Bianchi Surf Fs 24" 21 vites ile 9 km gidilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

tct123_gs

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar ben yeni Bianchi Surf Fs 24" 21 vites dag bisikleti aldim sizce nasil 200 e aldim ve bunla okula gitmek istiyorum okul 8.5 km vs kac saatte giderim gidebilir miyim?
Tesekkurler

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Gideceğin süre hakkında pek bir fikrim yok ama bisiklet için bu paraya bu kadar diyebilirim.Normal şartlarda iyi değil.Çift amortisör aşırı ağırlık yapar bisiklet büyük ihtimalle 16-18 kg arasıdır.Çok beklentin olmasın.

tct123_gs

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
Gideceğin süre hakkında pek bir fikrim yok ama bisiklet için bu paraya bu kadar diyebilirim.Normal şartlarda iyi değil.Çift amortisör aşırı ağırlık yapar bisiklet büyük ihtimalle 16-18 kg arasıdır.Çok beklentin olmasın.
Yani simdi bu fiyata baska bisiklet bulabilirmiydim yoksa acele mi ettim
Babam da drdi acele etme yazin aliriz diye ben bianchi diye aldım

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Hayır gidilmez. Şiddetle yarış bisikleti al diyorum, olmadı yol bisikleti. Sen 4 pedal atarken ben Sedona'm ile 1 pedal atarım.

tct123_gs

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
Hayır gidilmez. Şiddetle yarış bisikleti al diyorum, olmadı yol bisikleti. Sen 4 pedal atarken ben Sedona'm ile 1 pedal atarım.
Fiyat onemli yalniz bak mesela adam bunu 220 ye satiyor
e3450b7a25d7786c3161f1254f56fb0e.jpg

tct123_gs

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
Hocam para sikinti ogrenciyim ya

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Sedona 601 var bende. Eğer maddi durumun çok düşük ise hafif bir dağ bisikleti al lastikleri yol lastiği ile değiştir.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Dağ için yapılmış bir bisiklet yolda pek bir şey beklemeyin. 9km az değil. Düz yol ise bir şey diyemem.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Ben de diyorum zor hocam. Malum mecbursunuz alın. 9k yi her gün dağ bisikleti ile gidip gelmek zor olacak.

tct123_gs

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
Ben de diyorum zor hocam. Malum mecbursunuz alın. 9k yi her gün dağ bisikleti ile gidip gelmek zor olacak.
9k ne hocam ? Hocam ucuz bi bisiklet alsak olur mu 100 vs idare eder mi yoksa 100 liralok bisiklet alacagina bunu mu kullan dersin ne de olsa saglam

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
9km yazmak istemiştim. Hafif bir bisiklet almaya çalış da.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Çarpma o zaman hocam. 9km yolu ağır bisikletle git böyle düşünüyorsan. Yorgunluktan halsiz düşme de.

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
Merhaba arkadaşlar ben yeni Bianchi Surf Fs 24" 21 vites dag bisikleti aldim sizce nasil 200 e aldim ve bunla okula gitmek istiyorum okul 8.5 km vs kac saatte giderim gidebilir miyim?
Tesekkurler
8.5 km yol hiçbir şey, ben benzer ama tek amartisörlü(ön) bisikletle aylarca okula gidip gelmiştim lisedeyken. Okul-ev arası 4.5 kmydi. Hızlı gittiğimde 15 dkya varıyordum, sakin sürerken yarım saate çıkardı.
Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi bu tür bisikletler kaliteli değil, ancak güzel ülkemizde bisikletler bile artık lükse dönüşmek üzere, yapacak bir şey yok.
En güzeli binin bisiklete ve süre tutun.

tct123_gs

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
8.5 km yol hiçbir şey, ben benzer ama tek amartisörlü(ön) bisikletle aylarca okula gidip gelmiştim lisedeyken. Okul-ev arası 4.5 kmydi. Hızlı gittiğimde 15 dkya varıyordum, sakin sürerken yarım saate çıkardı.
Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi bu tür bisikletler kaliteli değil, ancak güzel ülkemizde bisikletler bile artık lükse dönüşmek üzere, yapacak bir şey yok.
En güzeli binin bisiklete ve süre tutun.
Simdi bi test surusu yaptim yaklasik 3 km de biz 2 den hesablayalim simdi 11 dakikada vardim 20 dakikada geri geldim simdi gidisten hesaplarsak 8km de okul olsa 11.4 den 44 dakika o da maximum ama yokus varsa zorlanirim yokuslar yoruyo nasil 11 dakika

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
Simdi bi test surusu yaptim yaklasik 3 km de biz 2 den hesablayalim simdi 11 dakikada vardim 20 dakikada geri geldim simdi gidisten hesaplarsak 8km de okul olsa 11.4 den 44 dakika o da maximum ama yokus varsa zorlanirim yokuslar yoruyo nasil 11 dakika
Değişkenler çok fazla, buradan düz bir yorum yapmak doğru olmaz. Ortadaki amartisörü olabildiğince sertleştirin, düz yolda daha rahat gitmenizi sağlar, tam tersine ön amartisörü de olabildiğince yumuşatın. Kaldırım gibi yerlerden çok sertçe inmeyin orta amartisör kırılmasın. Bence havanın çok yağmurlu olduğu günler dışında bisikletle gidin, gayet iyi bir ulaşım şekli, bacaklarınız da güçlenir hem.

tct123_gs

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
Değişkenler çok fazla, buradan düz bir yorum yapmak doğru olmaz. Ortadaki amartisörü olabildiğince sertleştirin, düz yolda daha rahat gitmenizi sağlar, tam tersine ön amartisörü de olabildiğince yumuşatın. Kaldırım gibi yerlerden çok sertçe inmeyin orta amartisör kırılmasın. Bence havanın çok yağmurlu olduğu günler dışında bisikletle gidin, gayet iyi bir ulaşım şekli, bacaklarınız da güçlenir hem.
Kardesim whatsap var mi ozelden soru sormamin bir sakincasi var mi

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Yani simdi bu fiyata baska bisiklet bulabilirmiydim yoksa acele mi ettim
Babam da drdi acele etme yazin aliriz diye ben bianchi diye aldım
Bu fiyata genelde hep böyle bisikletler var zaten.Bianchi ülkemizde çok satılır fakat Türkiye'ye gelen modeller ne yazık ki çöp.Yazın daha fazla bütçe ile alabiliyorsanız yazın almanız daha mantıklı olurdu.

tct123_gs

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
Bu fiyata genelde hep böyle bisikletler var zaten.Bianchi ülkemizde çok satılır fakat Türkiye'ye gelen modeller ne yazık ki çöp.Yazın daha fazla bütçe ile alabiliyorsanız yazın almanız daha mantıklı olurdu.
Hayir yazin bime vs geliyo ya onlar uxuz ondan [emoji16]

Reaksiyon puanı
16,118
ağır bisiklet daha iyi kasların alışınca yokuş yukarı 10.vitesle çıkarsın benim sarda power vardı 15kg yokuş aşağı manyak kaçıyordu ...
zamanla kasların açılcak başka bisiklet kullanınca çok hafif gelicek...

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Hayir yazin bime vs geliyo ya onlar uxuz ondan [emoji16]
Öyleyse aynı şey.Bu arada bende de bir salcano Hector var senin bisiklet gibi çift amortisörlü bir şey bir de aktarıcılarda sorun vardı vites geçmiyordu ondan dolayı 10.viteste çok uzun olmaması kaydıyla dik bir Yokuşu tırmanabiliyordum.Bacaklarım zaten baya sertleşmişti adeta kas yapmış gibi hissediyordum kendimi :D
Bisiklet çok güzel bir şey bunu anladığın zaman daha iyi bir bisiklet isteyeceksin büyük ihtimalle hatta yavaş yavaş şehir hatta yol-yarış bisikletlerine geçeceksin o zaman değme keyfine :)
--- Gönderi Güncellendi ---
ağır bisiklet daha iyi kasların alışınca yokuş yukarı 10.vitesle çıkarsın benim sarda power vardı 15kg yokuş aşağı manyak kaçıyordu ...
zamanla kasların açılcak başka bisiklet kullanınca çok hafif gelicek...
Aklınızda bulunsun ağır bisiklet her zaman daha kötüdür daha çok güç harcarsın hatta çok zorlarsan kendini sakatlıklara dahil yol açabiliyor.Fark ettiyseniz zaten bisikletlerin fiyatı arttıkça hafifleşmeye başlar.