Bıktım...

Bu konuyu okuyanlar

BilgisayarUzmani

Müdavim
Reaksiyon puanı
640
Vallaha yetti artık. Birçok yerde ilanlarım mevcut. İnsanlar arıyor yaşımı soruyor. Söyleyince kafamı buluyon deyip, ana baba sövüp, inanmayıp kapatıyor. Şu zihniyetten artık vazgeçmeniz gerek miyor mu? Kardeşim 14 yaşındayım. Kaç yaşında olmam gerekiyor? Şu kafanızı değiştirin artık. İlla yalan mı, söylememiz gerekiyor. Az önce yine aynısını yaşadım bu da bardağı taşıran son damla oldu...

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,727
Kod:
Akıl yaşta değil, baştadır.

Çoğu insan bir işin yapılabilmesi için belirli bir yaş üstünde olunması gerektiğine inanıyor ne yazık ki. Ancak bir çok 25-30 yaşındaki insandan çok daha yaratıcı ve güzel işler yapabildiğine inanıyorum.

BilgisayarUzmani

Müdavim
Reaksiyon puanı
640
Kod:
Akıl yaşta değil, baştadır.

Çoğu insan bir işin yapılabilmesi için belirli bir yaş üstünde olunması gerektiğine inanıyor ne yazık ki. Ancak bir çok 25-30 yaşındaki insandan çok daha yaratıcı ve güzel işler yapabildiğine inanıyorum.
İltifatlarınız için çok teşekkürler.

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
Olay ne biliyormusun genç arkadaşım. R10 gibi çöp forumlarda 15-20 tl ye wp edit işi yapan 100 tl ye 200 tl ye sıfırdan site kodluyorum diyip ordan burdan nulled scriptler kuranlar daha sonra işleri berbat ediyorlar ve malesefki üstüne alınma ama yaş ortalamaları 11-20. Bak anlıyorum birşey yapmaya çabalamak güzel birşey öyle öyle öğrenilir ama mesela onlar hem sektörün içine ediyor hemde insanların aklında ( çoluk çocuk ) ifadesi bırakıyor.
Senin yerinde olsam kişisel bir site açardım ama sıfırdan kodlayarak. İçine neler bildiğimi neler geliştirdiğimi ve referanslarımı eklerdim. Böylelikle milletin kafasındaki aaa wordpress kurup site yapıyorum diyor yada edit yapıp kakalıyor algısını yok etmiş olursun tabi yaş olayınıda.
Not : tabiki worrpress gibi hazır portallarda kullanılır ( bende arada yapıyorum ) ama ya müşteri isteğine göre yada fiyat sıkalası 2000 altında ama 800-1000 üstündeyse.
Umarım azda olsa yardımcı olmuşumdur
İyi forumlar

BilgisayarUzmani

Müdavim
Reaksiyon puanı
640
Olay ne biliyormusun genç arkadaşım. R10 gibi çöp forumlarda 15-20 tl ye wp edit işi yapan 100 tl ye 200 tl ye sıfırdan site kodluyorum diyip ordan burdan nulled scriptler kuranlar daha sonra işleri berbat ediyorlar ve malesefki üstüne alınma ama yaş ortalamaları 11-20. Bak anlıyorum birşey yapmaya çabalamak güzel birşey öyle öyle öğrenilir ama mesela onlar hem sektörün içine ediyor hemde insanların aklında ( çoluk çocuk ) ifadesi bırakıyor.
Senin yerinde olsam kişisel bir site açardım ama sıfırdan kodlayarak. İçine neler bildiğimi neler geliştirdiğimi ve referanslarımı eklerdim. Böylelikle milletin kafasındaki aaa wordpress kurup site yapıyorum diyor yada edit yapıp kakalıyor algısını yok etmiş olursun tabi yaş olayınıda.
Not : tabiki worrpress gibi hazır portallarda kullanılır ( bende arada yapıyorum ) ama ya müşteri isteğine göre yada fiyat sıkalası 2000 altında ama 800-1000 üstündeyse.
Umarım azda olsa yardımcı olmuşumdur
İyi forumlar
Bilgilendirme ve desteğiniz için çok teşekkürler.

Reaksiyon puanı
5,172
Vallaha yetti artık. Birçok yerde ilanlarım mevcut. İnsanlar arıyor yaşımı soruyor. Söyleyince kafamı buluyon deyip, ana baba sövüp, inanmayıp kapatıyor. Şu zihniyetten artık vazgeçmeniz gerek miyor mu? Kardeşim 14 yaşındayım. Kaç yaşında olmam gerekiyor? Şu kafanızı değiştirin artık. İlla yalan mı, söylememiz gerekiyor. Az önce yine aynısını yaşadım bu da bardağı taşıran son damla oldu...
Bizde bıktık artık. Sabahtan akşama kadar işleri oyunda olsun sanal alemde olsun yada gerçek hayatta olsun bizleri trollemek olan çocuk topluluğundan bıktık. Bu tepkilerimizi normal karşılamalısın. Eskiden eminim ki çocuklar birini işletmeyi yada kandırmayı eğlenceli bir şey sanmazdı.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,936
Ben de ağır fanatik bilgilendirmelerinden bıktım, ama gülmekten bıktım... ?‍♂️ ?‍♂️ ?‍♂️ ?‍♂️ ?‍♂️
(pc)

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Bizde bıktık artık. Sabahtan akşama kadar işleri oyunda olsun sanal alemde olsun yada gerçek hayatta olsun bizleri trollemek olan çocuk topluluğundan bıktık. Bu tepkilerimizi normal karşılamalısın. Eskiden eminim ki çocuklar birini işletmeyi yada kandırmayı eğlenceli bir şey sanmazdı.
Dediğiniz kişileri bulmak çok kolay, YouTube'da nedensiz yere anlamı olmayan "aq" kelimesini kullananlar boş yere küfür edenler. Transformice adlı oyun var fareyi peynire götürüp fare deliğine giriyorsun zaten bi o oyuna sohbet kısmı eklemedikleri kalmıştı. İngilizce sunucusunda oynuyorum, yinede gecikme süresi inanılmaz fazla oluyor ama buna da değiyor.

Salawdaha

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Dediğiniz kişileri bulmak çok kolay, YouTube'da nedensiz yere anlamı olmayan "aq" kelimesini kullananlar boş yere küfür edenler. Transformice adlı oyun var fareyi peynire götürüp fare deliğine giriyorsun zaten bi o oyuna sohbet kısmı eklemedikleri kalmıştı. İngilizce sunucusunda oynuyorum, yinede gecikme süresi inanılmaz fazla oluyor ama buna da değiyor.
O eski neydi öyle ya nasıl bi kitleydi ya.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Yola devam genç arkadaşım. Küsmek yok Bıkmak yok. Derslerini aksatmak hiç yok.

Kendini bu şekilde geliştirmeye devam et. Wordpress felan hikaye. Ortalık onlardan dolu.

Gözüne bir framework kestir. Güzelleri var. Seç bi tane geliştir oradan kendi UI'ını. Ön Yargıları bırak. Çizgini oluştur. Yola devam et. Arkana bakma, ders al sadece.

Bugünün editi: Akşam işten geldim 2-3 el pubg lite atayım dedim. Normalda 1-2 defa squad yapıp 1 kere de solo atıp bırakırım. Neyse son squad'da "abi abi" diyen bir türk. Geldi beni aldı. Sonra bir anda durdu. Anlamadım. Ben indim araçtan küt arkamdan vurdu beni. Sonra ayağa kaldırdı yine vurdu, böyle böyle 7-8 kere deli etti küfür ede ede. Böyle gençlik olmaz olsun.

alcasar

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Bence ilan bırakma. Git şirketlerini kendin araştır ve yaptığın işlerin tanıtımını yap. Bu sayede senin ne kadar ciddi olduğunu daha iyi anlayacaklardır. Birde sürekli kendini geliştir ve aynı işi yapan diğer kişilerin az bildiği yada bilmediği konularda da uzmanlaşmaya çalış ki bu sayede diğerlerinden daha önce tercih edilirsin. İşini çok iyi bildiğini ispatlayan kişiye kolay kolay yaş sorulmaz. Onu sorana ben olsam napcan nüfusuna mı alcan derdim :))

Obenfuhrer

Asistan
Reaksiyon puanı
286
Çocuk işçi : 14 yaşını bitirmiş, 15 yaşını doldurmamış ve ilköğretimini tamamlamış kişiyi,
Çocuk işçi çalıştırmanın cezası var, kim neden bu riski alsın ?