Bilgisayar Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

utku_atmaca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Eski ekran kartın Asus Radeon R9 270X di onda donuyor diye 1050 ye geçtim ondada aynı

İşletim sistemini check etmeyi denedin mi? Ekran kartı sürücüsü doğru yüklenmiş mi, bunları bir kontrol etmeniz faydanıza olur. En son çare olarak temiz bir kurulum ile yeniden test etmek olacaktır. Sistemdeki bir virüs bile etkileyebiliyor. Yaşadığım için söylüyorum.

eren626

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşletim sistemini check etmeyi denedin mi? Ekran kartı sürücüsü doğru yüklenmiş mi, bunları bir kontrol etmeniz faydanıza olur. En son çare olarak temiz bir kurulum ile yeniden test etmek olacaktır. Sistemdeki bir virüs bile etkileyebiliyor. Yaşadığım için söylüyorum.
Hocam enson 1 sene önce format attım ekran kartı sitesinden indirdim sorunsuz yükledim ama gene aynı gene aynı anlamadım gitti

utku_atmaca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hocam enson 1 sene önce format attım ekran kartı sitesinden indirdim sorunsuz yükledim ama gene aynı gene aynı anlamadım gitti

1 sene de az bir zaman değil. Bence siz en basit yoldan önce temiz bir kurulum yapıp bir deneyin derim. Ekran kartı sürücüsünü yine orijinal kendi sitesinden yükleyin. Baktınız yine aynı sonuç o zaman farklı bir ekran kartı ile deneyin derim. Kurulum esnasında özellikle orijinal program ve sürücüler kullanmaya özen gösterin. Kolay gelsin.

Not: Bu arada BIOS sürümünüz ne durumda? Gigabyte'ın kolay arayüzlü güncelleme uygulaması mevcut. Bu da bir seçenektir.

eren626

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bios son sürüm updatesini yaptım sorun yok onda başka ekran akrtıda denedim ondada aynı sorun var bana kalırsa anakartta sorun olabilir
Mesaj otomatik birleştirildi:

1 sene de az bir zaman değil. Bence siz en basit yoldan önce temiz bir kurulum yapıp bir deneyin derim. Ekran kartı sürücüsünü yine orijinal kendi sitesinden yükleyin. Baktınız yine aynı sonuç o zaman farklı bir ekran kartı ile deneyin derim. Kurulum esnasında özellikle orijinal program ve sürücüler kullanmaya özen gösterin. Kolay gelsin.

Not: Bu arada BIOS sürümünüz ne durumda? Gigabyte'ın kolay arayüzlü güncelleme uygulaması mevcut. Bu da bir seçenektir.
Bios son sürüm updatesini yaptım sorun yok onda başka ekran akrtıda denedim ondada aynı sorun var bana kalırsa anakartta sorun olabilir

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
O zaman HDD bozuk olab,ilir. oyunun yüklü olduğu hdd yi bi testten geçir HD TUNE İLE.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,897
6-7 saat boyunca aralıksız mı oynadınız?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Bi sene olmuş format atalı. Windows iyice hasar görmüştür. Temiz bi format.

eren626

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,897
Aralıksız degil bilgisayarı acıyorum oyuna giriyorum donup kalıyor yeniden başlatıyorum tekrar gidiyorum bu sefer 1saat sonra donma oluyor.
donma olmadan önce aralıksız 6-7 saat mi oynadınız?

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,897
oyundan ses geliyor fakat oyun donuk şekilde duruyor mu?

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,897
sorun PSU da büyük ihtimal. Sadece oyunlarda mı takılıyor?

eren626

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sistemi güncelledim sorun yine aynı anakartta sıkıntı olamazmı

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,897
çok tuhaf bir sorun format filan atın.

6-7 saat video izleyince normal pc gibi mi?

eren626

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok tuhaf bir sorun format filan atın.

6-7 saat video izleyince normal pc gibi mi?
format attım oyun oynarken donup kalıyor anlamadım gitti video izleyince sorun yok

utku_atmaca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
ssd'ye bile attım hocam hepsinde oyunlarda donuyor bende anlamadım

Peki PC'nin soğutma durumu nasıl, özellikle işlemci soğutucusu yeterli mi? Bazen stok fanlar yetersiz geliyor, ısınma çoğaldıkça da performansı düşürüyor. Aynı şekilde ekran kartı soğutucusu da önemli. Pasif soğutuculu ekran kartı tavsiye etmem performans açısından.

eren626

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki PC'nin soğutma durumu nasıl, özellikle işlemci soğutucusu yeterli mi? Bazen stok fanlar yetersiz geliyor, ısınma çoğaldıkça da performansı düşürüyor. Aynı şekilde ekran kartı soğutucusu da önemli. Pasif soğutuculu ekran kartı tavsiye etmem performans açısından.
işlemcinin ısısı 25 40 arası fazla ısınması yok su sogutma kulanıyorum

utku_atmaca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
işlemcinin ısısı 25 40 arası fazla ısınması yok su sogutma kulanıyorum

Hımm, enteresan bir durum. Peki kullandığın Power Supply ünitesi kaçlık? Ekran kartın harici bir güç ile besleniyorsa yeterli gelmeyebilir. Ayrıca disklerini de bir gözden geçir derim. Bunun için bazı uygulamalar var HD Tune gibi. Pek sanmıyorum ama...

eren626

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hımm, enteresan bir durum. Peki kullandığın Power Supply ünitesi kaçlık? Ekran kartın harici bir güç ile besleniyorsa yeterli gelmeyebilir. Ayrıca disklerini de bir gözden geçir derim. Bunun için bazı uygulamalar var HD Tune gibi. Pek sanmıyorum ama...
Sorunu Çözdüm Arkadaşlar Güç kaynagının içini açtım 3.5V yazan yerde kablolar birbirine temas etmiş onları ayırınca donma sorunu çözüldü 3.5V çok az okadar büyük etki edermi bende anlamış degilim.

utku_atmaca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Sorunu Çözdüm Arkadaşlar Güç kaynagının içini açtım 3.5V yazan yerde kablolar birbirine temas etmiş onları ayırınca donma sorunu çözüldü 3.5V çok az okadar büyük etki edermi bende anlamış degilim.

Sorunu çözmene gerçekten sevindim. :) İyi eğlenceler :)