Bilgisayar'dan televizyona ses aktarma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

refikilhan

Freedom of meetups, no obligations
Cezalı
Reaksiyon puanı
38
Arkadaşlar, uzun zamandır Bilgisayarımdan tv ye görüntü ve ses aktarmıyordum, bu gün denedim ama tv ye ses gelmiyor.
Aslına bakarsanız geliyor ama sürekli kayıttan yükleme aygıtlarında hoparlör veya LG tv arasında devre dışı bırak yapılandır gibi işlemler yapmak gerekiyor, oysa önceleri televizyondan HDMI 1 e geçince bilgisayarda da televizyonda da ses normale dönüyordu, ben nerede hata yapıyorum yardım ederseniz çok sevinirim.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,932
Arkadaşlar, uzun zamandır Bilgisayarımdan tv ye görüntü ve ses aktarmıyordum, bu gün denedim ama tv ye ses gelmiyor.
Aslına bakarsanız geliyor ama sürekli kayıttan yükleme aygıtlarında hoparlör veya LG tv arasında devre dışı bırak yapılandır gibi işlemler yapmak gerekiyor, oysa önceleri televizyondan HDMI 1 e geçince bilgisayarda da televizyonda da ses normale dönüyordu, ben nerede hata yapıyorum yardım ederseniz çok sevinirim.
İşlemciniz İntel ise Intel Ekran için Ses sürücüsünün yüklü olup olmadığını kontrol edin. Değil ise internetten indirip kurun.

refikilhan

Cezalı
Reaksiyon puanı
38
Teşekkürler dostum ama işlemcim"İntel Core İ5 6600K CPU 3500 GHz" bilgisayarımda da internette de intel ekran için uygun ses sürücüsü bulamadım, yardımcı olursanız çok sevinirim.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,932
Teşekkürler dostum ama işlemcim"İntel Core İ5 6600K CPU 3500 GHz" bilgisayarımda da internette de intel ekran için uygun ses sürücüsü bulamadım, yardımcı olursanız çok sevinirim.
Intel HD Graphics i kurmanız gerekiyor. İçinde var.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,932
Sizin %99.9 ihtimalle iyi bir harici ekran kartınız var değil mi? Şimdi aklıma geldi. Boşa indirmeyin. İntel ekran için ses sizde yok haricî ekran kartından dolayı. Onun yerine zaten AMD'nin ve NVIDIA'nın ses sürücüleri yüklü olması gerekiyor. 2'sinin de HDMI için ses sürücüleri var. Sizin ekran kartınız nedir?

refikilhan

Cezalı
Reaksiyon puanı
38
Sizin %99.9 ihtimalle iyi bir harici ekran kartınız var değil mi? Şimdi aklıma geldi. Boşa indirmeyin. İntel ekran için ses sizde yok haricî ekran kartından dolayı. Onun yerine zaten AMD'nin ve NVIDIA'nın ses sürücüleri yüklü olması gerekiyor. 2'sinin de HDMI için ses sürücüleri var. Sizin ekran kartınız nedir?

Bana yardımcı olduğun için çok teşekkür ediyorum dostum ekran kartım "Asus NVIDIA GeForce GTX 960 GDDR5 4 GB. 128 Bit"

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    185.4 KB · Görüntüleme: 131

refikilhan

Cezalı
Reaksiyon puanı
38
HDMI ile taktıktan sonra Ses Simgesine basın ve NVIDIA High Definition Audio yu seçin.
Ses simgesini tıklayınca sadece Hoparlör (Realtek Hing Definition Audio) var dostum, NVIDIA High Definition Audio yok, gönderdiğim resmede bakarsan HDMI karşısında Ses Desteğine sahip Ekran yok yazılı.
Peki önceleri nasıl oluyordu bunu anlamak zor.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    182.1 KB · Görüntüleme: 95

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,932
Ses simgesini tıklayınca sadece Hoparlör (Realtek Hing Definition Audio) var dostum, NVIDIA High Definition Audio yok, gönderdiğim resmede bakarsan HDMI karşısında Ses Desteğine sahip Ekran yok yazılı.
Peki önceleri nasıl oluyordu bunu anlamak zor.
Bu dediğim şeyi HDMI ile bağladıktan sonra yapacaksın. Başka yolu yok.