Bilgisayarı tertemiz yapacak program var mı?

Bu konuyu okuyanlar

PowerKing

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Bilgisayarı tertemiz, çamaşır suyuyla yıkamış gibi yapacak program var mı?
Win 7 kullanıyorum.
Sıfır ayarına getirecek, tüm kalıntı, iz, gereksiz ne varsa silip hatalarını onarabilecek, bilgisayarı hızlandırabilecek bir program var mı?
Ücretli-ücretsiz fark etmez.
Dün Revo Uninstaller ücretsiz olanını indirdim sitesinden. Kaliteli bir temizlik yaptı.
Ccleaner çok kullandım; fakat onu da kaldırdım artık.
Tavsiyelerinizi rica ederim.

Muhittin Sak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Virüs programı temizleme olarak AdwCleaner indirebilirsin. Taramadan sonra bilgisayarındaki virüsleri iyice siler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ücretli olarak ise ESET, 360 vb programları deniyebilirsin.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Yedeğini alıp Windows' u sıfırlayıp yeniden yüklemekte işe yarar peşinden kaliteli bir program ile devam edebilirsin.

nagaracuga

Doçent
Reaksiyon puanı
493
Format attıktan sonra devamlı kullandığınız programları da yükleyip sistemin komple yedeğini alan ve virüs, yavaşlama gibi durumlarda format atıp programları baştan kurmaya göre çok daha kolay yoldan sistemi yeniden kuran yazılımlar da mevcut.

Şayet bilgisayarınız eskiyse Linux + Windows 7 dual boot kullanmayı da deneyebilirsiniz. Linux'ta hard disk bölünmesi olmadığı için hard disk birleştirme gibi işlemlerle uğraşılmıyor. Adware, spyware, trojan gibi zararlı yazılımlara karşı güvenli olduğu için Windows gibi çöplüğe dönmüyor.

Deli_yazilimci

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Format gibisi yok ssd de 5 dk sürüyor temiz format atmam 39dk da da tüm programlar kurulmuş oluyor temiz

akilli55

Asistan
Reaksiyon puanı
41
bir kere format atmadan öyle bahsettiğin temizleme imkanı yok. ikincisi formattan sonra bir kere gerekli programları kurduktan sonra Acronis gibi programlarla sistemin yedeğini alırsın. Artık canın ne zaman isterse yedeği aldığın günkü sisteme 5-10 dakika içerisinde dönebilirsin. Gerisi bana göre tatava.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,954
PC onarma ve temizleme programı diyorsan kesinlikle Dism++. Antivirüs yazılımı diyorsan Malwarebytes, ESET Internet Security ya da ESET Smart Security Premium.