Hazır Bilgisayar mı Toplama Bilgisayar mı İyidir?

Bu konuyu okuyanlar

Yasinalan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Merhaba arkadaşlar; sıfırdan her şeyi ile bir bilgisayar mı toplamak yoksa hazır bir bilgisayar mı almak daha mantıklı, eğer toplamak ise sıfırdan bir bilgisayar için askari ne kadar bütçe gerekli acaba. Kullanımı gündelik işler için olacak; internet, oyun,film, dizi vb gibi. Bilgisayardan pek anlayan birisi değilim, yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim

Flardryn

Asistan
Reaksiyon puanı
144
Parçaların hepsini kendiniz seçerek toplamanız en uygun ve kaliteli yöntem olacaktır. Kastettiğiniz gündelik işler için çok güçlü bir sistem dizmenize gerek yok, ama işin içine oyun girince sizin oyun tercihleriniz durumu ve fiyatı değiştirir tamamen tabi ki bütçeniz de. Asgari kasa için tahminen 2 ile 2.5oo lira arası bir sistemle son çıkan oyunları bile çok rahat oynarsınız illaki ultra grafikte oynama sevdanız yok ise. Çünkü bazı oyunlar ultra ayarlarda sabit 60 fps vermiyor çok güçlü kartlar olmadan. :D

Evil7

Asistan
Reaksiyon puanı
85
Oyun için alacaksanız her zaman Toplama öneriliyor,Öneriyoruz :) Ama sizin dediğinize göre Gündelik işler film dizi için''Oyun''(Hariç) alacaksanız Hazır alabilirsiniz. Buda size Bilgisayarın özelliklerine göre fiyat konusunda değişiklikler gösterir.

Son düzenleme:

Yasinalan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Parçaların hepsini kendiniz seçerek toplamanız en uygun ve kaliteli yöntem olacaktır. Kastettiğiniz gündelik işler için çok güçlü bir sistem dizmenize gerek yok, ama işin içine oyun girince sizin oyun tercihleriniz durumu ve fiyatı değiştirir tamamen tabi ki bütçeniz de. Asgari kasa için tahminen 2 ile 2.5oo lira arası bir sistemle son çıkan oyunları bile çok rahat oynarsınız illaki ultra grafikte oynama sevdanız yok ise. Çünkü bazı oyunlar ultra ayarlarda sabit 60 fps vermiyor çok güçlü kartlar olmadan. :D
Açıkçası oyun hastalığım yok ama bilgisayar olunca oynamazmıyım o da ayrı mesele, söylediğiniz fiyatın içinde monitör ses sistemi ve diğer gerekli donanımlar varmı acaba?
--- Gönderi Güncellendi ---
Oyun için alacaksanız her zaman Toplama öneriliyor,Öneriyoruz :) Ama sizin dediğinize göre Gündelik işler film dizi için''Oyun''(Hariç) alacaksanız Hazır alabilirsiniz. Buda size Bilgisayarın özelliklerine göre fiyat konusunda değişiklikler gösterir.
Bilgisayar toplama konusunu bana çok yabancı, ama marka diye bir bilgisayara daha çok para vermek istemiyorum, toplama konusunda da tavsiyelerinizi almak isterim...

Flardryn

Asistan
Reaksiyon puanı
144
Arada sırada oyun oynarım genelde de günlük işlerle uğraşırım diyorsanız donanım arşivinin topladığı 1.800 tl ye oyun bilgisayarı başlıklı bi sistem vardı o size uygun olur. Benim söylediğim fiyatlar sadece kasa içindi monitörün boyutu kalitesi seçimi size kalmış, ayrıca ses sistemi alacaksanız o da size kalmış tabi.

Yasinalan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Arada sırada oyun oynarım genelde de günlük işlerle uğraşırım diyorsanız donanım arşivinin topladığı 1.800 tl ye oyun bilgisayarı başlıklı bi sistem vardı o size uygun olur. Benim söylediğim fiyatlar sadece kasa içindi monitörün boyutu kalitesi seçimi size kalmış, ayrıca ses sistemi alacaksanız o da size kalmış tabi.
ilginiz için teşekkür ederim

Yasinalan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Almayı ya da toplamayı düşündüğünüz bir site varsa toplama konusunda elimden geldiğince yardımcı olurum.
Bu forumda vatan ve ebrar dan bahsedenler olmuş, farklı kaynaklarda vardır ama benim bilgim az malesef

Flardryn

Asistan
Reaksiyon puanı
144
Bu forumda vatan ve ebrar dan bahsedenler olmuş, farklı kaynaklarda vardır ama benim bilgim az malesef

Vatan ebrar teknobiyotik sinerji vs birkaç site var ama hangisi daha güvenilir bilgim yok. Forumda bilgisi olanlar vardır o konuda ama ebrar'a iyi dediklerini hatırlıyorum. Ben vatandan direk mağazadan toplatmıştım mesela. Özellikle bir seçiminiz varsa ve bütçeniz toplama konusunda ben ve birçok insan yardımcı olur size tahminimce.

Yasinalan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Vatan ebrar teknobiyotik sinerji vs birkaç site var ama hangisi daha güvenilir bilgim yok. Forumda bilgisi olanlar vardır o konuda ama ebrar'a iyi dediklerini hatırlıyorum. Ben vatandan direk mağazadan toplatmıştım mesela. Özellikle bir seçiminiz varsa ve bütçeniz toplama konusunda ben ve birçok insan yardımcı olur size tahminimce.
Ebrar da havale ile ödemelerde extra indirim de oluyor sanırım değerlendirilebilir, arkadaşların toplama örneklerini görmek isterim, bütçe olarak 3000 tl monitör ve ses sistemi dahil acaba mümkün mü ?

Flardryn

Asistan
Reaksiyon puanı
144
Ebrar da havale ile ödemelerde extra indirim de oluyor sanırım değerlendirilebilir, arkadaşların toplama örneklerini görmek isterim, bütçe olarak 3000 tl monitör ve ses sistemi dahil acaba mümkün mü ?
Monitör ve ses sistemi seçimi tamamen sizin zevklerinize kalmış ben ebrardan şöyle bir sistem dizdim size Screenshot bu da monitör Screenshot ses sistemleri hakkında fikrim yok onu eklemedim. Ssd de ekleyebilirsiniz isterseniz onu da eklemedim. Fiyat ilk resimde gözüküyor monitörlü haliyle.

Yasinalan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Monitör ve ses sistemi seçimi tamamen sizin zevklerinize kalmış ben ebrardan şöyle bir sistem dizdim size Screenshot bu da monitör Screenshot ses sistemleri hakkında fikrim yok onu eklemedim. Ssd de ekleyebilirsiniz isterseniz onu da eklemedim. Fiyat ilk resimde gözüküyor monitörlü haliyle.
İlginiz için teşekkür ederim değerlendireceğim

Yasinalan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Arkadaşlar technopat da giriş seviye oyun adı altında monitör dahil şöyle bir pc toplamışlar ama siz ne dersiniz acaba

Ekli dosyalar

• IMG_1038.PNG
    IMG_1038.PNG
    136.2 KB · Görüntüleme: 1,093

Yasinalan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Yada böyle bir şey

Ekli dosyalar

• IMG_1039.PNG
    IMG_1039.PNG
    523.2 KB · Görüntüleme: 1,316

Flardryn

Asistan
Reaksiyon puanı
144
Teknopatın sistemini 1050 ti ile kurdum. Screenshot
Bu arada teknopatın kurduğu sistemin aynısını monitörle birlikte kurmuşum 2-3 mesaj önce size. Ssd eklememişim bir tek. :D
Şöyle efsane bir sistem de toplanabiliyor. İçinde ssd yok ama ekran kartı çok iyi. Screenshot

Yasinalan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Tekrardan teşekkür ederim
Teknopatın sistemini 1050 ti ile kurdum. Screenshot
Bu arada teknopatın kurduğu sistemin aynısını monitörle birlikte kurmuşum 2-3 mesaj önce size. Ssd eklememişim bir tek. :D
Şöyle efsane bir sistem de toplanabiliyor. İçinde ssd yok ama ekran kartı çok iyi. Screenshot
https://www.itopya.com/HERMES-Cerbe...HDD-8GB-DDR4-215-Monitorlu-Gaming-Bilgisayar/ Ya bu nasıl

06bozkurtum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
toplama bilgisayarı kendiniz hazır satılan bir sistemin parçalarını tek tek kendiniz hangi siteden alırsanız alın daha pahalıya mal olur,hazır bir sistemi deneyin parçalarını almaya kalkın farkı görün.. ama toplama dilediğiniz bir kalitede sınıflandırmak isterseniz idealdir..ama bence ucuz değildir..

Yasinalan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
toplama bilgisayarı kendiniz hazır satılan bir sistemin parçalarını tek tek kendiniz hangi siteden alırsanız alın daha pahalıya mal olur,hazır bir sistemi deneyin parçalarını almaya kalkın farkı görün.. ama toplama dilediğiniz bir kalitede sınıflandırmak isterseniz idealdir..ama bence ucuz değildir..
Doğru mu anlamışım yukarıdaki bilgisayarı ben ayrı ayrı toplamaya kalksam daha pahalı olacak hazır bir toplanmış sistemi almak daha mantıklı yani ?
https://www.itopya.com/HERMES-Cerbe...HDD-8GB-DDR4-215-Monitorlu-Gaming-Bilgisayar/ Arkadaşlar bir de bu bilgisayar için merak ettiğim şeyler var acaba ram ne marka ssd ne marka ve çok da önemli mi dersiniz

Yasinalan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
:D:) Yazıyormuş zaten

Flardryn

Asistan
Reaksiyon puanı
144

O kasa ssd siz olsa 1.800 lira civarına toplanıyor. ssd de 230 lira falan yani 2 bin lira civarı kasa. yanındaki monitör de 500-550 civarı olması gerek asusun 1ms 60 hz monitörüyse. Yani pahalı bence olması gerektiği gibi. Bir yerden kar etmeleri lazım. Bahsettiğiniz kasanın ssd siz hali; Teknobiyotik TV - Intel Kaby Lake G4560 3.5 GHz, GTX1050TI 4GB, 8GB DDR4, 1TB HDD Oyun Bilgisayarı - Oyuncu Masaüstü - Oyuncu PC

Yasinalan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Ama mouse klavye monitör zaten 900 tl ediyor ben parçaların ayrı ayrı fiyatlarını da çıkarttım daha pahalıya geliyor

Flardryn

Asistan
Reaksiyon puanı
144

06bozkurtum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Doğru mu anlamışım yukarıdaki bilgisayarı ben ayrı ayrı toplamaya kalksam daha pahalı olacak hazır bir toplanmış sistemi almak daha mantıklı yani ?
https://www.itopya.com/HERMES-Cerbe...HDD-8GB-DDR4-215-Monitorlu-Gaming-Bilgisayar/ Arkadaşlar bir de bu bilgisayar için merak ettiğim şeyler var acaba ram ne marka ssd ne marka ve çok da önemli mi dersiniz
Arkadaşım doğru anlamışın örneğin o fiyatını vediğin blgisayarın bütün parçalarını tek tek perakende olarak al ve bak o fiyatı geçmiyormu..? yukarıdada dediğim gibi toplama bilgisayar fiyattan öte kaliteyi bir arada toplamak için başvurulan bir yöntem yoksa ucuz bir bilgisayarı daha ucuza getirmek için değil. evet ssd diske gelince fiyat olarak okuma ,yazma hız ve gb.farklarından dolayı fiyatlar birbirinden farkları olabiliyor..kalite olarak markaların bence birbirlerinden farkları yok..

Yasinalan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
900 lira ama içindeki monitör 550 liralık en fazla geriye kalan parayı mouse ve klavyeye veriyorsunuz. İyi mouse klavye istiyorsanız bloodynin seti vardı hepsiburada da 160-70 lira civarına. Daha fazlasını ben vermem şahsen mouse ve klavyeye. Onun yerine monitörü viewsonic in 75hz freesync 2ms monitörüyle değiştirirdim. https://www.itopya.com/ViewSonic-215-75HZ-VX2257-MHD-AMD-FreeSync-HDMI-DP-VESA-Gaming-Monitor/
Hım şimdi sizin tercih ettiğiniz monitörde 1ms lik orda bi yanlışlık var ayrıca Asus oyun klavye mouse setini tercih etmiyorsunuz blody nasıl ben bilmiyorum bu konuları kurcalamam lazım
Arkadaşım doğru anlamışın örneğin o fiyatını vediğin blgisayarın bütün parçalarını tek tek perakende olarak al ve bak o fiyatı geçmiyormu..? yukarıdada dediğim gibi toplama bilgisayar fiyattan öte kaliteyi bir arada toplamak için başvurulan bir yöntem yoksa ucuz bir bilgisayarı daha ucuza getirmek için değil. evet ssd diske gelince fiyat olarak okuma ,yazma hız ve gb.farklarından dolayı fiyatlar birbirinden farkları olabiliyor..kalite olarak markaların bence birbirlerinden farkları yok..
Size katılmayanlar da var anlaşılan ama ben bu bilgisayarı sevdim

Flardryn

Asistan
Reaksiyon puanı
144
Hım şimdi sizin tercih ettiğiniz monitörde 1ms lik orda bi yanlışlık var ayrıca Asus oyun klavye mouse setini tercih etmiyorsunuz blody nasıl ben bilmiyorum bu konuları kurcalamam lazım

Önce kasayla monitörü belirleyin isterseniz ekipmanı sonra alırsınız.

Yasinalan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
:D
Size k
900 lira ama içindeki monitör 550 liralık en fazla geriye kalan parayı mouse ve klavyeye veriyorsunuz. İyi mouse klavye istiyorsanız bloodynin seti vardı hepsiburada da 160-70 lira civarına. Daha fazlasını ben vermem şahsen mouse ve klavyeye. Onun yerine monitörü viewsonic in 75hz freesync 2ms monitörüyle değiştirirdim. https://www.itopya.com/ViewSonic-215-75HZ-VX2257-MHD-AMD-FreeSync-HDMI-DP-VESA-Gaming-Monitor/
ayrıca tepkime süresinin az olması daha iyiymiş Yen'i öğrendim
Ai
Önce kasayla monitörü belirleyin isterseniz ekipmanı sonra alırsınız.
sizin ilginiz kafamda baya bir şeyler şekillendirdi. İlk mesajımdan bu yana gösterdiğiniz ilgi için çok teşekkür ediyorum

~BozKurt

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Hocam GTX1080 bile Witcher 3 'te 45 FPS veriyor.İlla GTX1080 SLİ olması lazım 60 FPS için.

06bozkurtum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

Size katılmayanlar da var anlaşılan ama ben bu bilgisayarı sevdim
katılmayanlar demek istediğimi anlıyamamış demektir bu..ben diyorumki markasız toplama hazır sistemleri birde kendiniz tek tek toplayın ne fark edecek denesinler görsünler satılan fiyattan daha fazlasına mal ederler,emek ve bilgide cabası kurmak için..

Flardryn

Asistan
Reaksiyon puanı
144
Hocam GTX1080 bile Witcher 3 'te 45 FPS veriyor.İlla GTX1080 SLİ olması lazım 60 FPS için.

Yok o biraz abartı olmuş 1080 baya güçlü kart çoğu oyunu ultrada 2k 60+ fps oynatır witcher 3 de 2k da kaç fps verir bilmiyorum ama 1080p de 60+ yı çok çok rahat geçer. :)

Yasinalan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Arkadaşlar alacağım bilgisayar freedos olarak gelecek, işletim sistemi öneriniz ve nasıl yükleyebileceğim hakkında ki görüşleriniz nelerdir? biraz ön araştırma yaptım