Bilgisayar Toplama Yardımı

Bu konuyu okuyanlar

Arda Uysal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar,
Arkadaşım yeni bir bilgisayar toplayacak. Kendisi bilgisayarla ilgili çok bir şey bilmiyor. Zaten benimde bildiğim çok söylenemez o yüzden buradayım. Arkadaşın bütçesi 2000 tl. Ama 2100 de olabilir. Benim sizden ricam 2 tane pc topladım acele olarak. Uyumlular mı? Hangisi daha iyi. İkisi de kötüyse siz bir tane toplayabilir misiniz? Eğer zaman ayırıp buna bakarsanız çok mutlu olurum. Bu arada toplamaları sadece vatandan yaparsanız daha iyi olur. Şimdiden teşekkürler. Umarım cevaplarsınız. Kendi yapmaya çalıştığım kasalar altta var. Onlara da bakarsanız memnun olurum.

Ekli dosyalar

• IMG_2220.PNG
    IMG_2220.PNG
    392.4 KB · Görüntüleme: 506
  • IMG_2222.PNG
    IMG_2222.PNG
    411.4 KB · Görüntüleme: 453

FlameWinder

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Birinci sistemi tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Sistem uyumlu ancak 2300 liraya kadar bütçenizi çıkarabilirseniz bizim hali hazırda donanım tavsiyesi bölümünde sabit bir 2300TL sistem önerimiz var. Çok daha makul bir karar olacaktır.

İşletim sistemini orjinal olarak 50 TL gibi fiyatlara bulmak mümkün. Ya da Bilkent gibi üniversiteler bazı öğrencilerine ücretsiz olarak sınırsız işletim sistemi kodu veriyor bir arkadaşınız varsa rica edebilirsiniz.

Arda Uysal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Birinci sistemi tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Sistem uyumlu ancak 2300 liraya kadar bütçenizi çıkarabilirseniz bizim hali hazırda donanım tavsiyesi bölümünde sabit bir 2300TL sistem önerimiz var. Çok daha makul bir karar olacaktır.

İşletim sistemini orjinal olarak 50 TL gibi fiyatlara bulmak mümkün. Ya da Bilkent gibi üniversiteler bazı öğrencilerine ücretsiz olarak sınırsız işletim sistemi kodu veriyor bir arkadaşınız varsa rica edebilirsiniz.

Birinci derken hangisi cevaplarsanız çok sevinirim. Bide 2300 tl vatandaki indirimlerle düşüyor onun için 2300 tl civarında bıraktım. Ben kendim bilgisayar topladım ve büyük ölçüde düştü. Çok teşekkür ederim ysrdımınız için. İyi geceler. Ama şu soruma da bir cevap verirseniz tadından yenmez. Bide birinci dediğiniz şey her şeyiyle uyumlu değil mi? Yani sıkıntı çıkmaz. Ama ben yinede arkadaşıma sorayım eğer 2300 de olursa sizin önerinizden toplayalım. Ztn bu şeyi de sizin sitenizden esinlendim gibi bir şey. Ama bütün parçalar vatanda olmuyor. O yüzden sıkıntı çıkabilir. Sizin tam 2000 tlye yapabileceğiniz daha güzel bir şey var mı işletim sistemini 200 tl düşünerek yapabileceğiniz? Birde bulabilirseniz o sizin önerinizin linkini atabilir misiniz? Biliyorum çok şey istedim ama arkadaşım heveslendi falan. O yüzden bende elimden geldiğince yardım etmek istedim. Kusura bakmayın. Cevap verirseniz gerçekten çok mutlu olurum yine. İyi geceler. :)

Son düzenleme: