Bigboy RAM

Bu konuyu okuyanlar

zelenga

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
iyi geceler.
bigboy ddr 400 ram aldım ancak taktığım halde bilgisayar görmedi.
önceden aynı ram'den almıştım.şimdi dual olsun diye aynısın alayım dedim..hevesim kursagımda kaldı yani.

ram leri aynı diye aldım ama bu bilgisayarın görmediğinin iki tarafında da çipler var (öncekinin tek tarafında).. görmemesinin nedeni 16/8 çip farkı olamsı olabilir mi..

veya ram bozuktur.. değişim isteyeyim ona göre..

bilgisi ve deneyimi olanlar paylaşabilirse mutlu olurum.. şimdiden teşekkürler

suß7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ram yerlerine tam oturuyomu ? Tam oturmuyosa farklı bi ram almıssındır.O dediğin olasılıkta olabilir.Ramde bozuk cıkmıs olabilir deneyip göreceksin...

bağlarbaşılı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
zelenga dedi ki:
iyi geceler.
bigboy ddr 400 ram aldım ancak taktığım halde bilgisayar görmedi.
önceden aynı ram'den almıştım.şimdi dual olsun diye aynısın alayım dedim..hevesim kursagımda kaldı yani.

ram leri aynı diye aldım ama bu bilgisayarın görmediğinin iki tarafında da çipler var (öncekinin tek tarafında).. görmemesinin nedeni 16/8 çip farkı olamsı olabilir mi..

veya ram bozuktur.. değişim isteyeyim ona göre..

bilgisi ve deneyimi olanlar paylaşabilirse mutlu olurum.. şimdiden teşekkürler

yeni aldığınız rami tek başına takmayı denediniz mi?denediğiniz halde görmüyorsa ram arızalı olablir.ramler birebir aynı ise arızalı olma ihtimali ağır basıyor.8 ve 16 chipli olması farketmiyor.bende aynı şekilde kullanıyorum sorun yok.

zelenga

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
yorumlarınız için teşekkürler..
ram'i tek başına da denedim olmadı.
[glow=red,2,300]EK: [/glow]Birlikte "Dual" olarak kullanabilir miyim 8 ve 16 çiplileri..uyum sağlamama olayı olur mu?