Bilgisayardan anlayanlar bi bakabilir mi lütfen

Bu konuyu okuyanlar

İsmail d

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benim bilgisayarımın kasası yandı ben de yerine yenisini aldım . İkinci el bi kasa. Özellikleri: 3 gb ram, Intel pentium 4 cpu 3.00 ghz 2 cpus 3.0 ghz. Amd radeon hd 6570 2292 mb ekran kartı var. Ama bilgisayar öyle bir kasıyor ki hiçbişey yapamıyorum desem yeridir. Youtubeden 240p video izleyemiyorum kasmasından. Sorunu ne bunun?

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
Yanan bilgisayarın neydi?

İsmail d

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O da masaüstü. Anakartta arıza oluşmuş 3 tamirci gezdi en sonunda yandı

mtn01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle yazılımsal sorun çözümü dene = temiz bir format, driver'ları güncelle büyük ihtimal performansın artar yoksa ram-hdd-işlemci vs tek tek detaylı bir analiz gerekir

İsmail d

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Format attırdığım tamirciye sordum. Ya ram ya da hdd, dedi. 3 gb ram kasmaz bence. Hdd %80-70 çalışıyor olabilir dedi.

ovee35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorun büyük ihtimalle sabit disk kaynakli (Bad Sector olusmus olabilir). CrystalDiskInfo diye bir program var. Google'da aratirsan bulursun. Indirip sabit diskini bir test et (Problem bulursa tek care Sabit disk degisimi). Eger bir sorun bulamazsa, geriye sadece RAM'ler kaliyor. O zamanda kac tane ram varsa tek tek deniyerek (Bir tanesi takip digeri yada digerlerini takmayarak) Sorunlu olani bulabilirsin.

mtn01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hangi işletim sistemi? ctrl+alt+del ile görev yöneticisinden işlemlere bak, ram genellikle olmaz ama test edilmeden bilemezsin, eski kasanın hdd si duruyorsa onunla dene tabi yeniden işletim sisteminin kurulumunu yaparak, driver güncelleme programlarıyla güncelleme yap avg tune up, driver boost vs