Bilgisayar toplama

Bu konuyu okuyanlar

ozcnizzet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Arkadaşlar merhaba, şu an elimde 2 bin liradan fazla para var ama başka masraflarımda çıkacağı için kestiremiyorum sonuç ne olur. Bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Babamdan habersiz olacak kendisi izin vermiyor hatta. Hem mühendislik hem de oyun için toplamayı düşünüyorum. Mümkün olursa yayında yapmayı hedefliyorum. Aklıma gelen seçeneklerden birisi taksit ile toplamak bir diğeri de stajdan kazanacağım parayı da üstüne ekleyerek güzel bir şeyler almak ama piyasa malum. 23 Hazirandan sonra ne olacağı da belli değil ki çoğu şirket bunun farkında. Arada kaldım. Tavsiyelerinizi ve önerilerinizi bekliyorum. Ayrıca bu tip malzemeler satan kişiler var ise iletişime geçerlerse sevinirim en azından güven ortamı içerisinde gelecekte ticaret yapabiliriz. Son olarak parçaların hangisi daha iyi, hangi bileşenler ile daha kaliteli bir bilgisayar ortaya çıkar bunu da bilmiyorum. Şimdiden teşekkürler :)

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Benim elime parça geçebilir. Fan, kasa, HDD, SSD gibi basit parçalar olur ama.
Sağlam bir sisteme en azından 4000-5000TL gidiyor bunu da belirteyim.

ozcnizzet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Benim elime parça geçebilir. Fan, kasa, HDD, SSD gibi basit parçalar olur ama.
Sağlam bir sisteme en azından 4000-5000TL gidiyor bunu da belirteyim.
Şimdi açıkcası hazır sistem almayı planlıyorum diğer türlü her parçaya kar marjı binecek, hazır sistemde sistemin tamamına kar ekleniyor. Büyük ihtimalle daha ucuz olacaktır. Yine de çok teşekkür ederim bilgilendirme için. Yaz sonuna kadar fiyatların o civarlada kalacağını bilsem yaz sonuna kadar beklerim ama beklentim üfenin ve doların çok artması yönünde tabiki şu an 4 bin lira olan bir bilgisayar bu sebeple o zamana 5 bin lira olacaktır. Tüm bunlar birleşince nasıl yapsam bilmiyorum :D

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Doların baya artacağı söyleniyor,dalga mı geçiyorlar bilmiyorum fakat 10 olur diyen çok kişi var :/

ozcnizzet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Aslında 10 gerçekçi bir rakam, bizim ekonomi hocamızın tahmini 15 olacağı yönünde ama bu ne zaman olur fiyata etkisi ne kadar çabuk olur bilmiyorum en büyük çekincem de bu.

alioski6

Doçent
Reaksiyon puanı
130
Arkadaşlar merhaba, şu an elimde 2 bin liradan fazla para var ama başka masraflarımda çıkacağı için kestiremiyorum sonuç ne olur. Bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Babamdan habersiz olacak kendisi izin vermiyor hatta. Hem mühendislik hem de oyun için toplamayı düşünüyorum. Mümkün olursa yayında yapmayı hedefliyorum. Aklıma gelen seçeneklerden birisi taksit ile toplamak bir diğeri de stajdan kazanacağım parayı da üstüne ekleyerek güzel bir şeyler almak ama piyasa malum. 23 Hazirandan sonra ne olacağı da belli değil ki çoğu şirket bunun farkında. Arada kaldım. Tavsiyelerinizi ve önerilerinizi bekliyorum. Ayrıca bu tip malzemeler satan kişiler var ise iletişime geçerlerse sevinirim en azından güven ortamı içerisinde gelecekte ticaret yapabiliriz. Son olarak parçaların hangisi daha iyi, hangi bileşenler ile daha kaliteli bir bilgisayar ortaya çıkar bunu da bilmiyorum. Şimdiden teşekkürler :)
işlemciye amd ryzen 3 il başla derim
Mesaj otomatik birleştirildi:

8gb 2400mhz ram
Mesaj otomatik birleştirildi:

ekrqan kartı bu fyata ok iyi olmaz pek araştırmadım bana bakma istersen bi araştır sen aminimce rx 720 olur

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Bu fiyata RTX 2060 dan iyi bir ekran kartı olamaz,ayrıca rx 720 diye bir ekran kartı yok.