Bilgisayar mı Telefon mu?

Bu konuyu okuyanlar

Emphesis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhabalar,ben direk konuya gireceğim
Haziran-Temmuz arası kendime ya yeni bir bilgisayar ya da bir telefon alacağım (sadece bir seçim) sizce Bilgisayar mı (bütçem 7000-9000) tl arası yoksa telefon mu?Bu konu hakkında gerek PUBG olsun Fortnite olsun ya da ne biliyim işte CS:GO olsun bu oyunlara ilgim çok fazla ancak telefon da cazip gelmiyor değil.O tarafta da sonuçta bir sosyal medya ve büyüyen bir mobil oyun sektörü var.Sizce ne yapmalıyım?
NOT : Bilgisayar notebook tarzı değil,masaüstü düşünüyorum

Sherlock.Holmes

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Cevabım: 9000TL nin üzerine biraz daha ekleyip Volkswagen Beetle 1303 :D:cool:
IMG_1304-696x392.jpg

• Motor: 1297 cc, 4 silindirli atmosferik benzinli
  • Güç: 40 HP @ 4100 d/d
  • Tork: 86,2 Nm @ 3000 d/d
  • Şanzıman: 4 ileri, transaxle
  • 0-100 km/s: 20,5 sn
  • Son hız: 125 km/s
  • Tüketimi: Ortalama 8.8 litre/100 km
  • Ağırlık: 820kg

---- Mesajlar birleştirildi ----

şaka bir yana hangi ürüne ihtiyacınız varsa o ürünü tercih etmelisiniz bizim sizin hangi ürüne daha çok ihtiyacınız olduğunu bilmemizin mümkünatı yok buradan bilgisayar al veya telefon al dememizin'de pek bir anlamı yok ;)

Son düzenleme:

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Oyun pc de daha güzel oyun için alıyorsanız pc alın
9bin bütçe demissiniz
8bin e pc
1000tl ye telefon veya 1500

Rint

Profesör
Reaksiyon puanı
360
%90 senin alacağın tutarlarda bir şey alamayacak bütçeye sahip forum ahalisine bunu sormanı tuhaf buluyorum. Burada 2.500 ve 3.000 TL limit var oda taksit ile :)

alcasar

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Önce kendine şunu sor : İnterneti günün hangi saatleri daha fazla kullanabilirim? Haa mesela gündüz işi çok yoğun biriysen bilgisayar al eve gelince ev internetine girersin. Haa ama yok benim olduğum heryerde internet olsun dersen o zaman cep telefonu alacaksın ama bilgisayarla yapacakların tabi daha fazladır. Üçüncü seçenek ise ikisinden birden kullanmaktır ki zaten çoğu böyle yapar. Bir bilgisayarın bir telefonun olsun interneti ise en çok nerede kullanacağına göre alacaksın. Yani mesela sürekli gezen biriysen iyi bir cep interneti tarifesi alabilirsin. Ama gece eve geliyorum yeterli vakdim var dersen de ev interneti alıp yine istersen kotası çok olmamak şartıyla basit bir cep tarifesi de alabilirsin.

Drangleic

Profesör
Reaksiyon puanı
263
Çok aktif sosyal medya kullanmıyorsan tabikide bilgisayar çok daha mantıklı olur telefonu asla oyun aracı olarak düşünme bence.

alcasar

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Amacın oyunsa tabi bilgisayar al. Telefonlar hem yetersiz kalır hemde yoğun oyunda bozulabilir.

Emphesis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Cevabım: 9000TL nin üzerine biraz daha ekleyip Volkswagen Beetle 1303 :D:cool:
IMG_1304-696x392.jpg

• Motor: 1297 cc, 4 silindirli atmosferik benzinli
  • Güç: 40 HP @ 4100 d/d
  • Tork: 86,2 Nm @ 3000 d/d
  • Şanzıman: 4 ileri, transaxle
  • 0-100 km/s: 20,5 sn
  • Son hız: 125 km/s
  • Tüketimi: Ortalama 8.8 litre/100 km
  • Ağırlık: 820kg

şaka bir yana hangi ürüne ihtiyacınız varsa o ürünü tercih etmelisiniz bizim sizin hangi ürüne daha çok ihtiyacınız olduğunu bilmemizin mümkünatı yok buradan bilgisayar al veya telefon al dememizin'de pek bir anlamı yok ;)

İşte sorun orda telefonum ve bilgisayarım yok ikisinden birisini alacağım ama bi Beetle'da fena olmazmış :)

%90 senin alacağın tutarlarda bir şey alamayacak bütçeye sahip forum ahalisine bunu sormanı tuhaf buluyorum. Burada 2.500 ve 3.000 TL limit var oda taksit ile :)

Sanırım biriktirdiğim para çok aşırıya kaçtığı için o %10un içindeyim :)

Önce kendine şunu sor : İnterneti günün hangi saatleri daha fazla kullanabilirim? Haa mesela gündüz işi çok yoğun biriysen bilgisayar al eve gelince ev internetine girersin. Haa ama yok benim olduğum heryerde internet olsun dersen o zaman cep telefonu alacaksın ama bilgisayarla yapacakların tabi daha fazladır. Üçüncü seçenek ise ikisinden birden kullanmaktır ki zaten çoğu böyle yapar. Bir bilgisayarın bir telefonun olsun interneti ise en çok nerede kullanacağına göre alacaksın. Yani mesela sürekli gezen biriysen iyi bir cep interneti tarifesi alabilirsin. Ama gece eve geliyorum yeterli vakdim var dersen de ev interneti alıp yine istersen kotası çok olmamak şartıyla basit bir cep tarifesi de alabilirsin.

Tamam teşekkürler :)

Son düzenleme:

Emphesis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Öneri̇leri̇ni̇z i̇çi̇n teşekkürler,sanirim karar verdi̇m ve bi̇lgi̇sayar alacağim,tekrar tekrar zaman ayirdiğiniz i̇çi̇n teşekkür ederi̇m :)

-Emirhan Türk-

Profesör
Reaksiyon puanı
376
Öneri̇leri̇ni̇z i̇çi̇n teşekkürler,sanirim karar verdi̇m ve bi̇lgi̇sayar alacağim,tekrar tekrar zaman ayirdiğiniz i̇çi̇n teşekkür ederi̇m :)

Monitör,ekipman vs dahil mi? Yardımcı olalım. Ayrıca bence 1500e redmi 5+ alıp kalan bütçeye de iyi bir sistem dizebilirsin.

-Emirhan Türk-

Profesör
Reaksiyon puanı
376
Son düzenleme:

Emphesis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Büyük ihtimal o zamana kadar biraz daha biriktiricem ama RTX serisi bir ekran kartı ile bilgisayarı şaha kaldırmak kendi temennim :)

Ahmet Berk Aynacı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bana 3000 4500 bandında twich yayını render oyun için iyi bir toplama pc önerebilir misiniz

Reaksiyon puanı
0
ben watch dogs2 ve legion ve pubg oynamak için pc me yeni parçalar alacağım ama telefondada bilgisayar işlerini telefonda yapar mesela telefondan pubg mobile-lite free fire cod mobile ve fortnite mobile var babam hep iyi bir bilgisayar 1000 dolardır der bence iyi bir telefon 4000- 7000 arası ben bilgisayar derim

26¥¥26

Profesör
Reaksiyon puanı
1,554
ben watch dogs2 ve legion ve pubg oynamak için pc me yeni parçalar alacağım ama telefondada bilgisayar işlerini telefonda yapar mesela telefondan pubg mobile-lite free fire cod mobile ve fortnite mobile var babam hep iyi bir bilgisayar 1000 dolardır der bence iyi bir telefon 4000- 7000 arası ben bilgisayar derim
Konuyu hortlattığın için tebrikler.Bunun için yeni bir konu açsan daha iyi olmaz mı ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilgisayarı bir yere taşıman için Laptop alman lazım onunda performansı düşük olur.Telefonla oynamak sıkıntı.

mehmetharis

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
17
bilgisiyarı tercih ederim çükkü adı üstünde bilgisayar bilgi sayıyor araba ne bilecek ?