Bilgisayar Kendi Kendine Kapanıyor Fakat Mouse ve Klavye Işıkları Yanıyor

Bu konuyu okuyanlar

Mineds

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba dostlar , size son zamanlarda karşılaştığım bir sikintiyi dile getirmek istiyorum umarım yardımcı olabilirsiniz.

1-) İlk öncellikle bilgisiyarim normal bir şekilde çalışırken bilgisiyar kapaniyor kasanın işikları falan gidiyor.
2-) Ardından işikli klavyem , farem ve mousepadİmin işiklari yanıyor hiç sönmüyor. ( Bu an da kasanın işikları yanmıyor )
3-) Aradan 15-20 saniye geçiyor ve bilgisiyar tekrardan kendi kendine başliyor.

Bunun sıkıntısı nedir? Anakartan olabilir mi yeterli bilgiye sahip değilim. Umarım yardımcı olursunuz.

BHA

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Buna benzer sorunlar eski bilgisayarımda da yaşıyordum. Yalnız bir süre sonra kendinden yapmamaya ve stabil çalışmaya devam etti hayatına. Sonrada halkalı çöplüğüne :p

EmrahGürleyen

Doçent
Reaksiyon puanı
198
klavye ile mouse ışıkları yanması normal çünkü usb de enerji kesilmemiş biostan öyle ayarlanmış diğer türlü cpu da sorun olabilir. cpu fanı stabil çalışıyormu ısındıktan sonra kendini kapatıyor olabilir ama kendi kendine açılması enterasan :)

Mineds

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisiyarim yeni bir bilgisiyar benim görüşüm enerji kanyağı yetmiyor , Bilgisiyarim işikli bir kasaya sahip , aynı şekilde klavye , mouse , mousepad , kulaklık hepsi işikli acaba güç mü yetmiyor? Ama yetmeseydi ilk aldıgım zamanlarda da olurdu :/ PC'de bir anormallik var ama hayırlısı.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Evet dostlar sıkıntıyı buldum ama neden kaynaklandığı hakkında hiç bir fikrim yok. https://hizliresim.com/8amNyQ Bu karedeki pinleri oynatınca pc duruyor. Bastırınca pc çalışmaya başlayip devam ediyor söküp yerine taktım her şeyi tekrardan umarım düzelir fakat bu pinleri oynatınca neden çalışıyor? Bir bilgisi olan varsa yazabilir.

Son düzenleme:

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Sistemini tam olarak yazarsan daha açıklayıcı cevaplara ulaşabilirsin.

Mineds

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1050TI Ryzen3 1200 8GB Kingston a320m pro -vd/s anakart 450Wat gücünde PSU var

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
En sondan başlayalım,evinizin yada binanızın toprak değeri ölçümleri yada toprak hattı sağlam mı? PSU sağlam bir marka mı? Anakartınız kasaya sıkı sıkıya bağlı mı?

Mineds

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya açıkcası binamiz daha önce olmuyordu böyle şeyler ama Şunda belirtim : Evet dostlar sıkıntıyı buldum ama neden kaynaklandığı hakkında hiç bir fikrim yok. Hızlı Resim - Ada Bu karedeki pinleri oynatınca pc duruyor. Bastırınca pc çalışmaya başlayip devam ediyor söküp yerine taktım her şeyi tekrardan umarım düzelir fakat bu pinleri oynatınca neden çalışıyor? Bir bilgisi olan varsa yazabilir. O dediğim soketi sağlam bir şekilde yerleştirdim ve pc ye dokunmadım son 2 saatir falan kapanmiyor

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Ya açıkcası binamiz daha önce olmuyordu böyle şeyler ama Şunda belirtim : Evet dostlar sıkıntıyı buldum ama neden kaynaklandığı hakkında hiç bir fikrim yok. Hızlı Resim - Ada Bu karedeki pinleri oynatınca pc duruyor. Bastırınca pc çalışmaya başlayip devam ediyor söküp yerine taktım her şeyi tekrardan umarım düzelir fakat bu pinleri oynatınca neden çalışıyor? Bir bilgisi olan varsa yazabilir. O dediğim soketi sağlam bir şekilde yerleştirdim ve pc ye dokunmadım son 2 saatir falan kapanmiyor
resmi kendi şirket ağımdan göremedim neyse sorun benden kaynaklı ,mümkünse resmi buraya yani kendi mesajına eklermisin burada onu yapabilirsin. (=

Mineds

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ada.png

Bunda sanırım temazsızlık var dokununca pc gidiyor :/ Güç kaynağından falan değil gibi duruyor bu parçayı nereden sağlayabilirim yoksa itopyaya yollayım mı bilgisiyari?

Son düzenleme:

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Ekli dosyayı görüntüle 55819

Bunda sanırım temazsızlık var dokununca pc gidiyor :/ Güç kaynağından falan değil gibi duruyor bu parçayı nereden sağlayabilirim yoksa itopyaya yollayım mı bilgisiyari?
Eğer anakart üstündekilerden bahsediyorsan onu anakart tamiri için sabit ısı değerli havyalarla ısıtıp yeniden veri yollarına zarar vermeden yapabilirler. Yok giren (hdd led vs..)yazan pinlerse basit bir şey söyleyeyim o siyah soketin bir tarafında jackın sıkıştırma ayakları geriye gelmiş(sarımsı renkte) olabilir! bunu çok fazla güç vermeden geri itebilirsin sivri bir parça ile yada bu işlerden anlayan bir arkadaşında yapabilir bunu hem sende öğrenmiş olursun. (=