Bilgisayar Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

eren626

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
  • İşlemci: AMD FX-8350 X8 4GHz 8MB Önbellek
  • Ekran Kartı: ASUS GTX1050 CERBERUS GAMING 128Bit
  • Anakart: Gigabyte GA-970A-UD3P Socket DDR3 2000MHz Anakart
  • RAM: Kingston 8GB (2x4GB) HyperX Savage RED DDR3 1600MHz
  • PSU: 750W /
  • Monitör: AOC E2352Phz 3D LED MONİTÖR Monitör
  • HDD: WD Blue SATA 1 TB 7200 RPM
  • SDD: TOSHIBA 240 GB TR200 555/540MB / Kingston 120GB V300 Serisi 120GB
Arkadaşlar bu sistemli bilgisayarımda ''League of Legends - Cs Go'' Gibi oyunlarda donma olmaktadır bilgisayarı kapattıp açtıgımda düzelmektedir. Önceki ekran kartım ''Asus Readon R9 270x'' Ekran akrtım vardı ekran kartında problem vardır diye ''ASUS GTX1050 CERBERUS GAMING'' almak zorunda kaldım 6 7 saat rahatlıkla donma felan olmadı neyse 1 gün geçti bilgisayarı açtım oyun oynamaya başladım o sırada tekrar donma yaşandı bu problem neden olabilir. bilgili arkadaşlar yazarsa sevinirim.

Not : Konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim.

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
bunun nedeni birçok şey olabilir
-driverlar
-arkaplanda çalışan uygulamalar
-disk hızı yetersizliği
görev yöneticisini açıp performans yerinde %100 yada benzeri birşey varsa nedenini buraya yazabilirmisiz?

eren626

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bunun nedeni birçok şey olabilir
-driverlar
-arkaplanda çalışan uygulamalar
-disk hızı yetersizliği
görev yöneticisini açıp performans yerinde %100 yada benzeri birşey varsa nedenini buraya yazabilirmisiz?

hocam kulanan hiçbirşey yok bakıldıgında kasaya elledigimde buz gibi

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    29.2 KB · Görüntüleme: 331

NousrAX

Asistan
Reaksiyon puanı
154
Hocam msi Afterburner ile tüm değerleri paylasirmisiniz.

NousrAX

Asistan
Reaksiyon puanı
154
hocam bu fan ayarı felan yapılıyor tüm degerler nerde

Hocam Msi Afterburner ve yanında ruva tuner denen program ile oyundayken, fps cpu kullanımı ve sıcaklığı gibi şeyleri görebiliyorsun. Ayarlar kısmından izlemeye tıkla ve tiklerin hepsine tıklayıp hepsinde osd'de göstere tıkla. Program açıkken oyuna gir ilk seferde olmazsa restart atıp tekrar aç.

eren626

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam Msi Afterburner ve yanında ruva tuner denen program ile oyundayken, fps cpu kullanımı ve sıcaklığı gibi şeyleri görebiliyorsun. Ayarlar kısmından izlemeye tıkla ve tiklerin hepsine tıklayıp hepsinde osd'de göstere tıkla. Program açıkken oyuna gir ilk seferde olmazsa restart atıp tekrar aç.
Hocam ısınma yok ben olnaır test ettim işlemci sıcaklıgı oyunda iken 30 40 arası ekran kartı ise 50 60 arası gidip geliyor kasanın içi buz gibi neden dondugunu anlamadım gitti

NousrAX

Asistan
Reaksiyon puanı
154
Hocam ısınma yok ben olnaır test ettim işlemci sıcaklıgı oyunda iken 30 40 arası ekran kartı ise 50 60 arası gidip geliyor kasanın içi buz gibi neden dondugunu anlamadım gitti

FPS değerleri nasil. Drop giriyor mu yoksa genel olarak düşük mü? Ve cpu kullanımı nasıl oynuyor bir anda düşüyor mu? Ve oyundayken işlemci sıcaklığı düşük, işlemci bdprochot (böyle bir şeydi) açık olabilir. Kapatmak için biosdan yapman lazım ya da throttlestop uygulamasını indir. Yani üst düzey soğutma yoksa en azından bir 50 derece olur ya :D .
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam bottleneck calculatordan bakıyorum %60 oranında darboğaz gösteriyor ancak GTX 1060'i bile besleyebiliyor. Değerler büyük ihtimalle yanlış ama CPU VE GPU kullanımını bir atarmısin.

Son düzenleme:

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Hangi bios yüklü. En son bios i,se ben o biosu yükleyinca makina sapıtmıştı. Eski biosa aldım,düzeldi.
Anakartımız aynı.rev 1.x mi yalnız.

eren626

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
FPS değerleri nasil. Drop giriyor mu yoksa genel olarak düşük mü? Ve cpu kullanımı nasıl oynuyor bir anda düşüyor mu? Ve oyundayken işlemci sıcaklığı düşük, işlemci bdprochot (böyle bir şeydi) açık olabilir. Kapatmak için biosdan yapman lazım ya da throttlestop uygulamasını indir. Yani üst düzey soğutma yoksa en azından bir 50 derece olur ya :D .

Hocam bottleneck calculatordan bakıyorum %60 oranında darboğaz gösteriyor ancak GTX 1060'i bile besleyebiliyor. Değerler büyük ihtimalle yanlış ama CPU VE GPU kullanımını bir atarmısin.
Hangi bios yüklü. En son bios i,se ben o biosu yükleyinca makina sapıtmıştı. Eski biosa aldım,düzeldi.
Anakartımız aynı.rev 1.x mi yalnız.

Anakart Rev 1
oyundayken İşlemci 35 Ekrankartı 40 Derece 5 dakika önce gene donma oldu bu sıcaklıklarla anakartta sorun olabilirmi bilmiyorum ekran kartında sorun vardır diye degiştirdim gene donma

NousrAX

Asistan
Reaksiyon puanı
154
Anakart Rev 1
oyundayken İşlemci 35 Ekrankartı 40 Derece 5 dakika önce gene donma oldu bu sıcaklıklarla anakartta sorun olabilirmi bilmiyorum ekran kartında sorun vardır diye degiştirdim gene donma

Hocam isidan bahsetmiyorum. Dediğim şeyleri yapar mısın?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
hangi bios yüklü.

eren626

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Fps Degerleri 70 80 Arası Drop girmiyor Cpu kullanımında hiçbir sıkıntı yok sabit 35 40 arası gidip duruyor.

2014 Bios yüklü enson sürüm

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
2014 dediğin, beta bios. Bende,
makina dediğim gibi sapıtmıştı. F1 biosunu yükle.
75010

eren626

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

NousrAX

Asistan
Reaksiyon puanı
154
donma sorunu bu aralar başladı biosu çok önceden kurmuştum onda sorun yokdu 3 4 yıldır donma yoktu yeni başladı

CPU desteklenmiyor diyo throttlestop

Hocam bilmiyorum onu çözmeye çalış ama birde İntel speedstep var onuda kapatman lazım.

Pardon hocam AMD işlemciymis. Ancak buna benzer bir şey olması lazım. Throttlestop AMD işlemcilere desteğini kapatmış. Bunu Biostan ayarlaman lazım ya da bu tarz programlardan. Birde işlemci kaç ghz de çalışıyor bunu kontrol edin. Bunlarda da sıkıntı yoksa işlemci arızalı olabilir.

Son düzenleme:

eren626

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sistem amd sadece ekran kartı nvidia intel ne alaka anlamadım

Hocam bilmiyorum onu çözmeye çalış ama birde İntel speedstep var onuda kapatman lazım.

Pardon hocam AMD işlemciymis. Ancak buna benzer bir şey olması lazım. Throttlestop AMD işlemcilere desteğini kapatmış. Bunu Biostan ayarlaman lazım ya da bu tarz programlardan. Birde işlemci kaç ghz de çalışıyor bunu kontrol edin. Bunlarda da sıkıntı yoksa işlemci arızalı olabilir.
4 ghz ile çalışmaktadır ve sıkıntı yok

utku_atmaca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
  • İşlemci: AMD FX-8350 X8 4GHz 8MB Önbellek
  • Ekran Kartı: ASUS GTX1050 CERBERUS GAMING 128Bit
  • Anakart: Gigabyte GA-970A-UD3P Socket DDR3 2000MHz Anakart
  • RAM: Kingston 8GB (2x4GB) HyperX Savage RED DDR3 1600MHz
  • PSU: 750W /
  • Monitör: AOC E2352Phz 3D LED MONİTÖR Monitör
  • HDD: WD Blue SATA 1 TB 7200 RPM
  • SDD: TOSHIBA 240 GB TR200 555/540MB / Kingston 120GB V300 Serisi 120GB
Arkadaşlar bu sistemli bilgisayarımda ''League of Legends - Cs Go'' Gibi oyunlarda donma olmaktadır bilgisayarı kapattıp açtıgımda düzelmektedir. Önceki ekran kartım ''Asus Readon R9 270x'' Ekran akrtım vardı ekran kartında problem vardır diye ''ASUS GTX1050 CERBERUS GAMING'' almak zorunda kaldım 6 7 saat rahatlıkla donma felan olmadı neyse 1 gün geçti bilgisayarı açtım oyun oynamaya başladım o sırada tekrar donma yaşandı bu problem neden olabilir. bilgili arkadaşlar yazarsa sevinirim.

Not : Konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim.

Merhaba, herkese iyi forumlar

Ufak değişiklikler dışında aynı sistem bende de var. Anakart, işlemci birebir aynı. SSD diskimde neredeyse aynı. Ben ETS2, Call of Duty - Advanced Warfare gibi oyunları full detay, problemsiz şekilde oynayabiliyorum. Bence ekran kartınla ilgili bir sorun var. NVIDIA Experience programından güncellemeleri kontrol edip, varsa yeni güncelleme yapın. Farklı bir sorun olacağını düşünmüyorum.

eren626

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, herkese iyi forumlar

Ufak değişiklikler dışında aynı sistem bende de var. Anakart, işlemci birebir aynı. SSD diskimde neredeyse aynı. Ben ETS2, Call of Duty - Advanced Warfare gibi oyunları full detay, problemsiz şekilde oynayabiliyorum. Bence ekran kartınla ilgili bir sorun var. NVIDIA Experience programından güncellemeleri kontrol edip, varsa yeni güncelleme yapın. Farklı bir sorun olacağını düşünmüyorum.
Eski ekran kartın Asus Radeon R9 270X di onda donuyor diye 1050 ye geçtim ondada aynı

Mxns

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Kartları değiştirince oluyorsa. Güçten şüphe geliyor akla. Power iyi durumdamı voltajları nasıl kaç senelik?
Ayrıca bellek testi yapman iyi olur. Bios ayarlarını bir Optimized Defaults yap istersen.

eren626

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kartları değiştirince oluyorsa. Güçten şüphe geliyor akla. Power iyi durumdamı voltajları nasıl kaç senelik?
Ayrıca bellek testi yapman iyi olur. Bios ayarlarını bir Optimized Defaults yap istersen.
Herşeyi Yaptım Yine donma Sorunu Bilgisayarın Tozunu felan Temizledim Sorun Yoktu Ama Akşam Tekrar Başladı Sinir Etti Beni