Bilgisayar Casper Yazısında Kaldı

Bu konuyu okuyanlar

mkx601

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar geçende bilgisayarı herşey normalmiş gibi açtım ve aşırı yüksek fan sesi ile çalışıyor yani o kadar çok fan sesiyle çalışıyordu ve ilk kez o kadar sesli çalışmıştı ve o anda casper yazısında kaldı bende tabii o korku ile hızlıca psu kablosunu çektim bir süre bekledim tekrardan açtım bu sefer normal açıldı ve fan seside normale döndü deminki hata neden olmuş olabilir acaba?

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Arkadaşlar geçende bilgisayarı herşey normalmiş gibi açtım ve aşırı yüksek fan sesi ile çalışıyor yani o kadar çok fan sesiyle çalışıyordu ve ilk kez o kadar sesli çalışmıştı ve o anda casper yazısında kaldı bende tabii o korku ile hızlıca psu kablosunu çektim bir süre bekledim tekrardan açtım bu sefer normal açıldı ve fan seside normale döndü deminki hata neden olmuş olabilir acaba?
boot ile alakalı bir problem sanırsam bir şeyin bir parçaya temas ettirmesi (örneğin biraz sert bir yere koyarsın pc'yi o da fana baskı uygular ve fanın nifuz ettiği yer bir donanıma değer ve kısa devre yapar vs), bios pili, hdd'de oluşan bir hasar, anakartta oluşan bir yazılımsal hata (pek zannetmem ama onu da insanoğlu yapıyor en nihayetinde), yada herhangi bir donanımda oluşan bir oksitlenme vs. Kısaca kafaya takılacak birşey değil birdaha olmadığı sürece tabi

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Boot sorunu ya da HDD takılmıştır , Disk kontrolü yapın.

mkx601

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hocam konuda yeniymiş gibi anlatmışsınız , o zaman sorun yok iyi forumlar :)
Geçende dedim ama neyse :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben bu olay neyden dolayı oldu onu merak ettim aslında.

Son düzenleme:

mkx601

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bu arada yazmayı unutmuşum bu olay olurken yani Casper yazısında kaldı anda ne klavyeye güç gidiyordu nede mouse güç gidiyordu yani cihazda takılı olan hiç bir usb Aygıtına güç gitmiyordu.