Bilgisayara Uzaktan Girilmesini Engellemek

Konusu 'Güvenlik' forumundadır ve aquantes tarafından 26 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

1. aquantes

aquantes Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

- Bilgisayara Uzaktan Girilmesini Engellemek

1.işlem bilgisayarıma sağ tıklanıp yönet tıklanır

2.işlem ise bilgisayar yönetimi kısmında Hizmet ve Uygulamalar seçeneğine tıklayın

3.işlem ad kısmındaki hizmetler seçeneğini çift tıklayın

4.işlem sağ tarafta telnetin üzerine gelip sağ tık özellikler diyip oradaki başlangıç türü yazan kısmı devre dışı bırak olarak ayarlayın

5.işlem uzaktan erişim bağlantı yöneticisine sağ tık özellikler diyip oradaki başlangıç türünü devre dışı bırakın

6.işlem uzaktan erişim otomatik bağlantı yöneticisine gelip sağ tık yapıp özellikler diyin orada başlangıç türünü devre dışı bırakın

7.işlem uzaktan kayıt defterine gelip sağ tık diyip özellikler diyin oradaki başlangıç türünü devre dışı bırak diyin sonrada işlemimiz bitmiştir

BEYLER PORTLARINIZ ACIKCA PC GIREBILIRLER TROJEN VE KEYLOGERLERINI KURUP SIZIN SIFRELERNIZI CALABILIRLER DIKKAT ETMENIZ GEREKIR PORTLARINIZI KAPATIN ...SAYGILARIMLA

2. GKHNCKR

GKHNCKR Profesör

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    bunları yapmazsak pc'mize girebilirler mi dersin? hiç sanmıyorum. herkeste adsl modem var. hiç bir port yönlendirmesi olmadan kim nasıl pc'ye ulaşacak? Ne dersin yeni üye?

3. aquantes

aquantes Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sımdı uyecık olarak kucumsedıgın konusuyo dınle :
    portların acıkca gırerler bız bu ısle ugrasıyoruz sen sımdı ıstesen benım pc karıstırırsın
    uzakdan baglantı zaten porttur
    1 kısının pc gırdın mı zaten alacaklarını alırsın gıcıklık olsun dıye portlarınıda hepsını acarsın GKHNCKR

4. GKHNCKR

GKHNCKR Profesör

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    tamam o zaman. işin ayrıntısına girelim.
    sen direk olarak bilgisayara bağlandığını varsayıyorsun. bağlandıktan sorna istediğini yaparsın onda sıkıntı yok exploit falan denersin tam tıkır senin olur. Neyse benim merak ettiğim modem üzerinden nasıl bana geleceksin?

Modemin ip'si public ip. benim pc'nin ip'si ise hiç tahmin edemeyeceğin bir private ip. ve modemden bana hiçbir rule tanımlı değil. bütün portlar firewall ile kapatılmış durumda. hatta istersen sana özelden ipmi vereyim deneyelim. bakalım bana nasıl ulaşacaksın. ne dersin?

5. aquantes

aquantes Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kardes ben senın pc gırdım mı gırdım dıyelım
    sen ne yapıyorsun ben goruyorum degılmı evet
    sonra sen yapdıklarını gordugum halde ben baska dosyaları acıyorum ve sen farkında olmuyosun burda modemın ıp bılgılerını alıyorum ve sonrasını sende bılıyosun

6. GKHNCKR

GKHNCKR Profesör

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    İşte ben ilk cümleye takıldım. hani pc'ne girdim mi girdim diyelim diyorsun ya, ben giremedin diyorum. yani modemi nasıl geçiyorsun?

bir pc'den veri almak için, yada yönetmek için ya o pc'ye keylogger, trojen atıp kendine bir köprü kuracaksın ve bağlantı halinde olan o köprüden kapısına dayanacaksın. yada modem üzerinden yönlendirme yapacaksın ki direk telnet vb. program ile adamın ip'sini yazdığında ilgili porttan pc'ye ulaşmış olasın. Sen ikisinden birini yapmadan nasıl pc'ye ulaşıyorsun, sırrı ne bu işin? paylaşırsan sevinirim.

7. maske500

maske500 Doçent

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    gereksiz ve çok saçma işler bunlar.

8. ByKaMiKaZe

ByKaMiKaZe Profesör

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    38
    Trojen veya keyloger yemiş olma ihtimalini düşünenler için söylemiş sanırım..

antivirüs kullanılmayan pc ler var onlar kapatsınlar mesela :)

9. aquantes

aquantes Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben baglanacagım pc muzık ve benzerı dosya atarak yada benle konusurken ıp ogrenıyorum ondan sonra ıslemlerımı yapıyorum

maske500 bız bunu koruma amaclı yapıyoruz

10. GKHNCKR

GKHNCKR Profesör

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    neyse, ben bıraktım konunun peşini..

11. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

bu konu için backtrack 5 yeter ;)

12. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

peki telnet ney ?

13. Samed Tarık

Samed Tarık Doçent

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    UPnP -_-

14. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

telnet diye birşey yok bulamadım lütfen yardım edin bilgisayarımı kullanamıyorum

15. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

Güvenlik duvarı açık veya kapalı farketmez modem üzerinden belli bir local ip adresinin dilediğin portunu açıp porta direk bağlantı yapıp girersin içeri tabi bunu kim yapabilir derseniz lamerler bunu yapamazlar. Eksik kısım şurda modem üzerinde çeşitli saldırı ayarları mevcuttur adam odun değilse manual gelen ayarda bile içeri brüte force gerekir ama türk aklı işte her alan ben yaparım dediği için bütün modemlerin giriş şifreleri neredeyse varsayılandır. Yani kasacak adama kaspersky'i koy yine girer arkadaşım.

16. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

Benimde bilgisayarıma girilmek isteniyor, bir şey olacağından değil de rahatsız olduğum için konuyu savcılığa ilettim. Ne kadar sürede cevap gelir merak ediyorum. Bir de yasal süreç beklemek istemiyorum bu kişinin adresini nasıl bulabilirim?

17. seydia

seydia Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    internet securty kullanın :d

18. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

biri bana yardım edebilir mi bilgisayarım uzaktan kontrol ediliyor...

19. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

birşey öğrenmek istiyorum , diyelim ki bilgisayara ip üzerinden girildi , ip miz değiştikten sonra aradaki bağ koparmı birde trojeni silmenin en garanti yolu nedir ?

20. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

format atmayı biliyomusun ?

Sayfayı Paylaş