Bilgisayar açılıyor ekran gelmiyor

Bu konuyu okuyanlar

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
pc yi kapatıp deniycem
Kapatıp deneyin ve ekran kartının çipinin sıcaklığını parmağınızla kontrol edin, hiç ısınma yoksa yada ciddi şekilde ısı artışı varsa ekran kartı devre elemanlarında yada grafik işlemcide arıza vardır.

Wewsa134

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kapatıp deneyin ve ekran kartının çipinin sıcaklığını parmağınızla kontrol edin, hiç ısınma yoksa yada ciddi şekilde ısı artışı varsa ekran kartı devre elemanlarında yada grafik işlemcide arıza vardır.
Hafif ısınma oluyo yani 15 saniye felan bekledim ekran gelmedi kapattım macun sürdüm soğutucuyu taktım yarın kasayı bilgisayarcıya götürcem

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Muhtemelen yapacağı ilk iş çipin etrafını havya ile ısıtmak olacak. Bu işi evde firinlamayla yapan da var sanırım ama hem kolay değil hemde tehlikeli.

Wewsa134

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Muhtemelen yapacağı ilk iş çipin etrafını havya ile ısıtmak olacak. Bu işi evde firinlamayla yapan da var sanırım ama hem kolay değil hemde tehlikeli.
Hocam ekran kartı yanmamış ama 2 gün açıktı pc ısınmadan kaynaklı olduğunu söyledi sanırsam pek bilgili Bi bilgisayarcı değildi yeni ekran kartı önerdi ama param yok napabilirim ya ekran kartı çalışıyor yanmadığına eminim

Wewsa134

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir şey olmaz, sadece çok sürmemeye dikkat edin.
Hocam götürdüm pc ci 2 gün açık kalmıştı felan dedim dedi o Zaman ısınmadadır kesin dedi ama Bişi yapmadı sadece yeni ekran kartı satmaya çalıştı yanmamış dedi çalışıyor ama çiplerde sıkıntı var felan dedi napabilirim ya

Wewsa134

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir şey olmaz, sadece çok sürmemeye dikkat edin.
Birde denedik orda hocam başka ekran kartı taktık çalıştı ama benim kartı başka pcde çalışmadı ama yanan ekran kartlarındaki belirtiler benim kartta yok anlamadım gitti

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Birde denedik orda hocam başka ekran kartı taktık çalıştı ama benim kartı başka pcde çalışmadı ama yanan ekran kartlarındaki belirtiler benim kartta yok anlamadım gitti
Elektronikçiye ver baksın. Ama çipte arıza varsa yapılacak bir şey yok çöp.

FBK

Doçent
Reaksiyon puanı
7
bu durum ekran kartı beslemesinden, ekran kartı chipsetinden veya ekran kartı epromundan kaynaklanabilir. burdan atıp tutmakla olmaz. profesyonel bir servisten yardım almalısın. zaten yapılacak çoğu klasik şeyleri yapmışsın.

Wewsa134

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
V
bu durum ekran kartı beslemesinden, ekran kartı chipsetinden veya ekran kartı epromundan kaynaklanabilir. burdan atıp tutmakla olmaz. profesyonel bir servisten yardım almalısın. zaten yapılacak çoğu klasik şeyleri yapmışsın.
valla servisin çıkaracağı parayı yeni alrım yada 2. El geforce gr 730 2gb ddr3 almayı planlıyorum 100 150 liraya

Wewsa134

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam benim ekran kartını fırınlasam düzelirmi benim ekran kartı öle çizik çizik felan görüntü vermiyoda hiç vermiyo yani buna çare olabilir mi

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Hocam benim ekran kartını fırınlasam düzelirmi benim ekran kartı öle çizik çizik felan görüntü vermiyoda hiç vermiyo yani buna çare olabilir mi

Eğer yapılacak bişey kalmadıysa deneybilirsin tabi. Bakarsın belki düzelir.

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
hayır izlediğim videoalrda hep çizik çizik hata gösterip öyle yapıyolarda bende öle bişey yok ondan dedim

Dediğim gibi kartı gözden çıkarmış gibisin zaten. İstersen dene. Çalışır veya çalışmaz diyemem. Deneyip görmemiz lazım.

Wewsa134

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dediğim gibi kartı gözden çıkarmış gibisin zaten. İstersen dene. Çalışır veya çalışmaz diyemem. Deneyip görmemiz lazım.
ya bi forumda daha gördüm aynı marka gıgabtye ekran kartı bendede aynı şekil demiş fan dönüyor felan işlemcisi ısınıyor ama görüntü yok demiş 2-3 gün çıakrtın kullanmayın kartı onboardı kullanın düzeliyor ama 6-7 ayda bir yaşarsınız diyor

SeArsLaN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya bi forumda daha gördüm aynı marka gıgabtye ekran kartı bendede aynı şekil demiş fan dönüyor felan işlemcisi ısınıyor ama görüntü yok demiş 2-3 gün çıakrtın kullanmayın kartı onboardı kullanın düzeliyor ama 6-7 ayda bir yaşarsınız diyor

Hocam aynı sorun vende var hatta yarım saat önce konu açtım canıma tak etti artık. Kartı çalıştırmayı başardınızmı ??
--- Gönderi Güncellendi ---
Bu arada benimki r7 240 4gb