Bilgisayarı Format Attıktan Sonra (D:) Dosyası Yok

Bu konuyu okuyanlar

M.Haty

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarım Win 10 sürümü, tüm her şeyi kaldır ve sürücüyü temizle seçeneğine tıkladım ve bilgisayarımı temizledim. Bilgisayarı tekrar açtığımda ise (1000 GB) (D: ) diskim gözükmüyor ve ya silindi emin olamıyorum. Bu arada bi de DVD RW Sürücüsü (D: ) olarak değişmiş. Her tıkladığımda CD bölümünü açıyor. Disk Yönetimden de bir türlü getiremedim anlamıyorum nasıl (D: ) diskini geri getirebilirim. Yardım ederseniz çok sevinirim.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    257.4 KB · Görüntüleme: 673

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Sol en alttan Windows logosuna sağ tıkla ve disk yöneticisini seç. Diskin siyah renkte olacak orada görünür zaten. Ona sağ tıkla 2 tane seçenek gelecek. Yeni disk oluştur veya benzeri bir şey yazana tıkla. Karşına çıkan ekrandan ileri ileri de devam et. Yalnız DVD sürücünün ismi D olduğu için diskin ismi E olur. Bunun içinde ilk DVD sürücünün ismini E olarak değiştir. Disk yöneticisindeki ekranda zaten diskine hangi ismi vermek istediğini soracak oradan D olanı seçersin ama dediğim gibi ilk DVD sürücünün ismini değiştir.

Edit: ovvv mobilde olduğum için resme bakmadım direkt bodoslama yazdım kusura bakma büyük ihtimalle format esnasında disk oluşturmayı yanlış yaptın.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Windows 10 Sıfırlama yapmışsınız sanırım.

DiskGenius Free 4.9.6.564 yazılımını şu linkten indirin.
GEngSetup496564.exe dosyasını yönetici olarak çalıştırın.
Ok
Next
Next
diyerek programı kurun
programı başlat

Hiç bir şey yapmadan
"Partitions" sekmesinde tüm disk bölümlerini görebilirsin, söz konusu 1000 GB var mı?

NiceSu

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Harf yolu vermemişsin galiba D ye D harfi ver mesela 400 yazıyor ama yanında c a d mi olduğu yazmıyor ona harf ata