Bilgisayar iyi ama Minecraft kasıyor

Bu konuyu okuyanlar

OyunKraliYT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet arkadaşlar bilgisayar msi özellikleri 16gb ram 4 gb geforce gtx 1050 İ-7 işlemci 17 inc ekran kısacası baya iyi ama minecraftı en düşük ayarlarda oynuyorum 40 fpsi geçemiyor sabit değil fps bu arada açık havaya baktığımda 10-20 fps yere baktığımda 70 fps bunu alıyorum sorun nedir bilen yazsın lütfen ya

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Evet arkadaşlar bilgisayar msi özellikleri 16gb ram 4 gb geforce gtx 1050 İ-7 işlemci 17 inc ekran kısacası baya iyi ama minecraftı en düşük ayarlarda oynuyorum 40 fpsi geçemiyor sabit değil fps bu arada açık havaya baktığımda 10-20 fps yere baktığımda 70 fps bunu alıyorum sorun nedir bilen yazsın lütfen ya
hocam benim pc seninkinden daha iyi sayılır (ram dışı) ben bile fps alamıyorum şu youtuberlar yüklemiş shaderlen 100 fps alıyorlar yanlarınaa gitcem söylemesse sırlarını pc lerini kıracam

---- Mesajlar birleştirildi ----

BULDUM SONUNDA kısa bir araştırmadan sonra şu bizim türklerin vidyolarına bakmadan (hiç sevmem türk vidyolarını zaten) google bölgesini değiştirip buldum eğer premium un varsa kesin çalışır bende yok ama yapmayı deniyorum

Son düzenleme:

OyunKraliYT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam benim pc seninkinden daha iyi sayılır (ram dışı) ben bile fps alamıyorum şu youtuberlar yüklemiş shaderlen 100 fps alıyorlar yanlarınaa gitcem söylemesse sırlarını pc lerini kıracam

---- Mesajlar birleştirildi ----

BULDUM SONUNDA kısa bir araştırmadan sonra şu bizim türklerin vidyolarına bakmadan (hiç sevmem türk vidyolarını zaten) google bölgesini değiştirip buldum eğer premium un varsa kesin çalışır bende yok ama yapmayı deniyorum
moruq google bölgesini değiştirip buldum derken ne yapmam lazım biraz açıklarmısın?

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Kardeşim konu 1 aydır durmuş ama yazıyım dedim pc cidden iyi 16gb ram gtx 1050 i7 işlemci filan(işlemcinin hangi nesil olduğunu yazarsan iyi olur,öyle ramın ekran kartının olduğu pc de işlemcide iyidir ama yaz sen :) )

Kasmaması için şu yönetmleri deneyebilirsin ;

Kullandığın versiyona uygun optifine indir.

En düşük ayarlarda demişsin ama emin misin en düşük ayarlarda olduğuna ? Youtube dan veya google dan da rahatça bulabilirsin şunu yazman yeterli
''Minecraft fps arttırma yolları'' çok basit yaz bütün yolları dene :)

OyunKraliYT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim konu 1 aydır durmuş ama yazıyım dedim pc cidden iyi 16gb ram gtx 1050 i7 işlemci filan(işlemcinin hangi nesil olduğunu yazarsan iyi olur,öyle ramın ekran kartının olduğu pc de işlemcide iyidir ama yaz sen :) )

Kasmaması için şu yönetmleri deneyebilirsin ;

Kullandığın versiyona uygun optifine indir.

En düşük ayarlarda demişsin ama emin misin en düşük ayarlarda olduğuna ? Youtube dan veya google dan da rahatça bulabilirsin şunu yazman yeterli
''Minecraft fps arttırma yolları'' çok basit yaz bütün yolları dene :)
7.nesil hatta laptop msi ge72 7rd Apache

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
İşlemci de nükleer santral gibiymiş o zaman laptopu rahatlatın mesela şunları sormak istiyorum
Minecraft oynarken görev yöneticisini açın işlemci kullanımı,bellek kullanımı ve disk kullanımını bana yazınız o kullanımlar ne kadar düşük ise o kadar iyidir :)

Ayrıca laptopu ne kadar zamandır kullanıyorsunuz eğer 1-2 seneyi geçtiyse iyi bir virus programı ile tarayınız önerim CCleaner

Şimdi önerilerim şunlar (pc yi rahatlatmak için)

-Üzerinde windows logosu bulunan klavye tuşu ile ''R'' tuşuna aynı anda basın ve çalıştır ı açın (Windows logo+R=Çalıştır) sonra çalıştır açılınca oraya ''%temp%'' yazın ve açılan yerdeki her şeyi silin ve merak etmeyin oradaki hiçbir dosya işinize yaramayan dosyalar isterseniz kontrol edin ama zamanınıza yazık ordaki bütün dosyalar çerez dosyalar (bu işlemi 1 ay aralıklarla yapmanızı tavsiye ederim ama üşenmezseniz 15 günde 1 de y apabilirsiniz

-yukarıdaki işlemlerin aynısını yapıyoruz ancak bu sefer çalıştır kısmına % işareti koymadan temp yazıyoruz ve yeniden çıkan her şeyi siliyoruz

-Google geçmişinin hepsini temize (şimdiye kadar ki bütün geçmişi 1 haftalık 1 aylık filan değil hepsini)

-Bu işlem çokk önemli Bilgisayarım'a giriyoruz boş bir yere sağ tıklayıp özelliklere giriyoruz ve oradan sol taraftaki ''Gelişmiş sistem ayarları'' kısmına geliyoruz buradan ''Gelişmiş'' kısmına gelitoruz ve üstteki Performans kısmı var oradan Ayarlar diyoruz ve karşmıza bir liste geldi eğer windows 8 ve üstü kullanıyorsanız bu yapacaklarımız görsel açıdan çok fazla kötülük sağlamaz endişelenmeyin şimdi orada tik var sizde büyük ihtimalle Bilgisayarım için en iyi olanı windows seçsin seçeneği tiklidir onu en iyi performan için ayarla ya getiriyoruz bu çok fps arttırır birde şu var burdan devam ediyoruz bu tik koyduğumuz pencerenin üstünde başka bir sekmeye gidelim gelişmiş bölümü var oradan arka plan hizmetleri yeriine programları seçiyoruz.
Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)))

Son düzenleme:

colite

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,275
Ekran kartı sürücülerin güncel mi ?
Bazı sunucularda mı oluyor bu
JAVA sürümü güncel mi ?
Ayrıca TÜRK "Vidyolarını" sevmiyorum diyen arkadaş "videolarını" diyecektin küçük düşürücü konuşma.

ramazan125068

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
nasıl oluyorsa banimki laptop i5 işlemci ekran kartı modelini bilmiyorum ama 1 gb ram 6 gb 4 gb veriyorum ve 300 lerde fps var yukarıya bakınca 400 lere çıkıyor ?

ram arttırmayı dene