Bilgisayar Çalışıyor Görüntü Yok (Sorun Bulunamadı)

Bu konuyu okuyanlar

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Arkadaşlar buzzer 1 uzun 2 kısa bip sesi veriyor 5 tane ekran kartı denedim sağlam çalışan olmadı 2 adet ram var 4 slotta da denedim olmadı psu işlemci sağlam bilgisayarcıda baktı orda da ekran kartı denedik ama sorunu çözemedik. Sizce ne olabilir? Klavyede ki Numlock gibi tuşlarda yanmıyor.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,140
Anakart arizasi gibi duruyor.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Anakart arizasi gibi duruyor.

Hocam sorunu en baştan yazayım fikir olsun ona göre arızalı parça neyse değiştireyim bıktım artık. İlk önce windowsa girince 5-10 dk içinde sürekli kasa çalışsa bile görüntü şak diye gidiyordu reset attığım da açılıyordu ama yine 5-10 dk süreyle görüntü gidiyordu sonra dedim format atayım format ekranında donmaya başladı windows is loading files kısmında da yaptı sonra biosa girip bakayım dedim biosa girince de donup kaldı sürekli ne mouse ne de klavye ile bir şey yapamadım. Son durum ise görüntü yok 1 uzun 2 kısa bip sesi var dediğim gibi bir sürü ekran kartı denedik 2 adet psu denedik olmadı halen görüntü alamıyorum klavyede ki Numlock capslock ışıklarıda yanmıyor. Sorunu bulamadım. Durum bundan ibaret hocam. Anakart mı sizce?
Donanımlar da şu şekilde;
FX 8300, MSI 970 GAMİNG MB, ASUS GTX 275 GPU, 8GB DUAL KİT GSKİLL DDR3, 700W COUGAR CMX PSU

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,140
Dedigi gibi. Ram'de denendiyse Suclu anakart gibi.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Dedigi gibi. Ram'de denendiyse Suclu anakart gibi.

Ram denenmedi hocam sadece psu ve ekran kartı denendi. Yabancı kanallarda bu sorunu ram temizliyip geri takarak düzeltenleri gördüm demiştim sadece ama az önce silgi ile 2 rami de silip temizleyip taktım halen 1 uzun 2 kısa bip sesi veriyor. Sanırım anakart um sorunlu.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,140
O zaman Jumper deneyebilirsiniz. Jumper pinini aksi yöne kaydırmayı deneyin.

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Merhaba, Konu ekran kartı slotunuzla alakalı. Buzzer 1 uzun 2 kısa şeklinde sizi ikaz ederken bunu anlatmaya çalışıyor. Bir uzun iki kısa bip Ekran kartı arızası (Genellikle eski kartlardaki DIP switch kaynaklıdır)

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Merhaba, Konu ekran kartı slotunuzla alakalı. Buzzer 1 uzun 2 kısa şeklinde sizi ikaz ederken bunu anlatmaya çalışıyor. Bir uzun iki kısa bip Ekran kartı arızası (Genellikle eski kartlardaki DIP switch kaynaklıdır)

dıp switch mi kaldı :) 5 tane ekran kartı denedim başka sistem de çalışıyor benim anakarta takınca bip sesi veriyor slot arızası dediniz ama ekran kartları belli bir süre çalışır halde sistemi bırakınca ısınmış oluyor harici güç çıkışı olmayan pcı dan enerji alan ekran kartı ile de denedim ısınıyor ekran kartı sorun nerde inanın bulamadım hala. 2 tane pcı slotu var ikiside mi arızalandı?

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Anlıyorum. Buzzer'dan aldığınız geri bildirim üzerinden Üniversite öğretilen bilgilerimi aktardım size :)) Sadece şuna değinmek istiyorum. Slot ağrızası demek kartı taktığınızda çalışmayacak anlamına gelmiyor, çalışma anında kesintiler de slot arızası olarak tanımlanıyor :=) Buzzerınız haklı olabilir :p

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Anlıyorum. Buzzer'dan aldığınız geri bildirim üzerinden Üniversite öğretilen bilgilerimi aktardım size :)) Sadece şuna değinmek istiyorum. Slot ağrızası demek kartı taktığınızda çalışmayacak anlamına gelmiyor, çalışma anında kesintiler de slot arızası olarak tanımlanıyor :=) Buzzerınız haklı olabilir :p

Anlamadığım iki slotta mı bozuldu aynı anda bir sürü kart denedim olmadı yapacağım bişey var mı anakartı inceleyim mi pcı x16 slot unun olduğu tarafları fırça ile de temizledim baya ama..

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
İlla slotta sorun olacak değil, çok fazla ihtimal var. Sokete giden veri yolunda da bir sorun olabilir. Bu iki soketinde aynı anda sorun olmasını daha iyi açıklar. Ama bunlar varsayım tabi ki. Sadece buzzer'ın verdiği geri bildirimi açıkladım ben. Uzmana sormak lazım :)

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
İlla slotta sorun olacak değil, çok fazla ihtimal var. Sokete giden veri yolunda da bir sorun olabilir. Bu iki soketinde aynı anda sorun olmasını daha iyi açıklar. Ama bunlar varsayım tabi ki. Sadece buzzer'ın verdiği geri bildirimi açıkladım ben. Uzmana sormak lazım :)

Kıllandığım için baktım anakartın arkasını çevirdim pcı x16 slotunun olduğu yere lehimlere baktım hepsi bembeyaz parlıyor bir tanesi siyahlaşmış sorun bu mu acaba?
69151

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Bu hastayı daha görmeden reçete yazmak gibi olur. Ve ben bu konuda ne yazık ki bilir kişi değilim yanlış yönlendirmek istemem. Ama evet olabilir.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,140
Oksitlenmiş gibi duruyor ama sorun olacağını sanmam.
Diğer slotları denediniz mi?

Son mesajlar