Bilgisayar sürekli kendini yeniden başlatıyor (9700k+RTX2060)

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Görkem Say

Arise, Arise Riders of Theoden! Ride now! Death!
Yönetici
Moderatör
intel tarafı tamam da amd tarafında sorunlar yaşanabiliyor, anakartların uyumluluk ve overclock destekleri listesi varsa bakılmalı... Bence ramlerin uyumsuz olma olasılığı yüksek, belki bir bios güncellemesi gelebilir. Msi bile gskill ramlerinden bazılarına destek vermiyor, 4. güncelleme aldı bios ama gskill ramlerden sadece 3-4 tanesine destek verdiler...
Trident Z bellekleri kuzenim X370 ve Ryzen 1700 kullanıyor. Eski seride uyumluluk varsa yenisinde yüzde yüz vardır.

met 35

Profesör
Şimdi dikkat ettim. 3600 ram kullanılıyor.Bu kadar yüksek hızda ram almak ,şu an için , gereksiz bi şey. Çok da pahalıdır, onlar kesin.Bu hızlara, daha yeni çıkılabiliyor, yeni anakartlarda.Başlarda sorun yaşanabilir.Tahminim de,bu yüksek hız da, bazı olumsuzlukları tetiklemiş olabilir.

@kapanmax biostan ram frekanslarını düşürürse,parazitcell in dediği gibi,belki işe yarayabilir.

PARAzitCELL

Profesör
Şimdi dikkat ettim. 3600 ram kullanılıyor.Bu kadar yüksek hızda ram almak ,hiç gereksiz bi şey. Çok da pahalıdır, onlar kesin.Bu hızlara, daha yeni çıkılabiliyor, yeni anakartlarda.Başlarda sorun yaşanabilir.Tahminim de,bu yüksek hız da, bazı olumsuzlukları tetiklemiş olabilir.

@kapanmax biostan ram frekanslarını düşürürse,parazitcell in dediği gibi,belki işe yarayabilir.
ben ilk kasayı topladığımda mavi ekran hatası almıştım, dedim ne oluyoruz :D
Sonra ramden olduğunu anladım ve frekansı düşürdüm ve overclocksuz haliyle sorunsuz çalışmıştı... Şimdi yeni yeni bios güncellemeleri ile biraz daha iyileştirmeler yapıldı ama ramin en yüksek hızında hala değil.

Görkem Say

Yönetici
Moderatör
anakartı nedir? marka model?
Marka Asus modeli tam hatırlamıyorum. Dediğiniz gibi belleklerden dolayı olabilir öyleyse bunu nedeni G.Skill değil Gigabyte bence zira Trident Z modeli güncel bir bellek ve hem Ryzen hemde Intel sistemler için uygun. Eğer anakartta veya bellekte donanımsal bir sorun yoksa dediğim gibi Gigabyte hatası olacaktır ki zaten MSI ve Asus'a kıyasla genelde bu tip hataları niyeyse çoğunluk Gigabyte anakartlarda görüyorum.

kapanmax

Üyecik
Şimdi dikkat ettim. 3600 ram kullanılıyor.Bu kadar yüksek hızda ram almak ,şu an için , gereksiz bi şey. Çok da pahalıdır, onlar kesin.Bu hızlara, daha yeni çıkılabiliyor, yeni anakartlarda.Başlarda sorun yaşanabilir.Tahminim de,bu yüksek hız da, bazı olumsuzlukları tetiklemiş olabilir.

bunu deneyeceğim zaten şuanda tekli olarak kullanıyorum 2 li taktığımda hiçbir şekilde (2-4 veya 2-3) çalışmıyor biosa dahi girilmiyor.Ben csgo oynadığım için yüksek ram frekansında daha iyi fps değerleri alıyorum 240 hz monitor olduğu için.Bir ara çift ram taktım çalıştı ram testine girdim mavi ekran vermeden sonuçları aşağıya bırakıyorum :D Ama dediğim gibi tek tek test ettiğimde 3 saat test sonucunda hiçbirşey çıkmadı.

bunu deneyeceğim zaten şuanda tekli olarak kullanıyorum 2 li taktığımda hiçbir şekilde (2-4 veya 2-3) çalışmıyor biosa dahi girilmiyor.Ben csgo oynadığım için yüksek ram frekansında daha iyi fps değerleri alıyorum 240 hz monitor olduğu için.Bir ara çift ram taktım çalıştı ram testine girdim mavi ekran vermeden sonuçları aşağıya bırakıyorum :D Ama dediğim gibi tek tek test ettiğimde 3 saat test sonucunda hiçbirşey çıkmadı.

Met 35 doğru söylemiş

met 35

Profesör
3200 lerde falan düşürebilirsen ,deneyebilirsin. 3-5 fps den fazla farketmez oyunda.

met 35

Profesör
Tamam, o da fayda atmedi demek ki. Zaten 2133 de de çalışsaydı, çok düşük olurdu.
Anakartı iade et.Daha fazla uğraşılacak bi tarafı yok çünkü.
,

kapanmax

Üyecik
Tamam, o da fayda atmedi demek ki. Zaten 2133 de de çalışsaydı, çok düşük olurdu.
Anakartı iade et.Daha fazla uğraşılacak bi tarafı yok çünkü.
,
ramlerde sorun yokmudur illa anakartmı değiştiricem yani şimdi yeni anakarttada aynı sorun olursa tekrarmı değiştiricem nasıl olcak :D

met 35

Profesör
Anakartta olma ihtimali var bence. Çünkü, tek tek ramler çalışıyor.

Görkem Say

Yönetici
Moderatör
Sistemi yeni topladıysan değişim yerine iade almanı öneririm. Üzerine az bir şey koyup daha iyi bir anakarta yönel bence.

kapanmax

Üyecik
Sistemi yeni topladıysan değişim yerine iade almanı öneririm. Üzerine az bir şey koyup daha iyi bir anakarta yönel bence.
Malesef iade şansım yok fakat anakart değiştirmek gerekiyor sanırım yada anakarta göre yeni ramler :D ramler daha kolayıma geliyor gibi :D

met 35

Profesör
Yeni alacağın ramlerde çalışmazsa,ne olur. Kötü olur yani.Bu yüzden anakartı bi garantiye yolla derim ,önce.Sorunlu olabilir.

stat counter