Bilgisayar açiliyor ekran siyah kaliyor mouse hareket ediyor görev yöneticisi iptal

Bu konuyu okuyanlar

rakican36

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar Casper marka masaüstü bilgisayarım var bilgisayar 2 gün önce gayet iyi çalışıyordu nasıl olduysa dünden beri bilgisayar açılıyor hoşgeldinizden sonra siyah ekran oluyor ama mouse hareket ediyor ctrl alt del yapınca menü geliyor ( Bu arada Windows 7 Ultimate bilgisayarım ) fakat görev yoneticiside başlamıyor açınca yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı diyor . Tw ile bagladim telefondan bilgisayara sagdaki tw panelinden internet linkine tıkladım chrome açıldı virüs programı indirmeye çalıştım tarayıcı kendini kapatıyor asla bisey indirmeye izin vermiyo formatta atmak istemiyorum çok önemli resimler var napmam lazım lütfen yardım ?

Omerov

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Güvenli modda(bilgisayar acılılırken F8 ve ya F9'a basın) baslatin bilgisayarınızı dosyalarınızı ala bilirsiniz eğer sistem dosyaları zarar görmüşse en kotu ihtimal bu sekilde de acılmazsa live olarak Windows7 veya XP yada linux te ola bilir kurun usb'nize o sekilde ala bilirsiniz dosyalarınızı kolay gelsin

rakican36

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Bilgisayar başlarken güvenli modu seçtim açılırken f8 veya f9 bastim fakat herhangi bisey olmadı diğer dediginizide tam anlayamadım biraz daha detaylı anlatabilirmisiniz ?

Pilot Kalem

Asistan
Reaksiyon puanı
1
CTRL+ALT+DELETE yap, dosya menüsünden yeni görev çalıştır seçeneğine tıkla ve oraya Rstrui yaz.. Sistem geri yükleme açılacaktır ve bilgisayarını yakın bir tarihe geri yükle. Tabii bu tarih son iki gün olmasın.

rakican36

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Abi ctrl alt delete yaptım dosya menüsü diye bir menü göremedim o tuslara basınca bilgisayarı kilitle oturumu degistir vs en altindada görev yoneticisini aç var oda zaten açılmıyor

Pilot Kalem

Asistan
Reaksiyon puanı
1
O zaman şöyle yap. Format at ama sürücüyü biçimlendirmeden format at. Yani dosyaların silinmesin. Format bitince silinmesini istemediğin dosyaları alırsın ve temiz bir format atar kurtulursun.

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
görev yöneticisini açınca yeni görev kısmına explorer.exe yaz çalıştır. :)

rakican36

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Işte en iyi çözüm bu gibi ben kendim format atabilirmiyim dosyalari indirip kendim cd ye atsam olurmu yada nasıl yapmalıyım evde bir bilgisayar daha var ordan biseyler indirip yapabilirmiyiz yakinlarda bilgisayarci yok çünkü

Pilot Kalem

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Yapabilirsin tabii. CD veya DVD yoksa evde usb ile atabilirsin formatı.

rakican36

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Hayır yanlış anladınız bende 8 gb lık usbde var boş cd lerde var ama onlarin içine ne indirip atıcam daha önce hiç format atmadim hangi dosyalar gerekli onları indirip flasha yada cd ye atıp kendim formatı tamamlayım diyorum o dosyalarida sizden istiyorum

Omerov

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Format atmanıza gerek yok format atarsanız yalnıslıkla herseyinzi silersiniz geri getitirlmesi imkansız hale gelir sizin için eğer bilgisayar acıksa çaliştir'a msconfig yazın açilan ekranda önyükleme sekmesi altında güvenli önyüklemeyi seçin tamam diyin bilgisayar güvenli modda acılacaktır dosyalarınızı alın ondan sonra format ata bilirsiniz kendiniz

rakican36

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Format atmanıza gerek yok format atarsanız yalnıslıkla herseyinzi silersiniz geri getitirlmesi imkansız hale gelir sizin için eğer bilgisayar acıksa çaliştir'a msconfig yazın açilan ekranda önyükleme sekmesi altında güvenli önyüklemeyi seçin tamam diyin bilgisayar güvenli modda acılacaktır dosyalarınızı alın ondan sonra format ata bilirsiniz kendiniz
Abicim ne çalıştır ne başlat menüsü nede görev yoneticisi açılıyor klavye klasyollariyla açmaya çalışıyorum gene acilmiyorlar

Omerov

Profesör
Reaksiyon puanı
53
O zaman Live olarak çalişan bir sistem gerekli size usbnize boot ederek bilgisayarı usbden baslatacaksınız ve usbdeki sistem acılınca oradan dosyalarını ceke bileceksiniz live olarak xp indirin googledan format atarsanız herseyinizin silinme ihtimali var daha once bu işi yapmadıysanız bence format atmayın live olarak çalişan demek usbden çalişan işletim sistemidir siz bunu yaptıgnız zaman hiç bir sorun olmadan dosyalarınız ala bilrsiniz

rakican36

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
O zaman Live olarak çalişan bir sistem gerekli size usbnize boot ederek bilgisayarı usbden baslatacaksınız ve usbdeki sistem acılınca oradan dosyalarını ceke bileceksiniz live olarak xp indirin googledan format atarsanız herseyinizin silinme ihtimali var daha once bu işi yapmadıysanız bence format atmayın live olarak çalişan demek usbden çalişan işletim sistemidir siz bunu yaptıgnız zaman hiç bir sorun olmadan dosyalarınız ala bilrsiniz
Daha once hiç format atmadim o zaman ilk sizin dediğinizi yapalim olmaz ise formata basvuralim pekala bana anlatirmisiniz baştan itibaren ne yapmam lazim usb ile

Omerov

Profesör
Reaksiyon puanı
53
ilk olarak Rufus programını indirin indireceğiniz iso dosyasını usb'nize boot edeceksiniz rufus programı acılırken sadece iso dosyanızı ssecmeniz yeterli gerisini program hallediyor, sonra bilgisarınız acılırken usbden baslatacaksınız bunun için bilgisayar acılırken F10 F11 F12 yada ESC tuslarını deneyin bu tuslardan birinde boot ekranı acılacak oradan usbnizi sececeksiniz sonra bekleyeceksiniz ve karşiniza sizin kullandıgınız windows gibi bir sistem acılacak oradan bilgisayara girip disklerinizi göreceksiniz HDD nizi takarak oradan dosyalarınızı alacaksınız bu kadar sonra rahat bi sekilde temiz bir format atarak bilgisayarınzı kullana bilirsiniz

rakican36

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
ilk olarak Rufus programını indirin indireceğiniz iso dosyasını usb'nize boot edeceksiniz rufus programı acılırken sadece iso dosyanızı ssecmeniz yeterli gerisini program hallediyor, sonra bilgisarınız acılırken usbden baslatacaksınız bunun için bilgisayar acılırken F10 F11 F12 yada ESC tuslarını deneyin bu tuslardan birinde boot ekranı acılacak oradan usbnizi sececeksiniz sonra bekleyeceksiniz ve karşiniza sizin kullandıgınız windows gibi bir sistem acılacak oradan bilgisayara girip disklerinizi göreceksiniz HDD nizi takarak oradan dosyalarınızı alacaksınız bu kadar sonra rahat bi sekilde temiz bir format atarak bilgisayarınzı kullana bilirsiniz
Simdi ben anladigim kadarıyla anlatayim yanlisim varsa düzeltin ben rufus programından flash bellegimi secicem sonra bilgisayar acilirken sizin dediğiniz tuslara basıp boot ekranini acicam ordan usb yi seçip istedigim dosyalari alıcam

Omerov

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Simdi ben anladigim kadarıyla anlatayim yanlisim varsa düzeltin ben rufus programıni indirip flash bellegime atıcam sonra bilgisayar acilirken sizin dediğiniz tuslara basıp boot ekranini acicam ordan usb yi seçip istedigim dosyalari alıcam
Hayır o sekilde değil Rufus programını bilgisayara indireceksiniz sonra benim dediğim iso dosyasını bilgisayara indrireceksiniz her ikiside indikten sonra (usbdeki her sey silinecek ona gore yedekleriniz alın) rufus programını çaliştiracaksınız program acılınca alt kısımda iso dosyası secme kısmı oradan indirdiğiniz iso dosyasını sececeksiniz usbye rufus yardımıyla boot edeceksiniz bu sekilde yapmazsanız usbden sistem acılmaz cunki boot etmek cok farklıdır normal kopyala yapıştır yontemiyle malesef çalişmaz rufuse otomatik flas belleğinizi seciyor eğer secmezse siz secersiniz bunu yaparken baska bir flas bellek veya hdd bilgisayarınıza takılı olmasın yoksa rufus ile yalnıslıkla silersiniz

rakican36

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Hayır o sekilde değil Rufus programını bilgisayara indireceksiniz sonra benim dediğim iso dosyasını bilgisayara indrireceksiniz her ikiside indikten sonra (usbdeki her sey silinecek ona gore yedekleriniz alın) rufus programını çaliştiracaksınız program acılınca alt kısımda iso dosyası secme kısmı oradan indirdiğiniz iso dosyasını sececeksiniz usbye rufus yardımıyla boot edeceksiniz bu sekilde yapmazsanız usbden sistem acılmaz cunki boot etmek cok farklıdır normal kopyala yapıştır yontemiyle malesef çalişmaz rufuse otomatik flas belleğinizi seciyor eğer secmezse siz secersiniz bunu yaparken baska bir flas bellek veya hdd bilgisayarınıza takılı olmasın yoksa rufus ile yalnıslıkla silersiniz

Anladım o zaman iso dosyasinin linkini verirseniz onuda indireyim rufus indirdim ben flash taktim baslat dedim bi kaç dosya geldi flashın içine simdi iso yuda indirip seçmem lazım

Omerov

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Linki özelden gönderdim mesaj kutunuzu kontrol edin mesajda gerekenleri ben yazdım dediklerime dıkkat ederseniz dosyalarınızı sorunsuz bir sekilde kurtara bilirsiniz

Fatih157

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bana da aynısı oluyor yardım edebilir misiniz

Reaksiyon puanı
118
Benimkide win7 deyken aynısını yapıyodu açılmamasının sebebi pc'nin yavaş olması

görev yöneticisine bas ve sabırla bekle (benim bazen 20dk bekliyodum)

Ondan sonra bilgisayarını win 8.1 yada 10'a yükselt onlarda böyle bir sorun yaşamassın

ben 8.1 den yazıyorum bu sorun yüzünden