deyeyim Ben Size:
Youtube den Video İzlerken Veya Oyun Oynarken Biranda Bilgisayar Kendine Reset Atıp Geri Açılıyor Yani Yeniden Başlatıyor Kendini.Bu Olay Her Yeni Açılışta 1 Kere Oluyor Başka Olmuyor.
Bu Olay Bide Söyle Oluyor:
Kasa Tamamen Kapalı İken Kasayı Açıyorum Değişik Sesler Geliyor Ve Başlıyor Açılmaya Bot Menüsünde Hani Sistem Bilgileri Falan Yazar Ya o Yazı Ekranında Kasa Kapanıyor Ve Kendi Kendine Yeniden Açılıyor Sonra Windows Açılıyor. Arkadaşlar Çok Araştırdım Ama Çözümü Bulamadım.Yazılımsal Bir Sıkıntısının Olduğunu Pek Düşünmüyorum. Ama Siz Daha İyi Bilirsiniz. Sistem Bilgilerim Şunlardır:

İşemci: İntel Pentium Dual Core İnside 2.50 Ghz
Ekran Kartı: Nividia GT 9400 2.50 GB
Ram: Kingston 4 GB DDR2 Çift Kanal Takılı
Anakart: Gigabayt GA-G31M-ES2L Rev 2.4
HDD: Maxtor 360GB
İşetim Sistemi:Windows 10 Pro 64 Bit

5985045200_1310758411.png

Yukarıdaki Resim Bahsettiğim Artık BİOS Ekranımı Dersiniz BOOT Ekranımı dersiniz İşte Dediğim Ekranda Reset Atıp Kasa Kapanıyor Ve Geri Açılıyor Sonrada Windows Açılıyor. Bunu Bir Kere Yapıyor.

NOT: RESİM TEMSİLİDİR YAZAN YAZILARDAKİ SİSTEM BİLGİLERİ BENİM BİLGİSAYARIMA AİT DEĞİLDİR BEN SADECE BAHSETTİĞİM EKRANI ANLATABİLMEK İÇİN KOYDUM RESMİ.

İlginiz İçin Teşekkür Ederim Şimdiden. İnşallah Sorunu Çözebilirim.

Reaksiyon puanı
4
Teşekkür Ederim Deneyeceğim Sonuçlara Geri Dönüş Yapacağım.
--- Gönderi Güncellendi ---
Şuan Video İzledikten sonra bilgisaarımı kapatım ve biraz bekleyip açtım bahsettim olaylar gerçekleşmedi tıkır tıkır açıldı bikgisayar ama ben yine akşam ders çalışmak üzere pc yi tekrar açıcam o zmn da tıkır tıkır açılırsa size kesin cevap vericeğim ilginiz için teşekür ederim sayenzde sorunum düzelcek inaşllah bir osrum olucak video daki olay varya otamatik yenidden başlatma bu bende eskiden olmuyodu şimdi olmaya başlaı acaba bu özzlik windows un güncllemeriyle mi aktıf oldu bu arada ben enson windows 10 cretors update kurdum büyük bir güncelmeydi sankı format atı yomuşuz gibi kurdu acanba ona bir alakası var midr yazı biraz uzun oldu kusura bakamyın.
Şuan Video İzledikten sonra bilgisaarımı kapatım ve biraz bekleyip açtım bahsettim olaylar gerçekleşmedi tıkır tıkır açıldı bikgisayar ama ben yine akşam ders çalışmak üzere pc yi tekrar açıcam o zmn da tıkır tıkır açılırsa size kesin cevap vericeğim ilginiz için teşekür ederim sayenzde sorunum düzelcek inaşllah bir osrum olucak video daki olay varya otamatik yenidden başlatma bu bende eskiden olmuyodu şimdi olmaya başlaı acaba bu özzlik windows un güncllemeriyle mi aktıf oldu bu arada ben enson windows 10 cretors update kurdum büyük bir güncelmeydi sankı format atı yomuşuz gibi kurdu acanba ona bir alakası var midr yazı biraz uzun oldu kusura bakamyın.
Kardeşim Çok teiekür ederim sorunum düzeldi sorunun ne olduunu anladım açlırken veya pc açıkten bir hatayla karşılaşırsa dzelmek için yeniden başlatıyor sayende düzdeldi bende donanımsal bişey sandım çok teşekür ederiım saol

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Kardeşim Çok teiekür ederim sorunum düzeldi sorunun ne olduunu anladım açlırken veya pc açıkten bir hatayla karşılaşırsa dzelmek için yeniden başlatıyor sayende düzdeldi bende donanımsal bişey sandım çok teşekür ederiım saol
Sorununuzun çözüldüğüne sevindim. İyi günler. :)

Reaksiyon puanı
4
YA KARDESIM BENIM SORUN DEVAM EDIYOR ANLATIKLARIM GIBI AYNISI OLUYIR NE YAPMAM LAZIM ?

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
YA KARDESIM BENIM SORUN DEVAM EDIYOR ANLATIKLARIM GIBI AYNISI OLUYIR NE YAPMAM LAZIM ?
Bilmiyorum. Mavi ekran hatası veriyor mu?
Şu videolara bakar mısınız? Eğer ki sorununuz düzelmezse bilgisayarcıya gösterin bence.

Bu arada ısınmadan dolayı bilgisayarınız kapanıyor olabilir mi? İşlemcinizin termal macunu yeni mi?

Reaksiyon puanı
4
hocam valla bilgisayar 3 senedir ici hic acilmadi zaten ici baya tozlu bilgisaysr 9 sene once alindi ama masaallh bu sikintisi hari hicbir derdi yok cayir xayir calisiyir gta 5 bile aciyor islmeci isini olcmek icin program indirdim orada 45 derece diyor herhalde idal seviye dir dimi mavi ekran hatasi vermiyor.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
hocam valla bilgisayar 3 senedir ici hic acilmadi zaten ici baya tozlu bilgisaysr 9 sene once alindi ama masaallh bu sikintisi hari hicbir derdi yok cayir xayir calisiyir gta 5 bile aciyor islmeci isini olcmek icin program indirdim orada 45 derece diyor herhalde idal seviye dir dimi mavi ekran hatasi vermiyor.
Belki de ısınmadan dolayı kapanıyordur. Aslında 45 derece çok yüksek değil.
Bilgisayarı bilgisayarcıya gösterin bence. Kasa temizliği önemlidir. Fan tozlanmış olabilir. Fanın temizlenmesi ve işlemcinin termal macunun yenilenmesi soruna çözüm olabilir. Ama dediğim gibi bilgisayarcıya götürebilirseniz götürün.
@utkuversus

Reaksiyon puanı
4
bilginiz icin tesekur ederim herhalde ilk icini temizlicem duzelmese bilgisayciya gotutucem .