Bilgisayar Mühendisliği için Macbook Air'13

Bu konuyu okuyanlar

35Berkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayar mühendisliğine başlıyacağım ve program yazmak,derslerde işimi görmesi açısından macbook air 13 inc düşünüyorum.Oyun oynamak istemiyorum.Acaba bu mac yeterli olur mu?
İkinci olarak çok ısınıyor mu kasma veya donma gibi problemler oluyor mu zaman içinde?
Eğer önerirseniz ne gibi programlar yüklemeliyim yapacağım işler açısından?

lwntgngr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Biraz geç kalmış bir cevap olacak ama yine de yazayım belki başkaları faydalanır.
Macbook Air 13" 2013 (Haswell) Modeli yaklaşık 2 yıldır kullanmaktayım. Bilgisayar Mühendisliği öğrencileri için çok uygun bir laptop. Şarjı 12 saate yakın gidiyor. Bütün gün istediğiniz yerde kullanıyorsunuz, adaptör taşıma derdi yok, prize yakın yere oturma derdi yok. Netbeans, Eclipse, IntelliJ, Xcode bunların hepsi sorunsuz çalışıyor. Web tasarımı için Coda 2 kullandım OS X'e özel bir yazılım. OS X platformunun artılarını söylememe zaten gerek yok. Çökmüyor, yavaşlamıyor, Virus, Mallware derdi yok. Macbook Air ile ilgili tek sıkıntım 13.3"luk 1440*900 çözünürlüklü TN panel ekranı. Günümüz laptop standartlarının altında kalmaya başladı. Artık Full HD IPS altı bir ekran alınmamalı. Ben 24" Full HD IPS monitöre bağlı kullanıyorum genelde bilgisayarı, ama dışarıda kullanırken ekranın düşük kalitesi bariz hissediliyor. Artık iPhone lardan iPad lerden retina ekrana alışmış olan gözümüz bunu görünce doğal olarak beğenmiyor.
Benim tavsiyem biraz daha para ekleyip 13" Macbook Pro'nun giriş modeli almanız yönünde olur.

Son mesajlar