Bilgisayar Normal Başlatılamıyor [ÇÖZÜLDÜ]

Bu konuyu okuyanlar

emirhanssx

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Bilgisayarın ayarlarıyla oynadım oynamaz olaydım monitörde uyarı şeyi var ve ekran sinyalini bilmem ne olarak değiştirin diyor.ama ekranı kontrol edemiyorum.Hani fişi çekince sonra açınca normal başlat veya güvenli modda yazıyorya güvenli modda başlatınca ekran geliyor fakat çoğu şey(oyunlar videolar vb.) açılmıyor. Çözünürlük ayarlarını düzeltiyorum ama normalde açınca yine öyle yazıyor.Bilgisayarcıya monitör ve kasayı götürdüm orada açıldı.Sizce sorun kablolarda mıdır,hangi kablodadır?
Lütfen cevap verin kafayı yemek üzereyim :D

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Öncelikle güvenli modda herhangi bir oyun açamazsın.Adı üstünde güvenli mod.Bilgisayarının sorununu daha net anlatabilir misin?Normal modda açamıyor musun yoksa ekrana görüntü mü gelmiyor?

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Bilgisayarın ayarlarıyla oynadım oynamaz olaydım monitörde uyarı şeyi var ve ekran sinyalini bilmem ne olarak değiştirin diyor.ama ekranı kontrol edemiyorum.Hani fişi çekince sonra açınca normal başlat veya güvenli modda yazıyorya güvenli modda başlatınca ekran geliyor fakat çoğu şey(oyunlar videolar vb.) açılmıyor. Çözünürlük ayarlarını düzeltiyorum ama normalde açınca yine öyle yazıyor.Bilgisayarcıya monitör ve kasayı götürdüm orada açıldı.Sizce sorun kablolarda mıdır,hangi kablodadır?

Merhaba;
Sistemi Geri Yükleme noktası varsa ayarları değiştirmeden önceki zamana sistemi geri yüklemeyi deneyin. Olmaz ise Windows'u onarmayı deneyin.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Sistem geri yükleme yapacaksın yada güvenli modda ekran kartı sürücünü ve intel sürücünü kaldıracaksın. Çözünürlük otomatik olarak düşeceği için normal modda görüntü alabilirsin. Daha sonra aygıt sürücüsünden sürücüye geri dön seçeneği ile sürücülerini geri yükleyebilirsin.

emirhanssx

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Öncelikle güvenli modda herhangi bir oyun açamazsın.Adı üstünde güvenli mod.Bilgisayarının sorununu daha net anlatabilir misin?Normal modda açamıyor musun yoksa ekrana görüntü mü gelmiyor?
Abi pek anlamıyorum ama normal başlat deyince ekran sinyalini bilmemne olarak değiştirin diyor.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Merhaba;
Sistemi Geri Yükleme noktası varsa ayarları değiştirmeden önceki zamana sistemi geri yüklemeyi deneyin. Olmaz ise Windows'u onarmayı deneyin.
Sistemi geri yükleyince verilerde kayıp olur mu?

Abilerim hepinize çok teşekkür ederim.Bilgisayarcıya götürünce 'gablo bozuh gablo'dedi. Şu adamların bi şeyden anladığı yok. sistem geri yükleme yaptım anında oldu.Tekrardan teşekkürler :D

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Abi pek anlamıyorum ama normal başlat deyince ekran sinyalini bilmemne olarak değiştirin diyor.

Sistemi geri yükleyince verilerde kayıp olur mu?

Abilerim hepinize çok teşekkür ederim.Bilgisayarcıya götürünce 'gablo bozuh gablo'dedi. Şu adamların bi şeyden anladığı yok. sistem geri yükleme yaptım anında oldu.Tekrardan teşekkürler :D
Tipik mahalle bilgisayarcıları işte :)

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Kablo ile iyi kurtarmışsın ekran kartına kadar yolu var :D

emirhanssx

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Abilerim hepinize çok teşekkür ederim.Bilgisayarcıya götürünce 'gablo bozuh gablo'dedi. Şu adamların bi ş
Kablo ile iyi kurtarmışsın ekran kartına kadar yolu var :D
hahaha :D

Abilerim hepinize çok teşekkür ederim.Bilgisayarcıya götürünce 'gablo bozuh gablo'dedi. Şu adamların bi ş

hahaha :D
ABİ zaten anladım kablodan olmucanı çünkü diğer modda açıyor kabloda olsa orayı da açmaz.Yinede iyi yırttım dediğin gibi :)

Son düzenleme: