Bilgisayarcı 3000 liralık sistemi bana 10300 liraya sattı

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Asiris

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
69
ben bir bilgisayar aldım geçen aylarda. Mahallede ki bilgisayarcıdan. Kendisi bilgisayarı önüme koydu ve dedi ki istediğin oyunlara bak açıyor mu. Baktım cs:go yu vs. açtı. Sonra fiyata 10500 dedi. pazarlıkla 10300e aldım. sonra bir arkadaşımı bilgisayarı göstermek için eve çağırdım. kodlar falan filan yazdı ve bu maksimum 3000 tl eder dedi. ben de sallama olm falan dedim sonra internetten baktım ve dediği doğruydu. geri gittim ve dedim ki bana paramı ver iade etmek istiyorum. o da alınan mal geri verilmez dedi ve beni cebime 5 tl koyarak gönderdi. 5 tl sinirimi biraz azaltsa da halen alamadığım paraya sinirliydim. gelirken bana verdiği parayla çiğköfte dürüm aldım. eve geldim bilgisayarın başına oturdum ve o adamın anasına söverek ve ağlayarak yedim. sonra babama anlattım bana çok kızdı. napcam arkadaşlar çözüm önerisi sunarsanız iyi olur.bilgisayarın özellikleri bu şekilde.
pc.jpg

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Yazılar okunmuyor ki.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Afedirsiniz de babanızdan habersiz 10300 tl nasıl ödediniz ?
Resimden birşey okunmuyor
faturalı aldı iseniz tüketici hakem heyetine gidin. Cayma hakkı var.
Fatursasız ise mahallenin abileri ve BABNIZ ile bilgisayarcıyı ziyaret edin

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
tüketici haklarına vs başvur

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
+1

aimnil

Müdavim
Reaksiyon puanı
961
Işlemci ve Anakart modeli ne?

Asiris

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
69
kendi param ama babam gilin evinde yaşıyorum. kendim çalışıp kazandım

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
16gb ram iyide o anakart ve işlemci ne öyle

RexFaiL

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Babanla beraber
ben bir bilgisayar aldım geçen aylarda. Mahallede ki bilgisayarcıdan. Kendisi bilgisayarı önüme koydu ve dedi ki istediğin oyunlara bak açıyor mu. Baktım cs:go yu vs. açtı. Sonra fiyata 10500 dedi. pazarlıkla 10300e aldım. sonra bir arkadaşımı bilgisayarı göstermek için eve çağırdım. kodlar falan filan yazdı ve bu maksimum 3000 tl eder dedi. ben de sallama olm falan dedim sonra internetten baktım ve dediği doğruydu. geri gittim ve dedim ki bana paramı ver iade etmek istiyorum. o da alınan mal geri verilmez dedi ve beni cebime 5 tl koyarak gönderdi. 5 tl sinirimi biraz azaltsa da halen alamadığım paraya sinirliydim. gelirken bana verdiği parayla çiğköfte dürüm aldım. eve geldim bilgisayarın başına oturdum ve o adamın anasına söverek ve ağlayarak yedim. sonra babama anlattım bana çok kızdı. napcam arkadaşlar çözüm önerisi sunarsanız iyi olur.bilgisayarın özellikleri bu şekilde.
Ekli dosyayı görüntüle 121276
Babanla beraber git konuş baktın vermedi dava aç çünkü 10bin TL az para değil ve senin hatanda PC den anlayan birini yanına almaman

Asiris

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
69
ben buranın adamıyım yerim mekanım belli dedi fatura kesmedi

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
monitörsüz 6 bin eder. monitör ne ise onun da fiyatını eklemek lazım

Asiris

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
69
Benim burada takıldığım 2 şey var:
1. Araştırmadan sorup soruşturmadan bir PC'ye neden 10300 verdin?
2. Cebine konulan 5 tl sinirini mi azalttı? Adam sana 7000 tl kazık atmış 5 tl diyorsun.
istediğim oyunları açınca bende düşünmeden aldım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

sizce dava mı ediyim arkadaşlar

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,383
Ya bu konu tamamen uydurma ya da gerçek. Eğer gerçekse bu bilgisayarcıdan fiş almadan bu bilgisayarı aldıysanız sizin düşüncesizliğiniz. Bu arada 10 bin TL verirken etrafında bilenlere ya da böyle forumdaki insanlara sormadan almak olmaz. Ve bu hikayede bana göre bazı uyumsuzluklar var. Bu durumda bu hikayenin uydurma olma olasılığı daha fazla. Profilde yaş 30 girilmiş. Adam 5 TL verip gönderiyor 30 yaşındaki biri 5 TL kabul edip dönmez. Ayrıca çiğ köfte dürüm almak alakasız. Üstüne eve gidip ağlamak yerine insan sinirlenip adamın üstüne yürür bu durumda.

Asiris

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
69
Ya bu konu tamamen uydurma ya da gerçek. Eğer gerçekse bu bilgisayarcıdan fiş almadan bu bilgisayarı aldıysanız sizin düşüncesizliğiniz. Bu arada 10 bin TL verirken etrafında bilenlere ya da böyle forumdaki insanlara sormadan almak olmaz. Ve bu hikayede bana göre bazı uyumsuzluklar var. Bu durumda bu hikayenin uydurma olma olasılığı daha fazla. Profilde yaş 30 girilmiş. Adam 5 TL verip gönderiyor 30 yaşındaki biri 5 TL kabul edip dönmez. Ayrıca çiğ köfte dürüm almak alakasız. Üstüne eve gidip ağlamak yerine insan sinirlenip adamın üstüne yürür bu durumda.
yaşımı gelişine girdim. çiğköfte meselesini tam anlatamımışımm

GeForce ☾★

Doçent
Reaksiyon puanı
862
Sistem Çok Kötü sayılmaz Ama 7000 tl büyük fark Gidin Parayı babanızla isteyin Karakola gidin dava açın10300 tl ye 10.nesil i7 li toplanır konu biraz Uydurma geldi ama neyse.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,383
Fiş kesmeyen işletmeleri şikayet etmek bir vatandaşlık görevinizdir. Şikayette bulunmak istediğiniz zaman yapmanız gerekenler şu şekildedir;

-Bağlı olduğunuz il ya da ilçenin vergi dairesine giderek, fiş kesmeyen işletme hakkında bir dilekçe yazmalısınız. Dilekçenizde bu işletmenin incelenmesini talep etmeniz gerekiyor.

-Vergi dairesine gitmek yerine müşteri hizmetlerine bağlanarak da şikayetinizi gerçekleştirebilirsiniz. 189 numarasını tuşlayarak maliyeye ulaşabilir ve müşteri hizmetleri görevlisi ile doğrudan iletişim kurarak şikayette bulunabilirsiniz.

Gitmiş olduğunuz bir işletmede, aldığınız hizmet karşılığında size bir fiş verilmedi ise, bu işletmeyi şikayet etmeniz gerekmektedir. Şikayetlerinizi iki yöntem ile iletebilirsiniz. Bulunduğunuz il veya ilçenin vergi dairesine dilekçe vererek şikayette bulunabileceğiniz gibi 189 numarasını arayarak müşteri hizmetlerine de şikayette bulunmanız mümkündür. İşleme alınan şikayet doğrultusunda işletme, görevliler tarafından incelenir. Eğer ihbarınız doğru ise işletme sahibine şikayette bulunan kişinin adı verilmez. Fakat ihbarınız asılsız ise, isminiz işletme sahibine verilmektedir. Kişinin durumdan haberdar olması, hem kendi markasının saygınlığını korumak adına hem de asılsız ihbarda bulunan kişiye tazminat davası açması için gerekli bir durumdur.

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
suç duyurusu aç fiş vermemekten. fiş vermemek suç diye biliyorum

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Ah be dostum sen de alırken aklın neredeydi. 10 bin liran varken neden saçma sapan yerlerden alıyorsun.

Yasin Koçak 23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
49
bu konu gerçek emin değilim ama neden almadan önce bize sormadın?ayrıca 5tl'yi neden aldın babana söyleyince baban sinirlenip gitmedimi ben olsam o bilgisayarcıdan paramı aırdım ya da döverdim

Nebulas7234

Asistan
Reaksiyon puanı
256
Kesinlikle ne yap ne et iade et arkadaşların dediği gibi birileriyle git

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...