Bilgisayar acılıyor ama görüntü gelmiyor tahminim anakarttan

Bu konuyu okuyanlar

Jinxy4

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorunumu daha önce diger forumlarda veya servislerde bilgisayarcılarda birçok yerde araştırmama ragmen kimse bi çözüm yolu bilmiyor forumlarda yazılanların çoğu farklı şeylere deginmiş herşeyi denedim bi degişim yok herneyse sorunuma gelelim

Bilgisayarın power tuşuna basıyorum kasa çalışıyor herşey güzel ama ekrana görüntü gelmiyor bios ayarlarının yapıldıgı menü vs. hiç birşey gelmiyor ama çok ugraştıktan sonra görüntüyü getirmenin bir yolunu buldum bilgisayarın tüm fişlerinin takılı oldugu priz tuşlu bir priz bilinir bayagı yaygın resimde var
gxy62.jpg
.

Tuşu kapatıp açınca görüntü geliyor.Yaklaşık 1.5 sene önce başladı bu olay başlarda 1 kere yapınca kapatıp açıyordum ve power'e basıyordum görüntü geliyordu.Şimdilerde yaklaşık yarım saat - bir saat kapat aç yapıyorum anca görüntü geliyor ekrana -ramlari takıp çıkarttım yerine iyice oturttum ekran kartında ve işlemcidede aynı şeyi yaptım ama sorun düzelmiyor artık bilgisayarı açabilmek icin defalarca prizin tuşunu açıp kapatmam gerekiyor.Defalarca kez format attırdım bios sıfırladım forumlarda okudugum şeyleri yaptım fakat yok düzelmiyor

Ayrıca şöyle birşeyde var prizdeki tuş kapatılmadıgı sürece bilgisayarı açmada herhangi bir sorun yapmıyor ama sorun şu ki elektrikler kesiliyor sigortalar atıyor vs. vs. böyle olunca gelen elektrik kesilmiş oluyor ve kapatıp açma olayını defalarca tekrar yapıyorum çok uzun uğraşlar sonucu görüntü geliyor.
Bunun nedeni ne olabilir acaba tahminim anakarttan olabilecegi yönünde.Çünki parçaları başka bir kasada denedim hiç bir sorun yapmadan bilgisayar açılıyor.Acaba gerçekten anakarttamı sorun yoksa başka birşeydemi ve bunu nasıl çözebilirim bunu ögrensem çok iyi olur. Şimdiden teşekkürler

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Sorun prizin anahtarında arkadaş.. Hiç sevmem böyle anahtarlı prizleri at şu prizi git normal düz bi priz tak bak nasıl düzelecek sorunun...

Jinxy4

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
normal prizde de sonuç aynı oluyor üstelik ana prizin yerini bile degiştirdim başka bi odandan kablo cektim gene aynı sorun

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Bazen bios pili bittiği zaman bu tip problemler yaşanıyor. Yeni bir pil alıp takın ve sonucu görün.

ReDLarq

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorun şu :
1 - Bilgisayarınızın yan kısmını açıp temizlerken eliniz anakartın çip'ine değmiştir veya anakart yerinden oynamıştır.
2-kasayi yana yatırın ve anakart'ı paralel bir şekilde parmaklarınızın kenarlara değdirerek çıkarın.
3-Anakartın altında pil gibi birşey olacak onu da yavaşca çıkarın ve pili bir pamuğun içinde 5-10 dakka boyunca bekletin.
4-anakart'ı tekrardan dikkatlice takalım ve bilgisayarın arkasındaki kabloları takın.
5-arka tarafta sigorta tuşu gibi şey var onu kapatın ve güç tuşuna 10 defa bas çek yapın (seri olsun yalnız)
6-son olarak sigorta gibi seyi açın ve Pc nızı başlatın...(sıkıntı tamamdır ;)
NOT: ÇIKARDIĞINIZ PİL'İ İSE SONRA TEKRAR TAKABİLİRSİNİZ(ben takmadım pc fıstık gibi çalışıyo :)