Bilgisayar Hafıza Kartını Okumuyor [ÇÖZÜLDÜ]

Konusu 'Donanım Sorunları ve Çözümler' forumundadır ve gece_mavisi1 tarafından 28 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

1. gece_mavisi1

gece_mavisi1 Asistan

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0

- Bilgisayar Hafıza Kartını Okumuyor [ÇÖZÜLDÜ]

Arkadaslar; Micro sd 512 mb hafıza kartını pcnın portuna taktıgımda ısıgı yanıyor ama pc hafıza kartını okumuyor.Hafıza kartını telefona taktıgımda telefon okuyor.Sorunu nasıl cozebılırım??

2. Mert Ahmet

Mert Ahmet Moderatör Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    48
    Taktığın yer tozlanmış olabilir bi üfle fln öyle dene. Olmadı taktığın yerde problem olabilir. Kartta problem yok gibi görünüyor telefonda çalıştığına göre. Başka bir kart okuyucu yuvasına yerleştirebilirsin. ...

3. gece_mavisi1

gece_mavisi1 Asistan

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Sorunun bu oldugunu dusunmuyorum aslında cunku ısıgının yanması taktıgım yerden kaynaklanan bır sorun olmadıgını gosterır kanımca...yınede tskler

4. özgür deniz

özgür deniz Asistan

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    bendeki win 7 de de aynı şekilde foto makinasının hafıza kartı okunmuyor ama notebookta okunuyor

win7 kurmadan önce sorun yoktu

ışığı yanıyor okuyor görünüyor ama bi işlem yok

başka bi kart okuyucu aldım o sorun çıkartmadı

5. mendocino

mendocino Rektör

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    48
    kart okuyucun bozuk büyük ihtimal..

6. gece_mavisi1

gece_mavisi1 Asistan

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Bozuk olduguna ınanmıyorum ama soyle bırsey yapmıstım bunuda soylemelıyım.Ben surucumun harf ve yolunu degıstırmıstım belkı sorun bundan da kaynaklanıyor olablır kart okuyucum 2 tane var yanı ıkısıde aynı anda bozulamaz heralde :)

7. mendocino

mendocino Rektör

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    48
    ozman disk yönetiminden yeniden farkli harf vermeyi falan dene..oda olmassa kart okuyucuyu sök baska porta tak tekrar kursun tanısın windows

8. gece_mavisi1

gece_mavisi1 Asistan

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Denedım olmadı sanırım tek yol format..:confused1::confused1:

9. REDFOKS

REDFOKS Kürşad'ın Kırkıncı Çerisi Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    63
    boşuna format atma sorun senin kart okuyucunun eski olmasından kaynaklanıyor yeni kartları okumuyor aynı sorunu bende yaşamıştım buradada açtığım konu çözümü yeni bir kart okuyucu ..

10. Karargaht

Karargaht Dekan

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    48
    Birde bilgisayarda sistem onarıcı programı varsa, advenced system care gibi, o da kart okuyucuyu otomatikten manuel'e getiriyor ve okunmuyor böylece.

11. speedygs

speedygs Asistan

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    çözüm nedir manuelden otomatige nasıl alırız nasıl çözeriz kartı nasl açarız

12. OnurFK

OnurFK Profesör

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    usb ylemi bağlanıyosun yoksa hafıza kartı okuyucularlamı ? Eğer usb ylese telefon hangi marka

13. erenberk

erenberk Reis Onursal Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    48
    Dahili mi yoksa harici mi belirtmemişsin. Eğer kart okuyucun harici değilse bilgisayarının sürücüleri resmi sitesinde vardır. Tek yapman gereken card reader driverını manuel kurmak. Harici ise çözümü ben de bilmiyorum.

14. şowalye

şowalye SDN Okuru

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    pc arka usb yuva tak dene kaç sefer yenile

15. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye SDN Okuru

16. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye SDN Okuru

:drool:benim hafıza kartım bilgisayarda okumuyor adapterle takınca usb kablosunu takınca okuyor adapterde taktıgımda micro sd kartımın simgesi cıkıyor ama acamıyorum :bored::hammer: :p :cursing: program kendini kapatıyor :O bunun nedenin nedir kartı biçimlendiremyorum bil :(

17. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

arkadaşlara ben de sorunları bol bol okudum ve şunu farkettim elimde 1 gblık ve 16 gblık iki kart var ikisi de e63 telefonumda okunuyor ama win7 olan bilgisayarımda 16 gblık hafıza kartı okunurken 1 gblık kartı okumuyor aynı olayın tersi de xp için geçerli.xp de 1 gblık hafıza kartı oknurken 16 gb okunmuyordu

18. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

Merhaba arkadaşlar benimde böyle bir sorunum vardı her yöntemi denedim fakat olmadı gülünç gelecek ama çareyi şu yöntemde buldum.
    Bkz:Öncelikle küçük hafıza kartını aparatından çıkarıyorsunuz ve kasada küçük hafıza kartı bölümüne takıyorsunuz daha sonra elinizde kalan büyük aparatı yani küçük hafıza kartının yuvasınıda kasadaki büyük bölmeye yerleştiriyorsunuz ve hafıza kartınızı taktığınzda kasanızın yanmayan yeşil ışığının yandığını göreceksiniz . Umarım bu yöntem sizlerinde işine yarar. Kolay gelsin :)

19. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

Ya arkadaşlar ben şimdi hafıza kartını kart okuyucuya taktım içindeki dosyaları okumadı usb kablosuyla denedim yine olmadı yardım edin lütfen :(

20. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

bi üstte yazdığım yöntemi uygulayabilirsin:)

Sayfayı Paylaş