Bilgisayarda Kendiliğinden Açılan İnternet Sayfaları

Bu konuyu okuyanlar

burakersan001

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba ben size bir konuda danışmak istiyorum. Bilgisayarımda 1-2 haftadır kendiliğinden internet sayfaları açılıyor şoyle : varsayılan internet tarayıcım neyse onda açılıyor, tasgeng.exe yazan cmd ekranı tarzı bişey açılıp daha sonra reklam sayfası açılıyor ben bilgisayara elimdi surmesem bile 10-20 dakika aralıklarla açılıyor. ve bu açılan sayfalar eset tarafından engelleniyor ÇOK SİNİR BOZUDU BİŞEY OYUNDAN ATIYOR LÜTFEN BİLENİNİZ VARSA CEVAPLASIN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER İYİ ĞÜNLER

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Adw Cleaner ve Hitman Pro ile bilgisayarınızı taratmanızı ve kullandığınız internet tarayıcınızı Revo Uninstaller adlı programla kaldırıp internetten tarayıcınızı tekrar yüklemenizi öneririm.
Ayrıca kullandığınız tarayıcıya reklam engelleme eklentisi kurabilirsiniz. Reklam engelleme eklentisi olarak Adguard'ı öneririm.

burakersan001

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
malwarebytes kullanıyordum o bir iki kere birşeyler buldu sildi ama düzelmedi bide eklemek isterim önce teşekkür ederin deneyeceğim Checking visitor... gibi sayfalar açılıyor BEN SORUNUN İNTERNET TARAYISICI İLE DEĞİL PC İLE İLGİLİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM ÇÜNKÜ HANGİSİ VARSAYILAN İSE ONDA AÇILIYOR CHROME İLE İLGİSİ OLDUGUNU DÜŞÜNMÜYORUM

burakersan001

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Malesef olmadı yine aynı sorun var dediğiniz herşeyi yaptim su tasgeng exe ile ilgili bisey bu herhalde

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
taskeng.exe galiba görev zamanlayıcıydı. Zamanlanan görevlerden biri bu sayfayı açıyor olabilir.

Reaksiyon puanı
4
Biraz geç olacak ama olsun, aynı sorunu yaşayan başka arkadaşlar varsa onlara yardımcı olur diye yazıyorum. sorunun çözümü şu şekilde: win+f yaparak arama bölümünüzü açın. aramaya görev yazıp görev zamanlayıcıyı açın. Çıkan ekranın sol tarafından kütüphaneye girin. Şu an bilgisayarınızda zamanlanan görevleri görmektesiniz. Büyük ihtimalle sorun yaratan görevler en üsttedir. Bende 4 tane bulunmaktaydı ve ismi seri kodu gibi sayı ve harflerden oluşuyordu. İsimleri garip olanların üstlerine tıklayarak açıklama kısmına bakın. Bilgisayarınızda bulunan ve sizin bildiğiniz bir program tarafından oluşturulmamış ise üstlerine sağ tıklayıp sil'i seçin. Tebrikler sorundan kurtulmuş oldunuz.

Son mesajlar