Bilgisayar kendi kendine kapanıyor

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu sorunun kesin cozumu surucu cakismasidir. 100 % baska bisey olamaz. mesela bende kamerada ayni sorun vardi. kameram a4 tech . acinca reset atiyordu pc . kendi surucusunu silip windowsun surucu desteginden yukleyince cozuldu.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
şimdi de bilgisayara sağ tıkla özellikler de
-yanda gelişmiş sistem ayarları war ona tıkla
-başlangıç ve kurtarma war ondan ayarlara tıkla
-orda ilk iki tane cümle war işletim -gerekirse kuratarma diye hah işte onları tickleme
-sonra altta iki tane daha cümle war sistem günlüğü - otomatik sistem diyo orda otomatik sistemle bşlayanı ticleme
-sonra tmm de kapat
-daha bitmedi ardından denetim masasını aç
-denetim masası ara yazan yere güç seçenekleri yaz
-orda öyle bi seçenek war ona tıkla
-sonra yan tarafda bilgisayarı uyku moduna geçme ayarları yazıyor ona tıkla
-ardından ekranı kapa ve uyku modu war onları ``hiçbirzaman`` yap
-hemen sonrada pc yi tekrar bşlat

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben skype ile arkadaşlarımla konuşmak istiom sis7012 diye bişe var skype konuşmaya girince direk pc kapanıyor neden olabilir ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar benim bilgisayarım Windows 8 daha yeni aldık 1 yıl olmadı ama olmak üzere bilgisayarım ben netteyken birden kendini kapatıyor ve tekrar açmak zorunda kalıyorum bunun nedeni nedir lütfen yardımcı olun :helpsmilie::confused1:

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Başlat / Ayarlar / Denetim Masası / Güvenlik Merkezi / Otomatik Güncelleştirmeler bölümünden otomatik güncelleştirmeleri kapatabilirsin.
aynnısı bendede oluyordu yaptım. ve şu an çoq mutluyum
Birşey bilmiyorsun tamam olabilir ama bari bu saçma sapan şeyleri sorunu çözecek diye tavsiye etme...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Arkadaşım bilgisayarın kendi kendine kapanıyorsa, öncelikle bilgisayarın çevresini boşalt, ısınmasını engelle, sonra içini tozlardan temizle, sonra bilgisayarın ısısını sık sık kontrol et, bu arada da bilgisayarın kendi kendine ne yaparken gittiğine dikkate et. Çözüm olmadı mı? Ya da yukarıdaki önerileri deneme şansın yok mu, bilgisayardan anlayan bir arkadaşına götür bilgisayarı ya da bir teknik servise... Evet belki teknik servise götürmek parana mal olacak ama bu dünyada sonuçta ne yaparsın ki hava bedava, hem de teknik servislerdeki arkadaşlar da para kazansın değil mi?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Admin Kardes bu konuya benzer sorunum var tabi sorunun ne oldugunu sölerseniz sevinirim :) Şimdi kasa az cok ısınıyor ilk actımgımda pcyı gırgırrgırr ses cıkartıyo kasa aradan 1 dk sonra ses kesiliyor normal hale geliyor sonra pc kendiliginden kapanıyor pc acma tusu ısıgı yanıyor kasanın arka tarafındakı tus yanı kasa tuşu otomatik kapanıyor neden olabilir bu Pcyı açarken kasa tusu Kendiliginden kapanıyor Lütfen söleyin acil ayarları varsa ayarlardan söleyin ayarla ilgili deilse bi önerilerde bulunun lütfen :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar benim bilgisayqar her 13 20 dk kapanıyor oyunlarda gta sanandras kapanmıyor çözüm

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben de hem sotucu var hemde ben format atırım fanı temizletirdim ondan sonra oyunu oynarken 1-2 ay hiç sorun çıkmadı sonra ise aynı sornla yenden karşılaşıyorum bilgisayarım (laptap)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:unsure:
kardeşim ben bilgisiyarcıyım anlarım onun sanu cökme dir biraz daha ögle yapar sonra iyce gider bir daha acılmaz sorun pavurda

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim laptop performansı yüksek oyun açınca kapanıyor laptopun eskiden adaptörü orjinaldi değişince kapanmaya başladı acaba ondanmı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar benim bilgisayar kendi kendiliğine kapnıyor kasadan deil ekranın olduğu yer sıcak ama kasa sıcak deil :sleep:
,

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar benim bilgisayarım notebook windows 8 yüklü oyun oynarken veya işlem yaparken kendi kendini kapatıyor ve kapandıktan sonra bir süre açılmıyor ram temizle dediler temizledim ama yine aynı sorun var lütfen yardım edin

YASİN

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sa benin bilgisayarım kendini resliyor ekranda mavi ışık yanıyor ama sinyal yok diyor ekran kartı fanını değiştirdim temizlettirdim formatta attırdım ama nafile yardımcı olurmusunuz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kafanızmı iyi sizin pc kapanmasının 2 sebebi vardır birisi aşırı ısınmadan kaynaklanır ki kesici devre aşırı ısıda kapanır
ısınma nedenlerı ana karttaki soğutucu pervanenın altındaki ızgara toz dolmuştur soğutamıyodur
yada termal macun kurumuştur ana kartla ızgaranın arasındaki termal macunu sürersin herşey yoluna girer
2. sebep ise program ekle kaldırdan bakın yabancı program varsa işlemi engellemek adına kapatır makinayı
oyun oynarken kapanıyosa eğer ısınma problemindendir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
anlattığın olay tıpa tıp bnim başıma geldi benim pc de leptop

S

SDN Okuru

SDN Okuru
power ısındından dolayı kapanıyor ve içini temizlemedimiz için

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bende goley oyunu var o oyuna girdiğim zaman bilgisayar kapanıyor yardım edin lütfen:(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
masa üstenine sağ tıkladım ekran çözünürlüğü var ekran koryucusu yok ki

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar ben im bilgisayar 5-6 dk sonra kapanıor moütor yanıp sonuor hep öle kalırsan tamamen kapanır mı lutfen cevap yazın bekliorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:crying::crying::crying::crying:benım bılgısayarumın kasasının onu çıktı on kapagı kablolar felan koptu açıom sonra kapanıp bidaha açılıo ne yapmam lazım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar ben Win 8.1 kullanıyorum çok memnunum sakın win7 almayın. Win 7 Home basic var bir tane Güncelleştirmelerini yaptım yaklaşık 200 tane bilgisayar kendi kendine kapanmaya başladı. sonra güncelleştirmeyi kapattım. Update çalışırken bilgisayar Ram'in çoğunu kullanım ısındırıyo ve bilgisayar sıkışıyor sebeb bu. Eğer isterseniz güncelleştirme yaparsınız Yet Another Cleaner adlı proğram sayesinde Ram'i kontrol edebilirsiniz hem anti vürüs proğramıdır hem de facebook virüsü gibi tüm virüsleri tespit eder. Yüklenen yazılımları kontrol edip ona göre izin verir. Ve kaldırılması gereken yazılımları kaldırmanızı ister. Kullan dene ve gör.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bilgisayarım düştü şimdi işlemci çok hızlı çalışıyor ve çok ses yapıyor sonra kendi kendine kapanıyor ne yapmalıyım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benim bilgisayar ekranı kendi kendine ekran parlaklığını yükseltiyor kendi kendini kapatıp 1-2 saniye sonra tekrar açılıyor acaba neden olabilir???

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeş ben oyun oynarken kendıne reset atıyo bıde zartttt diye ses cıkıyo ne demek

hckroll1997

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tum cevapları nerdeyse okudum ama benım sorunum bıraz garıp benım pcm sadece oyun oynarken kapanıyor ama her oyunda degıl mesela wolfteam gıbı oyunu oynuyorum kapanmıyor ama cabal onlıne oynuyorum kapanıyor sonra c9 onlıne kapanıyor ama metın2 ve knıoght onlınede kapanmıyor nedenını bulamadım bakıyorum pcme el temasıyla ama asırı kapanacak durumda bır ısı gormuyorum laptop kullanıcısıyım onu da soyleyeyım. yardımcı olursanız sevınırım

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Ram den kaynaklı olabilir. Grafic kart güncellemen gerekebilir
Windows sürümünü değiştir

Bu işlemleri dene. Fazla ram. Vrsa birini çıkrtıp oyunu oyna. Sorun devam ediyorsa geri tak diğerini çıkart