Bilgisayar açılıyor ekran gelmiyor

Bu konuyu okuyanlar

Wewsa134

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle selamın aleyküm
Beyler bu sorunu her yerde okdum ram çıkar tak yer değiştir ekran kartı çıkar tak bios pil çıkart felan hepsini yaptım şimdi düne kadar çalışıyodu sabah baktım pc çalışıyor ekran yok neyse sonra forumlarda yazanları denedim en son ekran kartını çıkartıp kasanın kendi ekran girişine taktım ekran geldi ekran kartımda Bi sorun var sanırsam nedir sizce Nasıl çözebilirim yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim ......

Wewsa134

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ama ekran kartının fanı felan dönüyor

Wewsa134

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yokmu bi yardım edecek baba yiğit

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Ekran kartını ve PCI Express slotunu iyice temizle sıkıntı kalmaz.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
TEMİZLEDİM MACUNUNU BİLE DEĞİŞTİRDİM HOCAM SLOT DEDİĞİNİZ YER TAKILMA YERİYSE NASIL TEMİZLEMELİYİM ?
Macun değiştirmekle olmaz o iş. Ekran kartı marka model verir misin ? Ekran kartının soğutucusunu çıkaracaksın pcb kartı kalacak elinde, onu ya tinerli fırçayla güzel temizleyeceksin yada musluk altında fırça ile temizleyeceksin. Kartı güzelce kuruttuktan sonra (kompresör yada fön makinesiyle) termal macun sürüp soğutucusunu takacaksın ve PCI Express slotunu iyice temizleyeceksin. Eğer bu işlemlerden sonuç alamazsan ekran kartın arızalıdır. Elektrolit kapasitörlere bak şişme veya patlama var mı yada ekran kartının fotoğrafını at bakalım.

Wewsa134

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hemen çekeyim ayrıca içini açtım kompresörleri tozları felan dağıttım

Wewsa134

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Macun değiştirmekle olmaz o iş. Ekran kartı marka model verir misin ? Ekran kartının soğutucusunu çıkaracaksın pcb kartı kalacak elinde, onu ya tinerli fırçayla güzel temizleyeceksin yada musluk altında fırça ile temizleyeceksin. Kartı güzelce kuruttuktan sonra (kompresör yada fön makinesiyle) termal macun sürüp soğutucusunu takacaksın ve PCI Express slotunu iyice temizleyeceksin. Eğer bu işlemlerden sonuç alamazsan ekran kartın arızalıdır. Elektrolit kapasitörlere bak şişme veya patlama var mı yada ekran kartının fotoğrafını at bakalım.
için açtım kompresörle temizledim patlama felnda gözükmüyor

Wewsa134

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nvdia Gt force 630 2-3 yıl oldu alalı

Ekli dosyalar

• image.jpeg
    image.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 717

Wewsa134

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nasıl ya bildiğin açıp suya mı tutayım

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Bildiğin aç suya tut mu diyosun iyide ekran kartı felan su etkilrmezmi
Suyun elektronik cihazlara bir zararı yok. Elektronik kartı yeterli miktarda kurutursan bir sıkıntı olmaz. Ama çalışan bir elektronik cihazı su ile temas ettirmek doğru olmaz. Selülozik tiner elektriği iletmediği için favorimdir.

Wewsa134

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Suyun elektronik cihazlara bir zararı yok. Elektronik kartı yeterli miktarda kurutursan bir sıkıntı olmaz. Ama çalışan bir elektronik cihazı su ile temas ettirmek doğru olmaz. Selülozik tiner elektriği iletmediği için favorimdir.
kendime hiç güvenemiyorum ya yarın bi bilgisayarcıya götürcem kasayı ordanda bişi çıkmazsa senin dediğini yapayım artık

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
kendime hiç güvenemiyorum ya yarın bi bilgisayarcıya götürcem kasayı ordanda bişi çıkmazsa senin dediğini yapayım artık
Götürme bilgisayarcıya neden götürüyorsun bir sürü paranı alacaklar hiç gerek yok dediklerimi yap olmazsa götürürsün.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
daha seri konuşabilceğimiz bi yere geçsek anlatsan

Malzemeler;

Boya fırçası
Selülozik tiner
Tornavida
Saç kurutma makinesi veya kompresör

Ekran kartının soğutucusunu zaten çıkarmayı biliyorsunuz çıkarıp termal macunu peçete ile silin sonra selülozik tineri kartın bir yüzüne döküp fırçayla temizleyin isterseniz bu işlemi 2 kere tekrarlayın. Kartın diğer yüzünede aynı işlemi yapıp fön makinesi ile iyice kurulayın bu kadar basit. Soğutucuyu takmadan görüntüyü almaya çalışın, gelmezde DVI veya HDMI'dan görüntü almaya çalışın.

Wewsa134

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Malzemeler;

Boya fırçası
Selülozik tiner
Tornavida
Saç kurutma makinesi veya kompresör

Ekran kartının soğutucusunu zaten çıkarmayı biliyorsunuz çıkarıp termal macunu peçete ile silin sonra selülozik tineri kartın bir yüzüne döküp fırçayla temizleyin isterseniz bu işlemi 2 kere tekrarlayın. Kartın diğer yüzünede aynı işlemi yapıp fön makinesi ile iyice kurulayın bu kadar basit. Soğutucuyu takmadan görüntüyü almaya çalışın, gelmezde DVI veya HDMI'dan görüntü almaya çalışın.
hocam selülozik tiner şuan bulamam sanırsam bide boya fırcası yerine diş fırçası olabilrşi mi

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
hocam selülozik tiner şuan bulamam sanırsam bide boya fırcası yerine diş fırçası olabilrşi mi
Olur olur farketmez musluk suyuda olur. Fırçayla güzelce temizle. Ama suyun buharlaşması daha zor, bu sebeple fön makinesiyle iyice kurutup 12 saat serin bir yerde bekletmeni tavsiye ederim. Sonra tekrar fön makinesiyle kurutup takar denersin.

Wewsa134

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Olur olur farketmez musluk suyuda olur. Fırçayla güzelce temizle. Ama suyun buharlaşması daha zor, bu sebeple fön makinesiyle iyice kurutup 12 saat serin bir yerde bekletmeni tavsiye ederim. Sonra tekrar fön makinesiyle kurutup takar denersin.
şimdik soğutucuyu çıkartıyoruz macunu siliyoruz kartı suyun alına tutup temizlyioruz diğer tarafada aynısını yapıpı kurutuyoruz bumu

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
hocam şuan kartı temziledim ateş oldu kurutma makinasından dolayı bide bu girişlerindeki sular gitmişmidir nasıl emin olucaz
Emin olmak istiyorsan kompresörün olmalı. Katı kapasitörlerin ve mosfetlerin altından illa su çıkıyor ama çok problem etme iyice kurut ateş gibi olsun bir şey olmaz daha iyi oturmamış lehim varsa belki oturur.

Wewsa134

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Emin olmak istiyorsan kompresörün olmalı. Katı kapasitörlerin ve mosfetlerin altından illa su çıkıyor ama çok problem etme iyice kurut ateş gibi olsun bir şey olmaz daha iyi oturmamış lehim varsa belki oturur.
kardeşim yaptım iyice hala ypaıyorum bu iş düzelsin dile benden ne dielrsen abartmıyorum sabahdan beri ugrasıyordum

Wewsa134

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bildiğiniz ateş topu oldu ne zaman mscun sürüp soğutucuyu takıp deniyeyim