Bilgisayardaki Takılmalar ve Performans düşüklüğü

Bu konuyu okuyanlar

naxas123

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar...

HP marka laptop kullanıyorum. Win10 OS + i5 4210U işlemci + 8GB Ram + GT840M ekran kartı gibi özellikleri var. Bu tip takılmaların yaşanmayacağı ve yaşanmaması gereken bir donanım olduğunu düşünüyorum. O Yüzden yazılımsal bir sorun olduğu yönünde fikrim var. Malware taraması + driver güncellemesi yaptım fakat hala sorunlar devam ediyor. Chrome'da twitch izlerken youtube izlerken oyun oynayamıyorum, günlük kullanımda sık sık takılmalar oluyor ve rahatsız ediyor. Chromeda gezerken bile oluyor. Sorun sadece chrome'da da değil. Hiç bir şey açık olmadan %30 ram dolu gözüküyor her zaman. Tek çözüm format mıdır? Yoksa önerebileceğiniz bir şey var mı? Başka bir tarayıcı önerebilir misiniz? HDD'nin %70i dolu fakat bunun bu kadar yavaşlatacağını düşünmüyorum. Bilir kişiler yorum yaparsa sevinirim.

H.U.M.M.E.R

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Bende de Hp laptop vardı güncelleme geldi takılmalar başladı. Güncellemeden sonra hdd cpu ve ram % kullanımı arttı. Bende tek çareyi formatta buldum. Ayarlardaki kurtarma bölümünden format işlemini başlattım cd olmadığı için. Dışarıya çıkayım gelinceye kadar formatı bitirir dedim. Geldim bitirmemiş son bölüme gelmiş. Bilgisayar formatı bitirmiyor sürekli kendini yeniden başlatıyor. Şuan serviste 2 hafta oldu. Cd varsa cdyle at formatı. Yoksa ayarlardan dosyalarınızı etkilenmeden kişisel bilgisayarınızı yenileyin seçeneğiyle sıfırla. Her şeyi kaldırın ve Windows'u yeniden yükleyin dersen aynı şey şeninde başına gelebilir... Virüs taraması ve CCleanerden temizlik yapıp kayıt defterindeki sorunları tarattın mı?

naxas123

Asistan
Reaksiyon puanı
1
io uninstaller ille kaldırıyorum uygulamaları. CCleanerı indiricem şimdi. Tarama yaptım ama hala aynı. Şöyle ki windows 8.1 iken bu kadar kasmıyordu. Win10 geçtik çok mükemmeldi ilk zamanlar. Şuan böyle oldu. Windowstaki gereksiz arkada çalışan programlar mı acaba kastırıyor? Bunları bulabileceğimiz bir program var mı?