Bilgisayar gözlüğü kullananlar bakabilir mi?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Emregng

Üyecik
Katılım
2 Ara 2018
Mesajlar
5
Puanları
1
Gözümde herhangi bir problem yok fakat bilgisayar başında durdukça gözlerim kuruyor, kızarıyor bunun için bir arkadaşım bilgisayar gözlüğü önerdi doktora gitmeden bilgisayar gözlüğü alınır mı? Ve faydası olur mu? Kullananlar veya bilgi sahibi olanlar yazabilir mi? lütfen gözlük önerisi de olur. Teşekkürler.
 
Son düzenleyen moderatör:

Brkycett

Üyecik
Katılım
15 Haz 2018
Mesajlar
16
Puanları
1
Konum
İstanbul
Gözümde herhangi bir problem yok fakat bilgisayar başında durdukça gözlerim kuruyor, kızarıyor bunun icin bi arkadaşım bilgisayar gözlüğü önerdi doktora gitmeden bilgisayar gözlüğü alınır mı ? Ve faydası olur mu ? Kullananlar veya bilgi sahibi olanlar yazsın lütfen gözlük önerisi de olur. Teşekkürler
Hem kontrol olur. Hem de modüler gözlüklerden alırsın(bilgisayara bakınca mıknatıslı filtreyi takar, kitap okuyuca veya yine çok uzun süre baktığın bir işi yaparken filtreyi çıkarırsın.) Ben de kullanıyorum öneririm.
 
Son düzenleyen moderatör:

Emregng

Üyecik
Katılım
2 Ara 2018
Mesajlar
5
Puanları
1
Hem kontrol olur. Hem de modüler gözlûklerden alırsın(bilgisayara bakınca mıknatıslı filtreyi takar, kitap okuyuca veya yine çok uzun süre baktıgın bi işi yaparken filrteyi cikarirsin.) Ben de kullanıyorum öneririm.[/QU
Hem kontrol olur. Hem de modüler gözlûklerden alırsın(bilgisayara bakınca mıknatıslı filtreyi takar, kitap okuyuca veya yine çok uzun süre baktıgın bi işi yaparken filrteyi cikarirsin.) Ben de kullanıyorum öneririm.
Pek anlamadim simdi moduler gozluk derken ve kullandiginiz gozlugun modelini yazabilir misiniz ?
 

Gökçe Asena

Profesör
Katılım
10 Ara 2017
Mesajlar
1,759
Puanları
113
Konum
Purgatory
Bir başkasının uyguladığı bu yöntem herkeste aynı olumlu sonucu veremeyebilir. Bunun için bir doktora görünmenizde fayda var. Belki sebepleri farklıdır.
 

Emir Timur

Profesör
Katılım
24 Şub 2017
Mesajlar
1,004
Puanları
83
Konum
Baykonur
Ekran ışığını azalt, (Bazı manyaklar son seviyede kullanıyorlar, ben 30 saniye bakamıyorum)
Bilgisayar ekranına arkadan ışık (pencere, lamba vs.) gelmesini engelle,
Geceleri gece moduna geç (Windows 10 ise)
Ekrana çok yakından bakma
 
Üst
stat counter