Bilgisayar mühendisliği okuyan birine dağıtım önerir misiniz?

Bu konuyu okuyanlar

DemonWolf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşlar, bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisiyim ,Linux Terminalle haşır neşir olacağım bir Linux dağıtım tavsiyesi alabilir miyim?

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Merhaba arkadaşlar, bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisiyim
Ben de :)
Merhaba arkadaşlar, bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisiyim ,Linux Terminalle haşır neşir olacağım bir Linux dağıtım tavsiyesi alabilir miyim?
Ubuntu öneririm. Diğerlerini kullanmışlığım yok ama ben de daha geçenlerde kurdum windowsun yanına. Kullanımı fena değil sevdim ben.

DemonWolf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

Ubuntu öneririm. Diğerlerini kullanmışlığım yok ama ben de daha geçenlerde kurdum windowsun yanına. Kullanımı fena değil sevdim ben.
Ubuntuyu denedim açıkçası bilgisayarım 8gb ram ve i5 7.nesil işlemcisi olmasına rağmen, Ubuntunun GNOME arayüzünde hafif takılmalar oluyor ben pek beğenmedim. Farklı dağıtım tavsiyeniz var mı?

centos17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
caine gerçi kali linux da olabilir caine usb ye kur işletim sistemini yanında taşı en güzeli :D

DemonWolf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

突厥汗國

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,236
Giriş : Öncelikle Manjaro XFCE, veya MX XFCE.
Sonrasi : Arch..

Simdi İlk ETAP Olarak Alısma Dönemi Kavrama Dönemi Var sayarsak Bu Dönemde ki Süreç Önemli olacagından XFCE ile Girip Devam etmek daha saglıklı olur..

OzgunPr

Asistan
Reaksiyon puanı
211
masaüstünü kullanmayı seviyorsanız linux mint cinnamon olabilir. ubuntudaki gnome shellden daha az kaynak harcıyor. ayrıca da kolay özelleştirme imkanı var.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,921
Linux Mint olabilir. @ozgunprs nin dediği gibi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şu Linux'tan emin değilim Terminal konusunda. Deepin Linux. Görünümü modern ama Terminalinden emin değilim. Haşır neşir olunup olunmayacağından.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kali Linux'ta olabilir.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Manjaro Xfce çokça öneriliyor. Ben de Xfce kullanıyorum bir süredir. Ama bundan iki önce kullandığım Manjaro KDE'nin tasarımı ve kişiselleştirme kolaylığı daha hoşuma gitmişti.