Bilgisayar durduk yere kapaniyor. [ÇÖZÜLDÜ]

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeş her türlü sorun olabilir sonuçta elektronik cihaz tam emin olamıyor ben bilgisayarcıyım kardeşim bilgisayarın güncelleştirmelerini kapat windows 7 ise değil xp ise işlemcin ısınıyor olabilir .İşlemci macununu değiştirmeni tavsiye ederim aksi takdirde bilgisayarın yanmaasına sebep olabilir .

S

SDN Okuru

SDN Okuru
fanları nasıl temizlemem grekiyor yardımcı olurmusunuz

Rüstembey

Doçent
Reaksiyon puanı
1
kardeş her türlü sorun olabilir sonuçta elektronik cihaz tam emin olamıyor ben bilgisayarcıyım kardeşim bilgisayarın güncelleştirmelerini kapat windows 7 ise değil xp ise işlemcin ısınıyor olabilir .İşlemci macununu değiştirmeni tavsiye ederim aksi takdirde bilgisayarın yanmaasına sebep olabilir .

fanları nasıl temizlemem grekiyor yardımcı olurmusunuz
:unsure:önce "perhiz"
sonra "lahana turşusu".....:biggrin::biggrin:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaslar Pc 30 dk Yada 20 Dk Actıktan sonra Kapanıyor Yardımcı Olurmusunuzzz? Üstelik Formatta Attım.

Mr.ßahadır®

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Kuzenimin başına gelmişti toz yüzünden oluyordu tozları temizledim 3 saat hiç ısınmadı ve 15 dk bi kapanan pc 3 saat boyunca hiç kapanmadı ;)

berkecan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynen beyler benimde leptobum war yanına ufak bir cisim koyulduğunda kapanıyor yada açılırken işlem ışığı yanmıyor açılıyor kapatıp ana karta baskı uygulayınca açılıyor ama yinede dedimbi sarsıntıda direkmen kapanıyor yardmcı olursanız çok sevinirim....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
tamamıyle topraklamadan . herkes bırseyler soylemıs ama herkes donanıma atmıs sorunu . ram olsa uyarı verır power suply olsa 2 defadan sonra dumanları gorurdun ıslemcı olsa elını degdıremezdın sıcaklıktan . tamamıyle topraklamadan bılgısayarını coklu priz kullanan arkadaslarda ve bende yasanan bır sorundu topraklaması ıyı olan bır priz alıyorsun arkadasım sorununu cozuyorsun ben ve arkadaslarım bu sekılde hallettık .. senınde bu sekılde halledecegını umuyorum . tahmın edıyorum kı bılgısayarın kapandıktan sonra bı sure acamıyosundur o kablolardakı akımın tukenmesı ıcın gereklı sure . saglaması ıcın kapandıktan sonra guc kaynagına gıden ana kabloyu cek parmagının ucuyla bılgısayarın guc soketıne dokun ve tekrar tak acılacaktır . ınan bu ılkel deneme yoluyla topraklama oldugunu ogrendık :) bol sans

S

SDN Okuru

SDN Okuru
tamamıyle topraklamadan . herkes burada bırseyler soylemıs sebepler sunmus donanımı suclamıs . ne ram ne islemci . turbocore da 30 derece max 8 cekırdegın tamamı benım . kapanmanın tek sebebı topraklama . ram olsa uyarı verır cpu sınıra ulastı vs islemci olsa elını bılgısayara degdıremezsın cunku 65 dereceye cıkması gerekıyor kapanması ıcın . tahmınımce bılgısayarın kapanıyordur yaklasık 10 dakıka kadar acamıyorsundur bır sure sonra acılıyordur . benım ve arkadaslarımda aynı dertten muzdarıptık . herseyı denedık bırgun sans eserı deneme yanılmayla buldum sorunu . coklu priz kullanan tum arkadaslarımdada aynı sorun vardı . gıdıyorsun bır elektrıkcıye topraklaması saglam olan coklu priz alıyosun onu kullanıyosun . sorunsuz yoluna devam edıyorsun . saglaması icin yanı benım deneme yanılmayla buldugum bır olay bu , kapandıktan sonra bılgısayarım ılk baslarda hıc bırsey yapmıyodum 10 dakıka bekletıyordu halıyle acamıyordum pc kablolarındakı akımın 0 lanması ıcın gereken sure bu kadar zaten . saglamasını yapabılır herkes kapandıktan sonra ana kabloyu cıkarıp pc gırısıne parmagını koysun ve kabloyu takıp acmayı deneyın goreceksınız kı calısacak :) bol sans

S

SDN Okuru

SDN Okuru
BEnim bilgisayarımdada aynı sorun vardı ve tekrar geldi ilkinde ram değişttirdik diğerinde 15tl tuttu bide size bi önerim var bilgisayarın fişini çekin daha sonra içerisindeki remi çıkarım tozlu olup olmadıgını kontrol edin rem tozlu ise elektirikli bir süpürgeyle temizleyip daha sonra o süpürgeyle bilgisayarın fanlaraını soğutucularının üzeridne bulunan tozları temizleyelim arakadki fişlerin gevşek olup olmadıgından emin olalım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim bilgisayar oyun oynarken kapanıyor (Bazen) neden dir cozum ne

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yaw beyler benm kasada hepsine denedim ama bugun kasayı bi temzliyem bilgisayrcı bakıt ne rade sorun var ne işlemcide cevplarnı yazın

xhytax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayar fanlarının hepsi dönüyormu onabak istersen

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba arkadaşlar
benim sorunum şu; benim pc markası casper ben mesela bir oyun oynarken veya video izlerken 5,6 dk sonra pc kendini resetliyo önce vistaydı şimdi windows 7 ultimate yeni format attım ama işe yaramıyo ne yapmam lazım

şimdiden teşekkürler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bilgisayar oynarken kapanıyor ve pes 2013 oynarkende kapanıyor
nolur cozüm bulun sinirlediyor
belki motor pislik icinde dayanamıyor
yada format atsanız bite antivurus indirseniz bilgisyar kapanmaz
yada laptop is yerlerinde bulunuyor onla is yapılır oyun oynanmaz belki
en iyisi masaüstü bilgisyar kapanmaz pes oyunlarda cok oynarsınız
benim diyecek bukadar
gorusuruz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim pc'de aynı sorun var bazen 1 saat sonra kapanıyor bide kasadan ses geliyor acaba nedeni nedir yardım ederseniz sevinirim

ae2013

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba buna benzer bir sorun da ben yaşıyorum
bilgisayar açıldıktan tam bir saat sonra kapanıyor
oyun oynamak ya da hiç bir şey yapmadan beklemek fark etmiyor bir saatın sonunda windows kapatılıyor deyip kapanıyor
bilgisayar özellikleri:
intel core duo 2 cpu 2.93 ghz 2.94 ghz
ram 4 gb
32 bit tabanlı işletim sistemi x64 tabanlı işlemci

sıcaklıkları kontrol ettim gayet normal durumdalar 45 C üstüne çıkmıyor
sorun neden kaynaklı olabilir??????????
lütfen ACİL yardım

OnurFK

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
merhaba buna benzer bir sorun da ben yaşıyorum
bilgisayar açıldıktan tam bir saat sonra kapanıyor
oyun oynamak ya da hiç bir şey yapmadan beklemek fark etmiyor bir saatın sonunda windows kapatılıyor deyip kapanıyor
bilgisayar özellikleri:
intel core duo 2 cpu 2.93 ghz 2.94 ghz
ram 4 gb
32 bit tabanlı işletim sistemi x64 tabanlı işlemci

sıcaklıkları kontrol ettim gayet normal durumdalar 45 C üstüne çıkmıyor
sorun neden kaynaklı olabilir??????????
lütfen ACİL yardım

başlat menüsüne arat bilgisayarın uyku moduna geçme ayarlarını değiştir diye oradan ayarla belki düzelir

ae2013

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
onları denedim uyku ayarları kapalı yani "hiç bir zaman" yaptım hala devam ediyor hatta 14 dk sonra kapanacak diye bekliyorum şimdi çünkü 1 saatim dolmak üzere =(

racooss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de de yeniden başlatıyor. Acaba sorun ısınmada mı. Ama bilgisayarı daha 1 saaat önce açtım kapandı. Hep olmuyor ama arada sırada oluyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar benimde bilgisayarım 10dk çalışıp kapanıyor babam bi tamirciye götürdü. meğer anakart yanmış. bu problemide göze alın bence bir şey yanması fakat benim düşüncemde bir şey yandığında pc çalışmaz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bnmde bilgisayarımda aynı problem var fakat ben daha pc yeni aldım neyden kaynaklanıyor olabilir yardmcı olabilrsenz cok sevnrmm :((

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim bunun nedenini biliyorum işlemcinin üzerindeki fan ya yamuldu, ya çıktı ya da çalışmıyor . bu yüzden işlemci ısındığında kapanıyor her açtıgında kapanma süresi kısalıyor bunun çözümü işlemci fanı bulman

S

SDN Okuru

SDN Okuru
masa üstünde mouse den sag tık özellikler tık ekran koruyucu tık güç tık monitörü kapat: 20 dk 1 saat 2saat vebenzeri yazıyorsa tık'la Hiçbir zaman de sonra tamam a tık ondan sonraki tamam'a da tıkla tamam'dır problem ordaysa eger.

teşekkür etmek aklına geldimi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
masa üstünde mouse den sag tık özellikler tık ekran koruyucu tık güç tık monitörü kapat: 20 dk 1 saat 2saat vebenzeri yazıyorsa tık'la Hiçbir zaman de sonra tamam a tık ondan sonraki tamam'a da tıkla tamam'dır problem ordaysa eger.

teşekkür etmek aklına geldimi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim bilgisayra'da kapanıyor fanını temizledim ama yine olmadı ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ARKADAŞLAR BİLGİSAYARDA EKRAN KARTININ GÜCÜ YENİLENEN PROGRAMLARA YETMİYOR. Bunun içinde ekran kartı almanızı Ve taktırmanızı öneririm. Bendede oluyordu Ben ekren kartı taktım fanları temizledim yen bir bilgisayar kablosu aldım Sorun ortadan kalktı.