bilgisayar kapanınca klavye ve farenin herhangi bir tuşuna basınca ışıkları yanıyor

Bu konuyu okuyanlar

eMİRKs

Asistan
Reaksiyon puanı
11
bilgisayar kapanınca klavye ve farenin herhangi bir tuşuna basınca ışıkları yanıyor bu sorun pc den mi yoksa klavye ve faredenmi anlamadım ve pc yüzünden ise sebebi ne

tekaut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Işıklarmı yanıyor yoksa Pc açılıyormu?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
usbde elektrik kalıyor klavyede ve farede ışık olması normal.

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Prize bağlı olduğu sürece elektrik varsa bilgisayar kapansa dahi içeride enerji olur.USB girişlerinde klavye ve mousenin ışık mekanizmasındaki lambanın yanacağı miktarda enerji var.Mesela telefon bağlayın şarj etmeyebilir ama ışık yanıyor.Çok düşük bir elektrik mevcut şuan.
Eğer PC komple kapalı fişlerden çekilmiş şekilde ışık gelseydi tuhaf olurdu :)

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Benim G105 te yanıyor sonra sönüyor kullandığım preonun mause da sürekli ışığı yanıyor zaten PC kapalı olsa yine azda olsa elektrik akımı geçiyor dikkat edersen anakarttanda bazı ışıkların yandığını görürsün

eMİRKs

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Prize bağlı olduğu sürece elektrik varsa bilgisayar kapansa dahi içeride enerji olur.USB girişlerinde klavye ve mousenin ışık mekanizmasındaki lambanın yanacağı miktarda enerji var.Mesela telefon bağlayın şarj etmeyebilir ama ışık yanıyor.Çok düşük bir elektrik mevcut şuan.
Eğer PC komple kapalı fişlerden çekilmiş şekilde ışık gelseydi tuhaf olurdu :)
Benim G105 te yanıyor sonra sönüyor kullandığım preonun mause da sürekli ışığı yanıyor zaten PC kapalı olsa yine azda olsa elektrik akımı geçiyor dikkat edersen anakarttanda bazı ışıkların yandığını görürsün

usbde elektrik kalıyor klavyede ve farede ışık olması normal.
herkese teşekkürler ilginiz için bende tik vardır ufak ayrıntıların sebebini merak ederim o yüzden açmıştım bu konuyu öğrendiğim iyi oldu :D