Bilgisayar Mikrofonu Algılamıyor

Bu konuyu okuyanlar

IrReSoluTe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Merhaba, telefon kulaklığını bilgisayara taktığımda bilgisayar kulaklığın mikrofonunu algılamıyor. Ne yapmam gerekir. Anlayan varsa yardım edebilir mi ? Foruma fotoğraf atamadığım için resimle gösteremiyorum.

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Aslında bilgisayar olunca konu çok değişiyor. Ses kartın bir bakma seçeneği sonra bilgisayarının programı sürümü ama yine de ses kartı kısmına programı varsa eğer yoksa denetim merkezin den ses kısmına girip taktığın aygıtın kuşaklık olduğunu manuel olarak tanımla belki ses kartının programın da eksik vardır aygıt yöneticisinden kontrol edin son olarak kuşaklık girişi de sorunlu olabilir donanımsal olabilir. Yani sıradan testlerini yapın

IrReSoluTe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Aslında bilgisayar olunca konu çok değişiyor. Ses kartın bir bakma seçeneği sonra bilgisayarının programı sürümü ama yine de ses kartı kısmına programı varsa eğer yoksa denetim merkezin den ses kısmına girip taktığın aygıtın kuşaklık olduğunu manuel olarak tanımla belki ses kartının programın da eksik vardır aygıt yöneticisinden kontrol edin son olarak kuşaklık girişi de sorunlu olabilir donanımsal olabilir. Yani sıradan testlerini yapın

Ben başka birilerine daha sormuştum bilgisayarda önde 2 jak girişi var kulaklık ve mikrofon ayrı bana ya dönüştürücü al dediler ya da iki jaklı bir kulaklık al dediler doğru mudur ?

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Ben başka birilerine daha sormuştum bilgisayarda önde 2 jak girişi var kulaklık ve mikrofon ayrı bana ya dönüştürücü al dediler ya da iki jaklı bir kulaklık al dediler doğru mudur ?
Güzel kardeşim internetten görsel aratayım dedim daha detaylı anlatmak için bulamadım. Neyse ben elimden geldiği kadar anlatayım kulak üstü kulaklıklar da bazı modellerde 2 adet jak oluyor biri mikrofon diğeri ise ses için ama telefon kulaklığım da genellikle mikrofon ve ses tek bir jak üzerinde oluyor zaten üzerinde ki çizgi sayısından anlaşılır ve kulaklığın mikrofon özelliği varsa ondan da anlaşılır. Dönüştürülünün espirisini anlamadım ben kendim önceden oyun oynarken tek girişten hallediyordum işimi ama pc sonu olmayan bir donanım sistemi belki senin ses kartının yada anakartının özelliği bu mantıkla çalışmıyordur. Kısacası görmeden bilmek çok zor imkanın varsa bir pc tamircisine götür