Soru Bilgisayarı fabrika ayarlarına döndürme (Windows 8)

• Konuyu başlatan Deleted member 6644497
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

D

Deleted member 6644497

SDN Okuru
Arkadaşlar Windows 8 işletim sistemli eski bir laptop var.

- Bunu format atmadan, fabrika ayarlarına döndürerek, nasıl sıfırlarım? (Önerdiğiniz başka bir yöntem var mı?)

- Sıfırlarsam virüsler temizlenir mi? (Sıfırladıktan sonra Kaspersky ve Malwarebytes virüs tarayıcısı da kuracağım.)

- Sıfırlamadan önce ürün anahtarı gibi şeyleri not etmem gerekiyor mu? Bana böyle bir soru sorulacak mı?

- Bu konudaki gibi yapmak istiyorum, tamamen sıfırlamak istiyorum:

Tek istediğim ilk günkü gibi hızlı ve güvenli bir bilgisayar. Yardımcı olursanız mutlu olurum.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,924
Arkadaşlar Windows 8 işletim sistemli eski bir laptop var.

- Bunu format atmadan, fabrika ayarlarına döndürerek, nasıl sıfırlarım? (Önerdiğiniz başka bir yöntem var mı?)

- Sıfırlarsam virüsler temizlenir mi? (Sıfırladıktan sonra Kaspersky ve Malwarebytes virüs tarayıcısı da kuracağım.)

- Sıfırlamadan önce ürün anahtarı gibi şeyleri not etmem gerekiyor mu? Bana böyle bir soru sorulacak mı?

- Bu konudaki gibi yapmak istiyorum, tamamen sıfırlamak istiyorum:

Tek istediğim ilk günkü gibi hızlı ve güvenli bir bilgisayar. Yardımcı olursanız mutlu olurum.
Bilgisayarınızın özelliklerini yazar mısınız?

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,924
İşlemci: Intel Core i5-3317U CPU @ 1.70 GHz 1.70 GHz
RAM: 6 GB
Sistem tipi: 64-bit işletim sistemi, x64 tabanlı işlemci
DirectX versiyonu: DirectX 11

Söylemem gereken başka bilgiler varsa lütfen bana sorun.
UEFI olarak Windows 11 kurmanızı öneririm.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,924
Peki bilgisayarı fabrika ayarlarına döndürürsem virüsler de silinir mi?
Sıfırlama işlemini önermiyoruz. Hem yüzdelerde kalma gibi sorunlar olduğundan hem de bozuk girdiler vs varsa düzeltilmediği için. UEFI olarak Windows 8.1 tekrar da kurabilirsiniz.

D

Deleted member 6644497

SDN Okuru
Sıfırlama işlemini önermiyoruz. Hem yüzdelerde kalma gibi sorunlar olduğundan hem de bozuk girdiler vs varsa düzeltilmediği için. UEFI olarak Windows 8.1 tekrar da kurabilirsiniz.
Hocam UEFI bana biraz karışık geldi de. Sıfırlama şimdilik işimi görür diye düşünüyorum.

Fabrika ayarlarına döndürmeden önce ürün anahtarını falan not etmem gerekiyor mu? Eğer gerekiyorsa, Windows ürün anahtarımı nereden bulurum?

Jarvisit

Tech is my home
SDN
Reaksiyon puanı
2,837
Hocam UEFI bana biraz karışık geldi de. Sıfırlama şimdilik işimi görür diye düşünüyorum.

Fabrika ayarlarına döndürmeden önce ürün anahtarını falan not etmem gerekiyor mu? Eğer gerekiyorsa, Windows ürün anahtarımı nereden bulurum?
Hayır gerekmiyor, ayarlardan ilk hale döndürebilirsiniz cihazınızı.

Çözüm