Bilgi ve Tecrübenize İhtiyacım Var

Bu konuyu okuyanlar

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Olmaz merak etme.

DizzyTBK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Display yazıyor ya hocam parantez içinde. Display port işte o :D
Çok pardon ben hem DVI-D hemde DisPlayport olucak zanettim.Cidden hem görkem bey size hemde death mark'a çok teşekkür ederim uzun zamandan beri benle uğraştınız,yeni öğrendim için bu işleri,saçma sorular sormuş olduğumun farkındayım.Cidden bana yardımınız çok iyidi tekrardan teşekkür eder iyi geceler dilerim.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Çok pardon ben hem DVI-D hemde DisPlayport olucak zanettim.Cidden hem görkem bey size hemde death mark'a çok teşekkür ederim uzun zamandan beri benle uğraştınız,yeni öğrendim için bu işleri,saçma sorular sormuş olduğumun farkındayım.Cidden bana yardımınız çok iyidi tekrardan teşekkür eder iyi geceler dilerim.
Ne pardonu hocam biz zaten yardım etmek için buradayız. Rica ederiz :)

DizzyTBK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Ne pardonu hocam biz zaten yardım etmek için buradayız. Rica ederiz :)
Bir soru daha sorucam :D kasa da ana kartın önemi çok mu? yani asus prime b450M-K bir ana karti,amd ryzen 5 2600x ve rx590 ile iyi bir performans gösterir mi?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bir soru daha sorucam :D kasa da ana kartın önemi çok mu? yani asus prime b450M-K bir ana karti,amd ryzen 5 2600x ve rx590 ile iyi bir performans gösterir mi?
B-450 gaming plus modeli ile çok fark var. 100-150 TL için değmez hocam.

DizzyTBK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
DP girişi kasada olmaz hocam ekran kartında olur. Görüntüyü ekran kartından aktaracaksınız zaten.
Peki hocam tecrübesizliğimi maruz görün soru sormaktan da utanıyorum ama bir girişi ekrana ise diğeri ekran kartina mı takıyoruz? Mümkünse yeni doğmuş çocuğa eğitim veriyormuşsunuz gibi anlatırsınız detayli çok teşekkürler

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Peki hocam tecrübesizliğimi maruz görün soru sormaktan da utanıyorum ama bir girişi ekrana ise diğeri ekran kartina mı takıyoruz? Mümkünse yeni doğmuş çocuğa eğitim veriyormuşsunuz gibi anlatırsınız detayli çok teşekkürler
Aynen hocam bir DP ucunu ekran kartına diğerini ise monitöre.

DizzyTBK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Hocam siz bence 3-5 tane kasa toplama videosu izleyin daha net anlarsınız her şeyi.
Peki hocam aldığımız kasa da windows 10 home,30 günlük deneme sürümünü de mevcut ben etkinleştirme kısmından internetten alacağım oem anahtarını home yerine pro seçsem ve etkinleştirsem home'den proya mı geçiş yapıyorum?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Peki hocam aldığımız kasa da windows 10 home,30 günlük deneme sürümünü de mevcut ben etkinleştirme kısmından internetten alacağım oem anahtarını home yerine pro seçsem ve etkinleştirsem home'den proya mı geçiş yapıyorum?
Hayır hocam öyle bir şey olmaz. Home için Home keyi lazım öbür türlü kabul etmez. Home ile Pro arasında performans farkı yok zaten merak etmeyin.

DizzyTBK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Hayır hocam öyle bir şey olmaz. Home için Home keyi lazım öbür türlü kabul etmez. Home ile Pro arasında performans farkı yok zaten merak etmeyin.
Peki hocam xfx rx590 ekran kartı,amd ryzen 2600x işlemci,asus prime b450m-k ana kartı son olarak da 16gb(x2) ram dar boğaz yapar mı?