Bilgisayardan ses çıkması ve kapanması

Bu konuyu okuyanlar

Siracr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhabalar yeni bilgisayar topladım yaklaşık 2 ay oluyor sadece cs go pubg tarzı oyunlar oynadım gayet iyi performans alıyordum ve hiç sıkıntı yoktu şimdilerde Bf1 ve witcher 3 oynamaya karar verdim ve bilgisayarım bazen 15-20 bazen 5-10 dakika sonra hoparlör de cızzzz diye birses geliyor ve monitör de görüntü gidiyor ama bilgisayar çalışır durumda oluyor kapanmıyor bazen hiç ses gelmeden monitörde power saving mode power d sub diye bir yazı çıkıyor sorunun mönitörden kaynaklı olduğunu düşünmüştüm ilk başlarda ama gelen sesin ne olduğunu anlayamadığım için yazma gereği duydum monitörüm eski çünkü
monitörüm samsung e2051s-bn ekran kartım sapphire nitro+ rx 580 8 gb special edition şimididen teşekkürler.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Kullandığın powerin, tam olarak, marka ve modeli nedir.

BilgisayarUzmani

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
640
Sistemini daha detaylı yazarsan daha iyi yardımcı olabiliriz

Siracr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sistemini daha detaylı yazarsan daha iyi yardımcı olabiliriz
AMD Ryzen 5 2600 3.40 Ghz 19MB AM4 12nm İşlemci
MSI B450M PRO-M2 v2 1866mhz-3466mhz(OC) AM4 mATX Anakart
Corsair 8GB Vengeance Lpx Siyah 3000mhz CL16 DDR4 Ram
Sapphire Radeon RX580 Nitro+ Special Edition
Seagate 1TB Barracuda 64MB 7200rpm (ST1000DM010) Harddisk
Corsair force mp300 nvme 240gb 1580mb-92mb/s m.2 sssd

Sistemim bu hocam

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180
Dejavyçu yaşadım diyebilirim. 2 kere başıma geldi, ikisinde de suçlu ekran kartı oldu.

Siracr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Dejavyçu yaşadım diyebilirim. 2 kere başıma geldi, ikisinde de suçlu ekran kartı oldu.
ekran kartımın performansı gayet iyi ama mesela dediğim hatada bilgisayar kapanmıyor görüntü gidiyor sadece bide arada o sesi alıyorum ama hiçbirşey olmuyor müzik dinlerken bazen geliyor ne olabilir anlam veremedim

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180
ekran kartımın performansı gayet iyi ama mesela dediğim hatada bilgisayar kapanmıyor görüntü gidiyor sadece bide arada o sesi alıyorum ama hiçbirşey olmuyor müzik dinlerken bazen geliyor ne olabilir anlam veremedim
Performansla alakası yokki bunun. Ben ekran kartı üzerinde yoğunlaşın derim.

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180
bu sorunun çözümü varmıdır ne yapabilirim ?
Cihazın garantisi varsa yollayın. Ondan önce deneyebileceğiniz bir ekran kartı bulanibilirsiniz. Yüzlerce ihtimal var sonuçta.

Siracr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Cihazın garantisi varsa yollayın. Ondan önce deneyebileceğiniz bir ekran kartı bulanibilirsiniz. Yüzlerce ihtimal var sonuçta.
cevabınız için teşekkürler ama sorun netleşene kadar uğraşıcam galiba

Siracr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Mesela şuan bf1 oynarken hiç ses çıkmadı ve monitör de power saving mode diye bir yazı çıktı bilgisayar asla kapanmıyor sadece görüntü gidiyor bilgisayarı resetlemek zorunda kalıyorum acaba sorunum monitörde olabilir mi ?

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180
Mesela şuan bf1 oynarken hiç ses çıkmadı ve monitör de power saving mode diye bir yazı çıktı bilgisayar asla kapanmıyor sadece görüntü gidiyor bilgisayarı resetlemek zorunda kalıyorum acaba sorunum monitörde olabilir mi ?
Hiç sanmıyorum.
Ramleri çıkartıp uçlarını silgi ile silmeyi deneyin.

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180
Ben Ekran Kartı deyip çekiliyorum. Başka Ekran Kartı ile deneyebilirsin.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Ekran kartından sanmıyorum ben pek. Anakart arızası da olabilir psu da olabilir. Bana kalırsa sistemi komple servise verin baksınlar hangi parçada sorun varsa söylerler zaten hazır garantiside varsa.

Siracr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ekran kartından sanmıyorum ben pek. Anakart arızası da olabilir psu da olabilir. Bana kalırsa sistemi komple servise verin baksınlar hangi parçada sorun varsa söylerler zaten hazır garantiside varsa.
Sistemi sinerji bilgisayardan satın aldım. arayıp konuştum sistemsel bir sıkıntı değil monitör ile ilgili dediler ama anlam veremedim büyük ihtimal göndersemde aynı şekilde geri göndericekler diye düşünüyorum.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Monitörün pc den sinyal alamıyor. Ekran kartıda olabilir,kabloda olabilir,monitörde olabilir. Bi arkadaşının monitörü ile deneme imkanın varmı. En azından monitörde ise,kasayı komple servise yollamaktan kurtulursun.

Siracr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Monitörün pc den sinyal alamıyor. Ekran kartıda olabilir,kabloda olabilir,monitörde olabilir. Bi arkadaşının monitörü ile deneme imkanın varmı. En azından monitörde ise,kasayı komple servise yollamaktan kurtulursun.
bir arkadaşımdan rica edicem ama mesela cs go oynarken hiç başıma gelmedi bf1 de sürekli yaşıyorum anlam veremediğim birşey var

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
O zaman durum değişir. CS GO da kesinlikle hiç olmuyorsa,yazılımsal bi şeylerde olabilir. Driverler,windows gibi.

Siracr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
O zaman durum değişir. CS GO da kesinlikle hiç olmuyorsa,yazılımsal bi şeylerde olabilir. Driverler,windows gibi.
pek fazla bilgi sahibi değilim ve nasıl bir yol izleyeceğimi bilmiyorum driverlarım ve windowsum güncel

mikail13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Monitörde olma ihtimali %1 dir. Sizin kasada sıkıntı var. Ekran kartı veya anakart sorununa benziyor. Önemli bir sorun..

Siracr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bilgisayarı garantiye gönderiyorum nerdem sorun tespit ederlerse buraya tekrar yazacağım aynı sorunu yaşayan arkadaşların faydalanması için

umitarabaci

Asistan
Reaksiyon puanı
89
Ekran kartinin güç kablosunu kontrol et temazsizlik olabilir ayni sekilde bilgisayarin guc kablosunuda