Bilgisayar Bölümü Sohbet Başlığı

Bu konuyu okuyanlar

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
single language tek dil kulanımıdır başka dil yükleyemezsin 1 eski update izlerini ve her hangi bir sekteye uğramış ve ya yarı da kalmış ve windows SoftwareDistribution klasörünü temizliyor eski bozuk yarım kalmış update siliyor sana temiz bir update yüklüyor yani yarıda kestiğin bir update ve ya sekte uğramış bir update oldumu bu sorun yaratır windows update birde windows update bölümünde update sorun gideri dene
onu denedim. Var mı bir çözüm. Yenile mi yapayım pcde?

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
2006 model masaüstümün hdd sindeki dosyaları yeni laptopun hdd sine nasıl aktarabilirim. usb bellekten den 16 gb çeke çeke mi yapıcam yoksa daha kolay bir yolu var mı? masaüstünde blütüt yok :mrgreen:

ağ bağlantısıyla yapabilrsiniz ethernet kablosuyla bağlarsınız olur biter :)

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
onu denedim. Var mı bir çözüm. Yenile mi yapayım pcde?

evet yani orjinal yüklüyse muhtemelen pc ile beraber gelmiş yeniden bir recovery yaparsan daha sağlıklı olur güncellemeler önemlidir bilgisayarın perfomansı ve sağlığı acısında normalde kimse takmaz ama güncellemeleri ama bu düşünce yanlıştır herzaman güncell ve bakımlı bir pc herzaman sağlıklı olur sık sık sorunlarla uğraşmasın.

update yaparken hata kodu veriyorsa o kodu bana verebilirmisin

- - - Mesaj Güncellendi - - -

2006 model masaüstümün hdd sindeki dosyaları yeni laptopun hdd sine nasıl aktarabilirim. usb bellekten den 16 gb çeke çeke mi yapıcam yoksa daha kolay bir yolu var mı? masaüstünde blütüt yok :mrgreen:

Merhaba arkadaşım aslında cok kolay bir yolu var masaüstü pc sata varsa laptop HDD cıkarır sata kablosuyla masaüstü pc ne bağlarsın laptop HDD slave calışması lazım normal bir harici HDD gibi ve masastü pc deki dosyalarını laptop HDD atarsın en kolay yolu bu

laptop hdd tek parca ya bölünmüş ise sana önerim 2 parcya böl yani bölüm oluştur Yerel Disk D gibi diğer bilgisayara bağlantığında ki dosyaları oraya atasın

sonicar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşım aslında cok kolay bir yolu var masaüstü pc sata varsa laptop HDD cıkarır sata kablosuyla masaüstü pc ne bağlarsın laptop HDD slave calışması lazım normal bir harici HDD gibi ve masastü pc deki dosyalarını laptop HDD atarsın en kolay yolu bu

laptop hdd tek parca ya bölünmüş ise sana önerim 2 parcya böl yani bölüm oluştur Yerel Disk D gibi diğer bilgisayara bağlantığında ki dosyaları oraya atasın

hmm bu iyi fikir ama laptop hdd çıkarırsam garanti iptal olmaz mı? laptop elime geçmedi henüz. bildiğim kadarıyla arka kapağını açınca garanti iptal oluyor. yanlış biliyor da olabilirim. en iyisi fazla riske girmeden Mert Ahmet kardeşin dediği gibi ethernet kablosuyla aktarmak... 200 gb 7-8 saat sürer galiba ama olsun.

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
hmm bu iyi fikir ama laptop hdd çıkarırsam garanti iptal olmaz mı? laptop elime geçmedi henüz. bildiğim kadarıyla arka kapağını açınca garanti iptal oluyor. yanlış biliyor da olabilirim. en iyisi fazla riske girmeden Mert Ahmet kardeşin dediği gibi ethernet kablosuyla aktarmak... 200 gb 7-8 saat sürer galiba ama olsun.

Evet garanti dışı kalır kesinlikle laptop yeni ve garanti kapsamında olduğunu bilmeyerek önerdim ama yeni almışsın sanırım o yüzden o yöntemi deneme sen garanti dışı kalır varsa cevreden birinde taşınabilir hdd onunla yap ağ üzerinde yaptınmı Ahmet Mert arkadaşımız dediği gibi oda cok uzun sürer ağ üzerinde aktarım hızı düşük birde cok veri oldumu ağa yükleme yaptımı kopmalar olur benden sana söylemesi taşınabilir hdd bulabilirsen eş dost akrabanda hal edebilirsin öyle ve ya yandexdisk gibi bir uygulamaya atıp ordanda laptop atabilirsin oda internet kodasız ve hızlı olması lazım

sonicar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3-5 gb olsa başınız ağrıtmazdım ama 200 gb olunca çarşı karışıyor. ilginiz için teşekkür arkadaşım. yandex disc de iyi fikir, harici hdd de. kota ve hız sorunum yok, yandex den kolayca hallederim. saol.

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
evet yani orjinal yüklüyse muhtemelen pc ile beraber gelmiş yeniden bir recovery yaparsan daha sağlıklı olur güncellemeler önemlidir bilgisayarın perfomansı ve sağlığı acısında normalde kimse takmaz ama güncellemeleri ama bu düşünce yanlıştır herzaman güncell ve bakımlı bir pc herzaman sağlıklı olur sık sık sorunlarla uğraşmasın.

update yaparken hata kodu veriyorsa o kodu bana verebilirmisin

WindowsUpdate_8024200D OR WindowsUpdate_dt000

bu kodları aradım. microsofttan baktım çözümleri denedim vs olmadı. Fix araçları vs indirdi hatta.

Ben yenileme yapsam C'dekiler gider mi?

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
WindowsUpdate_8024200D OR WindowsUpdate_dt000

bu kodları aradım. microsofttan baktım çözümleri denedim vs olmadı. Fix araçları vs indirdi hatta.

Ben yenileme yapsam C'dekiler gider mi?

evet tamamen gider C: dekiler ama taze yepyeni bir sistemin olur yedeklerini alabiliyorsan al

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Nasıl gidiyor bakalım yaz aylarında bilgisayarların sıcaklık durumları :)

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
[MENTION=74029]azen63[/MENTION] abi sen ne iş yapıyorsun ? :D tee arabistan mıydı? nerde ? :D

sdbz

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Muhabbetiniz bol olsun, ben yancıyım pek karışmam.. Şu farcry3 denen mereti bırakamıyum, 3 kez bitirdim, yine başladım, kurtulmanın bi yolu yok mu?
18 yıldır pc kullanıyorum, ilk defa yüksek bir sistemim oldu, oyunlar 1080p de fena duruyormuş..
Oyuna girince kendimi adada hissediyorum, aymosferden çıkamdım bi türlü :)

BLACKPOWERTURBO

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Muhabbetiniz bol olsun, ben yancıyım pek karışmam.. Şu farcry3 denen mereti bırakamıyum, 3 kez bitirdim, yine başladım, kurtulmanın bi yolu yok mu?
18 yıldır pc kullanıyorum, ilk defa yüksek bir sistemim oldu, oyunlar 1080p de fena duruyormuş..
Oyuna girince kendimi adada hissediyorum, aymosferden çıkamdım bi türlü :)
farcry4 çikarsa kurtulursun :)

tlghnshn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sohbet koyu :D herkeze merhabalar ...

herkez sorunlarını paylasıyor benımde sorunum leptop ta bılgısayarı acınca wındows ekranı gelmeye calısırken donuyor ekran kıtlenıyor hıc bır tus calısmıyor nedense anca bataryayı sokmek zorunda kalıyorum ama bı yontem buldum tuttu faremın usb sını cıkarınca hıc bır sorunla karsılasmıyorum acaba sorun ondan mı kaynaklanıyor bende cozemedım :D

Hasan70

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhabalar,

Bende 4 senelik laptobımda oyun oynayamaz olunca aranmaya başladım. Y510p yolları gözleye gözleye bir hal oldum. :D Şimdilik cepteki Real Racing 3'le idare ediyoruz hayırlısı bakalım. :)

enocenes

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Bır laptop ta bulunması gereken uygulamalar nelerdir?

krkmzmrt

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar MSI Ge60-20E-295xtr ile MSI 2Pc-091 in farklarını iyi kotu yanlarını soylermisiniz

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Arkadaşlar MSI Ge60-20E-295xtr ile MSI 2Pc-091 in farklarını iyi kotu yanlarını soylermisiniz
işlemci ve ekran kartları değiişk
MSI Ge60-20E-295xtr bir önceki nesil ekran kartına sahip olmasına rağmen oyunlarda daha performanslı olacaktır ;)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bır laptop ta bulunması gereken uygulamalar nelerdir?
öyle uygulama değil de bu yaz aylarında özellikle bir soğutucu fena olmaz :)

Karakutu34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar size bir sorum olacak benim exper marka 4gb ram çift cekirdek 1gb 128 bit ati ekran kartım var ama oyun oynarken bir süre sonra ekran sinyal yok deyip kapanıyor bir süre snra seste gidiyor ama fan fln calışmaya devam ediyor . ısınma olabilir diye termal macununu yeni değistirdim işlemcinin de ekran kartı nında her şeyini temizledim ama genede çözüm olmadı ne yapabilririm bir çözüm yolu gösterin lütfen şimdiden herkese teşekkür ederim :)

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Arkadaşlar size bir sorum olacak benim exper marka 4gb ram çift cekirdek 1gb 128 bit ati ekran kartım var ama oyun oynarken bir süre sonra ekran sinyal yok deyip kapanıyor bir süre snra seste gidiyor ama fan fln calışmaya devam ediyor . ısınma olabilir diye termal macununu yeni değistirdim işlemcinin de ekran kartı nında her şeyini temizledim ama genede çözüm olmadı ne yapabilririm bir çözüm yolu gösterin lütfen şimdiden herkese teşekkür ederim :)
lcdnin anakarta takılı olduğu yerde problem olabilir sinyal yok deyince ilk aklıma gelen bu oldu

Karakutu34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkür ederim zaten ekran kartının dışında anakart soketine takınca lcd nin kablosunu görüntü vermiyor ekran kartına takılı şu anda

Karakutu34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet masaüstü teşekkür ederim öneriniz için deneyeceğim.

TurkuazPrusa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
masaüstümü kaldı al bi 17 inch laptop aynı masasütü performansı alırsın

banahayirdeme

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
NOTEBOOK burayı incelerken aslında forumda geçmişten bugüne bilgisayar gelişimi adı altında bir konu açılmalı ve forum üyelerinin geçmişte ilk aldığı bilgisayarlarının fotoları paylaşmalı. güzel ve eğlenceli olur.
bir ara P3 bir bilgisayarla bir arkadaş geldi buna win7 yüklermisin diye ne güldüm :D