Bilgisayarı Dos Ortamında Başlatmak İçin? YARDIM!

Bu konuyu okuyanlar

SERKANCANDAN

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Ham bir harddisk ve işletim sistemi CD'si olmadan bilgisayarı Dos ortamında başlatıp sadece Disk bölümlemesi yapmak istiyorum. Bunun için bir başlangıç CD'si oluşturmam ve Fdisk denilen programa ihtiyacım var sanırım. Bu konuda daha ayrıntılı bilgisi olan var mı?

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
İşte en pratik çözüm:

Parted Magic 4.7

CD ye yazıp bilgisayarı bu CD ile başlatmak yeterli :)

GKHNCKR

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Paragon disk manager, acronis ve Hiren's Boot CD tam bu işler için olup hepside internette bol bol yer almaktadır...

SERKANCANDAN

Asistan
Reaksiyon puanı
4
İşte en pratik çözüm:

Parted Magic 4.7

CD ye yazıp bilgisayarı bu CD ile başlatmak yeterli :)

Çok teşekkür ederim indiriyorum.

Benim 320 GB diskim var. Asıl sorunum Win 7 kurulum sayfasında disk bölümlemesi yaptığımız ekranda 100 MB ve 320 MB diye iki disk gözüküyor. 100 GB olan yeri siliyorum. Sadece 320 GB diskim görünüyor ve bu diskten 70 GB yeni bir bölüm oluşturduğumda 100 GB olan bölüm kendiliğinden ortaya çıkıyor tekrar. 320 lik diskimi üçe bölüyorum. Bu üç diskin dışında 100 MB daha gösteriyor yav. Sistemi oluşturduğum bölümlerin ilkine kurdum. Farkettimki bazı dosyalar kendiliğinden bu 100 MB lık bölüme taşınmış. Mesela herşey c de ama belgelerim bikaç dosya daha bu 100 lük sürücüde görünüyor. Şaştım kaldım. :)))

Şimd verdiğin bu programla diskimi bölümleyip formatlıycam ve tekrar kurmayı deneyecem.