Bilgisayar boot olmuyor

Bu konuyu okuyanlar

Breakingbadd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
İyi günler arkadaşlar

Windows 7 masaüstü bir bilgisayara sahibim. Bugun ilk defa bilgisayar çalışır durumdayken kendini resetledi ve sonraa boot edemedi. Öyle kaldı.Power tuşundan açıp kapadıgımda harddisk taraması yapıp çalışır duruma geldi .Bir müddet sonra yine bu işlemler gerçekleşti.

Sorun Nedir arkadaşlar?Nasıl çözebilirim?

Teşekkürler şimdiden..

guvejokua

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Şuanda bilgisayar açılıyor mu? Kapanırken mavi ekran hatası filan verdi mi?
Açılırken bir hata alıyor musunuz?

Breakingbadd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Şuanda bilgisayar açılıyor mu? Kapanırken mavi ekran hatası filan verdi mi?
Açılırken bir hata alıyor musunuz?
Şuan bilgisayar açık . Aynı olayları yapmasını bekliyorum.Mavi ekran hatası almadım.Açılırken sadece boot etmeye çalışıyor.

guvejokua

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Boot'tan kastınız ne tam olarak anlamadım. Bilgisayarı hangi diskle açılacağını belirten menüden mi bahsediyorsunuz?
Eğer bilgili iseniz Bios'u fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz.

Boot etmeye çalışıyor dediğiniz kısmın fotoğrafını atarsanız daha doğru yorumlarda bulubabiliriz

Breakingbadd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Boot'tan kastınız ne tam olarak anlamadım. Bilgisayarı hangi diskle açılacağını belirten menüden mi bahsediyorsunuz?
Eğer bilgili iseniz Bios'u fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz.

Boot etmeye çalışıyor dediğiniz kısmın fotoğrafını atarsanız daha doğru yorumlarda bulubabiliriz

Hocam bilgisayarı cd den başlatmaya çalışıyor .Cd de olmadığı için öyle takılıp kalıyor.
Eğer aynı olayı yaşarsam o kısmın resmini yollayacağım.
Bios hakkında bilgili değilim birde bilgisayar eski bayağı.

crista7

Müdavim
Reaksiyon puanı
87
Bilgisayar açılırken bios ekranına girin hard diskten başlatmayı en üste alın...

guvejokua

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Hocam bilgisayarı cd den başlatmaya çalışıyor .Cd de olmadığı için öyle takılıp kalıyor.
Eğer aynı olayı yaşarsam o kısmın resmini yollayacağım.
Bios hakkında bilgili değilim birde bilgisayar eski bayağı.

Çok bir bilgiye gerek yok bilgisayarın bios giriş tuşu var anakart modeline göre veya bazılarında bilgisayarı açarken aşağıda çıkar. Oradan biosa giriş yapınca ya fabrika ayarlarına çevirin veya crista7'nin de dediği gibi boot menüsünden hdd yi cd-rom'un üstüne alın.

Breakingbadd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Çok bir bilgiye gerek yok bilgisayarın bios giriş tuşu var anakart modeline göre veya bazılarında bilgisayarı açarken aşağıda çıkar. Oradan biosa giriş yapınca ya fabrika ayarlarına çevirin veya crista7'nin de dediği gibi boot menüsünden hdd yi cd-rom'un üstüne alın.
Tamamdır Bunu deneyeceğim. Bilgisayarda şuanlık sorun yok gibi. Harddisk ve ram i çıkartıp biraz bekletmiştim.

crista7

Müdavim
Reaksiyon puanı
87
Tamamdır Bunu deneyeceğim. Bilgisayarda şuanlık sorun yok gibi. Harddisk ve ram i çıkartıp biraz bekletmiştim.
Çıkartıp bekletmen herhangi birşeyi değiştirmez.Sadece yerine tam olarak oturduğundan emin ol yeter bunların.bilgisayar modelini yazarsan bios ekranı konusunda da yardımcı olmaya çalırışım.ingilizce olabilir.Benim lg bilgisayarın bios ingilizceydi.fare ya da dokunmatiği kullanamazsın o ekranda.yön tuşları enter tuşu ve bazı tuşlar sadece iş görür bilgin olsun..

Breakingbadd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Çıkartıp bekletmen herhangi birşeyi değiştirmez.Sadece yerine tam olarak oturduğundan emin ol yeter bunların.bilgisayar modelini yazarsan bios ekranı konusunda da yardımcı olmaya çalırışım.ingilizce olabilir.Benim lg bilgisayarın bios ingilizceydi.fare ya da dokunmatiği kullanamazsın o ekranda.yön tuşları enter tuşu ve bazı tuşlar sadece iş görür bilgin olsun..
Oturup oturmadığını tekrardan kontrol edicem.Hocam bilgisayar bayağı eski .Anakartı 2 3 kez değişti. Bilgisayarın modelini nasıl söyleyebilirim?

crista7

Müdavim
Reaksiyon puanı
87
markası ne.ve üzerinde ne yazıyor ya da arkasında etiket var mı orada yazar ya da ekranın alt üst köşelerinde ya da klavyenin alt ya da üst tarafında..bi fotoğraf atsanız bile bulunur

aknrcbr

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Aynı şeyi bende yaşıyodum önceden bilgisayarı çöpe attım kanka :D