Bilgili arkadaşlardan 3D TV önerisi

Bu konuyu okuyanlar

BLacK+

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Arkadaşlar merhaba.
Evlilik hazırlığındayız ve TV seçiminde yardımınıza ihtiyacım var.
1700-2300TL civarında, (100-200tl oynama olabilir) 3D özellikli tercihen 50 ekran, 47 yada mininum 46 ekrana kadar bir televizyon almak istiyorum.Plazmamı LED mi olmalı?
TVden internet gibi bir beklentim ihtiyacım yok.. Sadece usbden film oynatma özelliği kafidir bana. pc bağlantısı yapabilmeli. smart tv tam olarak uygulama internetle alakalı ise o olmasada olur.Dahili uydu alıcısı gıbı bır ıhtıyacımda yok, fark yapmaz. 3D almışken 3d kalitesi iyi olursa sevinirim. Tarama hızı,gecikme hızı, kontras oranı gibi özelliklerinide bilen arkadaşlar varsa bana TV önerilerini sunarlarsa çok sevineceğim

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
LG 47LM640S (2000TL-2300TL arası değişen fiyatlarla) , LG 47LM660S (2300-2500TL arası değişen fiyatlarda,)

LM660S modeli diğerine göre daha ince ve şık bir kasaya sahip olup, ekstadan magic motion kumanda hediye etmektedir. :)

BLacK+

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
LG 47LM640S (2000TL-2300TL arası değişen fiyatlarla) , LG 47LM660S (2300-2500TL arası değişen fiyatlarda,)

LM660S modeli diğerine göre daha ince ve şık bir kasaya sahip olup, ekstadan magic motion kumanda hediye etmektedir. :)

teşekkür ederim :)

djvahset

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
evet kardeşim kesinlikle lg 3d de oldukça başarılı geçen bi teknoloji markette baktım gözlükleri takarak abi yok böle bişey..tavsiyem lg ( life's good) abi..

shadow2

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
lg42lm660s kullanıyorum gayet güze. tevsiye ederim. 2400 tl bütçe ile yanına logitech k400 klavyede alabilirsin.

promidal

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Arkadaşlar merhaba.
Evlilik hazırlığındayız ve TV seçiminde yardımınıza ihtiyacım var.
1700-2300TL civarında, (100-200tl oynama olabilir) 3D özellikli tercihen 50 ekran, 47 yada mininum 46 ekrana kadar bir televizyon almak istiyorum.Plazmamı LED mi olmalı?
TVden internet gibi bir beklentim ihtiyacım yok.. Sadece usbden film oynatma özelliği kafidir bana. pc bağlantısı yapabilmeli. smart tv tam olarak uygulama internetle alakalı ise o olmasada olur.Dahili uydu alıcısı gıbı bır ıhtıyacımda yok, fark yapmaz. 3D almışken 3d kalitesi iyi olursa sevinirim. Tarama hızı,gecikme hızı, kontras oranı gibi özelliklerinide bilen arkadaşlar varsa bana TV önerilerini sunarlarsa çok sevineceğim
LG yada Samsung alabilirsin. ben sana philips de önereceğim. özellikle 3D görüntülerde rakiplerinden çok daha başarılı olduğu kanaatindeyim. 3d GÖRÜNTÜ KALİTESİ AÇISINDAN ACTİVE SHUTTER özellikli tv leri tercih etmelisin. böylece filmler kalite kaybı olmadan 3D ye çevrilir. ancak gözlükler biraz pahalıdır. pasif gözlüklere sahip lg tv lerde 3D görüntüler çok tatminkar olmaz ve çözünürlük neredeyse yarı yarıya düşer, ama gözlükler neredeyse 10tl ye alınabilir. birde usb den film oynatmasını istiyorsan 3D Mkv desteği sunan tv leri tercih et ve sor. ancak blu-ray kalitesi vermeyecektir usb den

geçen gün tekno markette bir kaç 3D tv deneme şansım oldu. pasif gözlüklere sahip Lg ler Aktif gözlüklerin kalitesi yanında çok söznük kalıyor, 5mt bile neredeyse pikselleri seçiyorsun. ancak 50 inch philips de active shutter gözlüklerle izlediğim pürüzsüz 3D görüntülere hayran kaldım. adamlar odak sorununu bile çözmüşler. Görüntünün istediğin yerine odaklanabiliyorsun ve bu pasif gözlüklerde mümkün değil, tv nereye odaklanmışsa diğer kısımlar flu oluyordu..

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
LG yada Samsung alabilirsin. ben sana philips de önereceğim. özellikle 3D görüntülerde rakiplerinden çok daha başarılı olduğu kanaatindeyim. 3d GÖRÜNTÜ KALİTESİ AÇISINDAN ACTİVE SHUTTER özellikli tv leri tercih etmelisin. böylece filmler kalite kaybı olmadan 3D ye çevrilir. ancak gözlükler biraz pahalıdır. pasif gözlüklere sahip lg tv lerde 3D görüntüler çok tatminkar olmaz ve çözünürlük neredeyse yarı yarıya düşer, ama gözlükler neredeyse 10tl ye alınabilir. birde usb den film oynatmasını istiyorsan 3D Mkv desteği sunan tv leri tercih et ve sor. ancak blu-ray kalitesi vermeyecektir usb den

geçen gün tekno markette bir kaç 3D tv deneme şansım oldu. pasif gözlüklere sahip Lg ler Aktif gözlüklerin kalitesi yanında çok söznük kalıyor, 5mt bile neredeyse pikselleri seçiyorsun. ancak 50 inch philips de active shutter gözlüklerle izlediğim pürüzsüz 3D görüntülere hayran kaldım. adamlar odak sorununu bile çözmüşler. Görüntünün istediğin yerine odaklanabiliyorsun ve bu pasif gözlüklerde mümkün değil, tv nereye odaklanmışsa diğer kısımlar flu oluyordu..

Philips'in hem aktif hemde pasif 3D modelleri var. 3D olarak aktifler dediğin gibi daha gerçekçi ama bu 3D savaşını sanırım pasif 3D kazanacak. Hem fiyat hemde pratiklik açısından avantajlılar.

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
[MENTION=187384]promidal[/MENTION] yazdıklarının bir çoğuna katılmıyorum. Kişisel deneyinlerimde Pasif gözlüklerin sönük kaldığını görmedim tam tersi aktif gözlük kullanan 3D tv lerin görüntüsü çok yapmacık kalıyor. Başka markaları geçtim philips'in hem aktif hem pasif teknoloji kullanan tv leri var onları inceleyin ne demek istediğimi anlayacaksınız. Artı; aktif gözlüklerin ağırlıkları, pahalılıkları, yan etkileri de cabası.

Konuya dönersek 3D konusunda LG'yi başarılı buluyorum. diğer arkadaşlarında önerdiği gibi 47LM660S önerebilirim. Lakin kampanyadan falan bulabilirseniz lm960v serisi ürünleri çok daha başarılı ama şimdilik bütçenizi aşıyor.

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4

Sadece 3d dusunme. Ben dun samsung 3d smart tv aldim. 6.seri. mukemmel. Iki gun once de lg led tvnin ortasina vurdum tekmeyi. 107cmydi ekran. Bu kadar igrenc bir firma gormedim. Samsung smart tv mukemmel. Gozluklerin aktif olmasina dikkat et. 200hz den dusuk alma. Ayrica led al. Plazma siyah veyaz ayrimini iyi yapar ama led kadar iyi degil. Led full hd 3d ise 200hz en iyisi.

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Sadece 3d dusunme. Ben dun samsung 3d smart tv aldim. 6.seri. mukemmel. Iki gun once de lg led tvnin ortasina vurdum tekmeyi. 107cmydi ekran. Bu kadar igrenc bir firma gormedim. Samsung smart tv mukemmel. Gozluklerin aktif olmasina dikkat et. 200hz den dusuk alma.

ortasına tekme attığınız tv nin resimlerini koyar mısınız ?

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
ortasına tekme attığınız tv nin resimlerini koyar mısınız ?

20130221130526.jpg

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Bir televizyona tekme atacak kadar paranız varsa neden fiyat performans ürünlerini tercih ediyorsunuz ? Ayrıca tekme atma ile firma karalama arasındaki bağı da çözemedim.

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4

Hocam benim de herkes kadar butcem var. Sizin lg tv hakkindaki yorumunuzu okumadan yorum yazdim. Sizin yorumunuza atifta bulunmadim.kusura bakmayin lutfen. Lg ye gelince , kendi urunlerini satmak icin usb girisine kadar donanim sifrelemesi kullanan bir firma, milletle alay eder gibi koydugu 2, 3 application. servis kalitesi desen ayni. Ben kendi goruslerimi soyledim. Samsung , smart tv ve 3d konusunda cok iyi.

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Hocam benim de herkes kadar butcem var. Sizin lg tv hakkindaki yorumunuzu okumadan yorum yazdim. Sizin yorumunuza atifta bulunmadim.kusura bakmayin lutfen. Lg ye gelince , kendi urunlerini satmak icin usb girisine kadar donanim sifrelemesi kullanan bir firma, milletle alay eder gibi koydugu 2, 3 application. servis kalitesi desen ayni. Ben kendi goruslerimi soyledim. Samsung , smart tv ve 3d konusunda cok iyi.

Sizde kusura bakmayın gecen gün gene böyle bir yorum yüzünden konu uzadı gitti gerçekten tv'ye yazık etmişsiniz. Aslında benim yorumlarım markadan ziyade kullanılan teknoloji ile alakalı, sabahta bir konuda samsung'un da pasif gözlük kullanacağı yazılmıştı mesela o yüzden 3D konusunda LG olur başka marka olur pasif gözlük kullanan tvlerin daha avantajlı olduğunu düşünüyorum.

BLacK+

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4

Tek kelimeyle mukemmel. Bu tv ile iki adet aktif camli gozluk veriliyor. 3d ve 3d donusturucu var. Wireless ozelligi var. Samsung uygulamalari cabasi. Full hd bilgisayar. touchpadi olan Wireless klavyelerden alarak bilgisayar niyetine kullanabilirsin. Oncelikli uygulamalara sahip. Fitness coach gibi uygulamalara sahip. A enerji sinifinda olmasina ragmen A+ ile arasindaki watt farki 2. Kapali halde 0.3 watt harciyor. Cok iyi. Goruntu kalitesi cok cok iyi. 200hz ile goruntu cok akici izlenebilir. Cok iyi bir secim. Goruntu+ozellik+enerji konusunda fiyatina gore eksiksiz bir urun.

BLacK+

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Tek kelimeyle mukemmel. Bu tv ile iki adet aktif camli gozluk veriliyor. 3d ve 3d donusturucu var. Wireless ozelligi var. Samsung uygulamalari cabasi. Full hd bilgisayar. touchpadi olan Wireless klavyelerden alarak bilgisayar niyetine kullanabilirsin. Oncelikli uygulamalara sahip. Fitness coach gibi uygulamalara sahip. A enerji sinifinda olmasina ragmen A+ ile arasindaki watt farki 2. Kapali halde 0.3 watt harciyor. Cok iyi. Goruntu kalitesi cok cok iyi. 200hz ile goruntu cok akici izlenebilir. Cok iyi bir secim. Goruntu+ozellik+enerji konusunda fiyatina gore eksiksiz bir urun.

çok teşekkürler. gidip yerinde göreceğim bunu. ama oldukça tatmin etti bizi. sanırım bunu alacağım :) saol hocam ilgilendiğin için.

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
[MENTION=279733]goodtornado[/MENTION]; tekmeyi attigin televizyon lg'nin hangi modeli?

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
lg 42LV5300-ZA.APFWLJG LED TV 107cm.

lg 42LV5300 ile samsung 50ES6100 modelini kıyaslayıp markalar üzerinden yorum yapmak adaletsiz olmuş bence.

LG TV teknoloji olarak samsungdan hiç geride kalan bir firma değil bence.

LG'nin benzer kategorideki 47 LM660S ürünü birçok açıdan senin bahsettiğin samsung'dan daha üstün diye düşünüyorum .

djvahset

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
lg 42LV5300 ile samsung 50ES6100 modelini kıyaslayıp markalar üzerinden yorum yapmak adaletsiz olmuş bence.

LG TV teknoloji olarak samsungdan hiç geride kalan bir firma değil bence.

LG'nin benzer kategorideki 47 LM660S ürünü birçok açıdan senin bahsettiğin samsung'dan daha üstün diye düşünüyorum .

tambjk haklı lg bu konuda baya üstün pişman olmassın 3d mükemmel birde smart tv olsun ozaman bak artık

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
3D için aktif pasif olayından hangisidir bu?, böyle sorsam daha uygun olacak; aktif pasif olayı tam olarak nedir?

Samsung Marka 3D tvlerde pasif gözlük yoktur. Kutusundan iki adet gözlük çıkar genelde ağır olduklarından kullanırken rahatsız eder insanı pilli olması ayrı bir dezavantaj ayrıca 3. bir tane satın alayım derseniz ortama 80 tl civarında fiyatları var.

Önerim pasif gözlük kullanan modellere bakın Philips olur Lg olur

adrasa

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
Biz de LG 55LM640S var. Gayet memnunuz. Aldığımız da 4 tane de gözlük verdiler, öneririm. Eğer bütçeye uygunsa.

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Lg mi samsung mu? Lg nin de Samsungun da kendine gore arti eksileri var. Bana gore en iyi 3d tv Panasonic. Butce sinirli olunca samsung veya lg arasinda secim yaptim. Media m. De hepsini gorme ve test etme imkanim oldu. Pasif veya aktif gozluk, 3d ekran paneline gore degisir. Ikisi de hemen hemen aynidir.pasif gozluk daha kullanislidir. Yukarida belirtilen lg 3d smarttv konusunda samsung 3dsmart tv kadar gelismis ozelliklere sahip degil. Yazilim destegi konusunda lg her zamanki gibi.isik sizmalari cabasi. Connectivity konusunda samsung daha ileride. Diger teknik ozellikler konusunda samsung ile lg birbirine yakin. Sonuc itibariyle isteyen lg isteyen samsung isteyen panasonic veya philips alir. Herkes ozgur.

Felagund

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
42LM620S kullanıyoruz çok memnunuz ve 47LM660S almayı düşünüyoruz yeni evimize.

promidal

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
fikir belirten her arkadaşlara çok teşekkür ederim. ilk önce lg düşünüyordum. ama şimdi samsung ve philips de bakacağım. samsung olarak uygun fiyatta bulduğum 50ES6100 modeli nasıldır sence @goodtornado ?
http://www.hepsiburada.com/liste/sa...38_17201_163192%7d&fh_refview=lister#Yorumlar

3D için aktif pasif olayından hangisidir bu?, böyle sorsam daha uygun olacak; aktif pasif olayı tam olarak nedir?
pasif gözlüklerde tv çift görüntü üretir. piksellerin yarısı sağ göz için yarısı sol gözlük için görüntü üretir. aktif gözlük ise bu çift görüntüyü süzerek sağ göz için üretilen görüntüyü sağa sol için üretilen görüntüyü sola aktarır. gözlükler hafiftir, şarj pil derdi yoktur, 10 tl ye bile gözlük bulabilirsiniz. dezavantajı ise ekran çözünürlüğü 3D görüntüde yarı yarıya düşer, 3D full hd görüntü oluşturamaz.

aktif gözlüklerde ise ekrandaki tüm pikseller önce bir göz için sonra ise 2. göz için sırayla görüntü üretir. tabi bu sıralama saniyede 100 ila 400 defaya kadar değişen sıklıklarla oluşur. aktif gözlükler ise tv ile senkronize biçimde önce 1 gözü karartır sonra onu açıp diğer gözü karartır. bu işlemi saniyede 100 ila 400 defa yaptığı için beyin bunu algılayamaz. avantajı ise daha gerçekçi ve Full HD 3D görüntüler oluşturur.ekrana hangi açıdan bakarsanız bakın 3D görüntünün kalitesi değişmez. dezavantajları ise gözlükler biraz ağırdır (yeni nesil gözlüklerde bu sorun kısmen çözülmüş) şarj etmeniz yada pil değiştirmeniz gerekebilir. bazı kişilerde özellikle 100hz altındaki frekanslarda baş ağrısı ve bulantı yapabiliyor.

enternasyonal

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bence tekme falan yok ya yanlışlıkla yere düştü ya da bir çocuk bişii fırlattı